Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX – sposób działania

Pixabay.com

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX – sposób działania

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Niezależnie od pory roku czy sytuacji zdrowotnej i życiowej, zawsze znajdzie się coś, co będzie stanowiło przeszkodę w odpowiednim zadbaniu o włosy i paznokcie. W takich przypadkach suplement Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX może być wyjątkow

Suplement diety Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX jest jednym z wielu preparatów dostępnych na rynku, które mają za zadanie wspierać kondycję włosów i paznokci. Może on być stosowany zarówno przez panów jak i panie, chociaż statystycznie rzecz biorąc, to kobiety częściej potrzebują tego typu farmaceutyków i częściej po nie sięgają. W niniejszym artykule dowiesz się zatem, w jaki sposób działa Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX oraz jak należy go stosować. Istotne będą również informacje, dotyczące przeciwwskazań do stosowania i tego jak dbać o swoje zdrowie, mimo albo i ze względu na konieczność przyjmowania preparatu

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX – charakterystyka i działanie

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX zalecane jest osobom, które zmagają się na co dzień z poniższymi dolegliwościami:

 • łatwo łamiące i rozdwajające się paznokcie,

 • rozdwajające się włosy,

 • włosy przesuszone, zniszczone – między innymi z powodu zabiegów fryzjerskich takich jak ondulacja, rozjaśnianie czy farbowanie,

 • nadmiernie wypadające włosy,

 • siwiejące włosy.

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX zawiera aż 12 składników odżywczych wpływających zdrowotnie na włosy i paznokcie, poprawiając nie tylko ich stan, ale także wygląd. Wśród takich substancji znajdują się:

 • wyciąg z soku z pędów bambusa, zawierający krzemionkę – ta występuje naturalnie we włosach i paznokciach i stanowi ich bardzo ważną część składową,

 • wyciągi z awokado i prosa, zawierające zdrowe i potrzebne tłuszcze oraz aminokwasy,

 • cysteina i metionina – biorące udział w procesie budowy włosów i paznokci, wzmacniają ich strukturę i poprawiają wygląd,

 • biotyna i cynk – pomagające zachować zdrowe i lśniące włosy,

 • niacyna – wspomagająca kondycję skóry,

 • miedź – będąca ważnym dla pigmentacji włosów i skóry minerałem,

 • kwas foliowy – biorący udział w podziale komórek,

 • kwas pantotenowy (witamina B5) – biorący udział w wytwarzaniu hormonów steroidowych (np. płciowych).

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX – stosowanie

Stosowanie suplementu diety Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX jest bardzo proste. Wystarczy przyjmowanie 1 kapsułki dziennie bezpośrednio po posiłku przez co najmniej 3 miesiące. Dopiero po takim czasie można obiektywnie ocenić, czy farmakoterapia daje jakieś efekty.

Preparat Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX został tak stworzony, aby nadawać się do użytku przez osoby chorujące na cukrzycę oraz nie tolerujące glutenu czy laktozy. Niestety ze względu na obecność składników odzwierzęcych nie jest to preparat przeznaczony dla wegetarian.

Stosowanie preparatu Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX nie jest wskazane w połączeniu z innymi suplementami witaminowymi lub mineralnymi, zwłaszcza tymi posiadającymi znaczne ilości miedzi w składzie. Nie zaleca się także kuracji kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią – chyba że lekarz postanowi inaczej. Zakazane jest przyjmowanie farmaceutyku w przypadku występowania u pacjenta uczulenia na którykolwiek ze składników.

Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX – czy to wystarczy?

W momencie, w którym decydujesz się na stosowanie suplementów diety takich jak Doppelherz aktiv Na włosy i paznokcie COMPLEX, musisz pamiętać, że nie są one lekiem na całe zło. Mogą i powinny stanowić jedynie wsparcie w codziennym dbaniu o swoje zdrowie, zwłaszcza przy pomocy zdrowej i zrównoważonej diety, bogatej w składniki szczególnie ważne dla każdej płci, wieku oraz ogólnego stanu zdrowia.

Zła kondycja włosów i paznokci jest bowiem pierwszym objawem, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. Może być to wynik stresu, zmęczenia, przepracowania czy po prostu warunków pogodowych lub złej pielęgnacji. Często jednak problemy tego typu wynikają z różnego rodzaju schorzeń autoimmunologicznych takich jak niedoczynność tarczycy, choroby skóry, niedobór witamin et. Wówczas warto przede wszystkich zgłosić się do odpowiedniego lekarza oraz wykonać badania krwi.

Przyjmowanie preparatu bez kontrolowania parametrów, może być wręcz szkodliwa, gdy zastąpi profesjonalną diagnozę lekarza. A wiele z wymienionych przez nas chorób, których jednym z objawów mogą być problemy z włosami i paznokciami, skutkuje poważnymi problemami w funkcjonowaniu organizmu.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >