Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Sen

Sen

sen

Młoda kobieta siedzi w nocy przy komputerze, lunatykuje
01.06.2024 14:36 Robi zakupy przez sen z powodu rzadkiej choroby. To niewiarygodne, ile ma długów

Pewna Brytyjka budzi się w środku nocy i zasiada do internetowych zakupów. Rano o niczym nie pamięta i jest zdziwiona, kiedy z jej konta znikają pieniądze, a do domu docierają dziwne przesyłki.Kelly Knipes  wyznaje, że podczas jednego z zakupowych szaleństw wydała ponad 10 tys. złotych. – To naprawdę przygnębiające i frustrujące, gdy kładę się spać z myślą: «Nie wiem, do czego doprowadzi ta noc»  – zdradziła dziennikowi South West News Service.

Chrapiąca kobieta
28.05.2024 14:37 Jak przestać chrapać? 7 sposobów na skończenie nocnego koszmaru

Jeśli Ty lub Twój partner chrapiecie regularnie, możecie cierpieć z powodu nieprzespanych nocy i zastanawiać się, co zrobić, żeby się wyspać.To marne pocieszenie, ale nie jesteście z tym problemem sami – z danych naukowych wynikach, że chrapie prawie połowa dorosłych w wieku od 30 do 60 lat. Jak uporać się z tą dolegliwością i pokonać chrapanie?Chrapanie to dźwięk, który powstaje, gdy drogi oddechowe są częściowo zablokowane, a powietrze nie może przez nie swobodnie przepływać. Tkanki w górnych drogach oddechowych stykają się ze sobą wówczas, tworząc charakterystyczne wibracje. Jeśli chrapanie pojawia się okazjonalnie, nie jest to powód do niepokoju, ale jeśli jest głośne i pojawia się codziennie, warto coś z tym zrobić.Oto kilka porad, które mogą pomóc Ci w zwyciężeniu chrapania oraz wskazówki, jakie zabiegi wykonać, gdy operacja będzie niezbędna.

Bezsenność to częsty problem Polaków.
08.04.2024 14:50 Cierpisz na bezsenność? Zrób to 2 razy w tygodniu, a problem zniknie

Bezsenność to najczęściej występujący problem, wynikający z różnych czynników. Zaburzenia snu przekładają się na cały organizm, powodując nie tylko zmęczenie, ale przyczyniając się do rozwoju groźnych chorób. Jak poradzić sobie z bezsennością?