Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Zmarszczki palacza. Ten krem za 10 zł wygładzi i napnie skórę dookoła ust
Adrianne  Mazurek
Adrianne Mazurek 24.06.2024 13:05

Zmarszczki palacza. Ten krem za 10 zł wygładzi i napnie skórę dookoła ust

Tani krem na zmarszczki palacza
Fot. Canva

Zmarszczki palacza to zmarszczki, które powstają wokół ust (szczególnie nad górną wargą) w wyniku ruchów mimicznych związanych głównie z paleniem papierosów. Na ich powstawanie mogą wpływać też mówienie, układanie ust w dziubek, żucie gumy do żucia i nieodpowiednia pielęgnacja. Jak walczyć ze zmarszczkami palacza?

Zmarszczki palacza - nie tylko u palaczy

U osób palących wystąpienie zmarszczek mimicznych jest bardzo prawdopodobne i osoby takie powinny mieć świadomość, że są podwójnie narażone na ich wystąpienie. Ponieważ jednak są to zmarszczki mimiczne, to mogą się pojawić i u innych osób. Objawem zmarszczek palacze jest starzenie się skóry dookoła ust i występowanie bruzd - przy ruchu warg lub w spoczynku. Zmarszczki pogłębiają się z wiekiem ponieważ tkanka podskórna i mięśniowa zanikają. Proces powstawania zmarszczek pogłębiają także ruszanie ustami, mówienie czy żucie.

Polecamy: Wygładza zmarszczki na szyi jak botoks, a kosztuje grosze. Pożegnaj "indyczą szyję"

Co na zmarszczki palacza?

Przede wszystkim zalecane jest rzucenie palenie - jest to niezdrowy nałóg, który wpływa negatywnie na zdrowie, przyczyniając się nie tylko do przedwczesnego starzenia skóry, ale także na rozwój chorób układu krążenia oraz nowotworów. 

Aby zadbać o skórę nie trzeba stosować drogich kremów, ale trzeba stosować regularnie kremy nawilżające skórę oraz kremy ochronne przed słońcem. Z poleconych i tanich preparatów proponujemy:

W składzie tych tanich maści znajduje się retinol, stymulujący produkcję kolagenu i poprawiający jednocześnie jędrność skóry. Regularne stosowanie gwarantuje odpowiednie nawilżenie, a także jędrność i w efekcie - mniejsze zmarszczki. Maść z witaminą A sprawia też, że przebarwienia na skórze stają się mniej widoczne.

Jak nawilżać skórę?

W pielęgnacji suchej skóry ważna jest systematyczność. Pamiętajmy, by nakładać serum i krem nie tylko na twarz, w okolice ust i pod oczy, ale także na szyję i dekolt.

Polecamy: 

Co wiesz o dodatkach dla seniorów? Sprawdź, ile wynoszą poszczególne świadczenia

Kosztują grosze, a wygładzają zmarszczki jak botoks. Te maści warto kupić

Ten krem wygładza zmarszczki i kurze łapki, a kosztuje 20 zł. Kupisz go w Rossmanie