Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Rak Trzustki

Rak Trzustki

rak trzustki

Zmiany skórne
29.05.2024 13:12 Te zmiany na skórze mogą sygnalizować nowotwory. Na co zwracać uwagę?

Zmiany skórne często są objawem rozwijających się problemów ze zdrowiem, także chorób nowotworowych. W niektórych przypadkach zmiany skórne poprzedzają inne objawy miesiące wcześniej. Właściwa diagnoza może przyczynić się do poprawienia rokowań, dlatego wszelkie niepokojące zmiany skórne należy uważnie obserwować i szukać ich przyczyny. 

Plamista wysypka
28.05.2024 13:56 Choroby trzustki. Jakie objawy dają na skórze?

Choroby trzustki bardzo długo nie dają objawów lub objawy te są niespecyficzne i chory nie łączy ich z problemem wynikającym ze stanu zapalnego narządu. Najczęściej choroby trzustki widać na skórze - wyróżniamy 4 rodzaje objawów skórnych, które mogą wskazywać na chorą trzustkę. 

 lek. Olga Urbanowska - Domańska, nowotwory układu pokarmowego
28.04.2024 17:12 Nowotwory układu pokarmowego - jak im zapobiegać? Wiele zależy od nas

Nowotwory układu pokarmowego są jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dzisiejszych czasów. Ze względu na swoje nieswoiste objawy, zazwyczaj są wykrywane zbyt późno, kiedy możliwości leczenia są już bardzo ograniczone. Jak zmniejszyć ryzyko występowania nowotworów układu pokarmowego? Wiele zależy od nas! Artykuł powstał na podstawie rozmowy ze specjalistą onkologii klinicznej lek. Olgą Urbanowską – Domańską.  

smutna kobieta patrzy na swoją twarz
02.04.2024 10:14 Ten objaw pojawia się na skórze. Może sugerować raka trzustki

Ze względu na późno pojawiające się objawy, choroby trzustki przez długi czas mogą pozostawać nierozpoznane -zwłaszcza nowotwór, który cechuje się wysoką śmiertelnością. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że schorzenia trzustki we wczesnym stadium rozwoju mogą dawać objawy skórne. Zaliczamy do nich nie tylko świąd, czy wysypkę. To zmęczenie, problemy z krążeniem czy ciężka choroba? Pewnie wiele osób zadaje sobie teraz to pytanie. Wyjaśniamy, na jakie objawy należy zwrócić uwagę. 

kobieta chorująca na raka trzustki
05.03.2024 17:17 Rak trzustki – pierwsze objawy, leczenie i rokowania

W Polsce z powodu raka trzustki co roku odnotowuje się 3000 nowych zachorowań. Rak trzustki zajmuje piąte miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów spowodowanych przez nowotwory w USA. Skuteczne leczenie choroby można zacząć wtedy, gdy wcześnie wykryje się pierwsze objawy. Nie jest to jednak łatwe, ze względu na to, że symptomy te są często niespecyficzne. Dziś przedstawiamy praktyczne kompendium wiedzy na temat raka trzustki. Jak rozpoznać jego pierwsze objawy? Na czym polega leczenie? Jakie są rokowania raka trzustki? 

rak trzustki
29.02.2024 17:26 Tego raka widać po oczach. Co jest sygnałem alarmowym?

Rak trzustki rozwija się szybko. Jest to agresywny nowotwór, rozprzestrzeniający się do węzłów chłonnych i wątroby. Choć trzustka znajduje się za żołądkiem, to jej nowotwór widoczny jest również w oczach. Jak więc mogą wyglądać oczy osoby chorującej na ten nowotwór? 

chudnięcie
10.10.2023 15:10 Często bagatelizowane objawy raka trzustki - nagła utrata wagi i brak apetytu

Nagła, niezamierzona utrata wagi może sygnalizować raka trzustki. Nierzadko objaw ten jest jednak lekceważony przez pacjentów. Jakie jeszcze symptomy mogą świadczyć o tym podstępnym nowotworze? Co powinno wzbudzić niepokój?