Pacjenci.pl
Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS – działanie

Pixabay.com

Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS – działanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Wśród wielu różnych suplementów diety, wspierających stawy i kości, znajduje się również Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS. Dowiedz się, w jaki sposób działa oraz jakie drogocenne składniki o tym decydują, a także c

Suplement diety Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zmagających się z problemami z kośćmi i stawami, ale także dla tych, którzy znajdują się w grupie ryzyka powstania tego typu dolegliwości. Skoncentrowany skład tego preparatu zalecany jest jako środek zapobiegający i łagodzący dolegliwości bólowe oraz regenerujący dla uszkodzonych tkanek. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, w jaki sposób należy stosować kurację przy pomocy Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS, ale także kiedy powinno się z niej zrezygnować i udać do ortopedy lub innego lekarza.

Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS – zastosowanie

Wśród wielu preparatów polecanych przez ortopedów na zdrowe kości i stawy znajduje się między innymi Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS. Farmaceutyk ten zawiera nie tylko kolagen niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego, ale także wiele składników niezwykle pomocnych w stymulacji kości do samodzielnego wytwarzania kolagenu. Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS pomaga zatem odbudowywać kości działając z zewnątrz oraz bezpośrednio wewnątrz organizmu.

Podstawową substancją zawartą w suplemencie Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS jest peptan – kolagen, którego zdrowotne działanie na kości i stawy zostało poparte badaniami. Farmaceutyk ten zawiera aż 11 tysięcy mg płynnej postaci peptydów kolagenowych. Oprócz tego podstawowego składnika zawiera również witaminę D, która walnie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i kości oraz wspiera przyswajalność wapnia. Miedź natomiast wspiera budowę tkanek łącznych, a witamina C gwarantuje duże wsparcie organizmu w produkcji kolagenu.

Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS – stosowanie

Suplement diety Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS przeznaczony jest do stosowania raz dziennie w postaci 1 ampułki (25 ml) przez co najmniej 3 miesiące (wówczas można dopiero zauważyć konkretne efekty kuracji). Farmaceutyk ten można przyjmować niezależnie od posiłku. Nie musi być on również w żaden sposób rozpuszczany. Wystarczy ampułkę wstrząsnąć przez połknięciem.

Na problemy z kośćmi i stawami narażone są szczególnie osoby starsze oraz kobiety przechodzące przez okres przekwitania (ze względu na znikomą produkcję estrogenu) oraz ludzie zmagający się ze stresem, nadwagą lub prowadzący siedzący tryb życia. Suplement Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS nie może być stosowany przez dzieci oraz młodzież. Przeznaczony jest jedynie dla osób dorosłych, pod warunkiem, że pacjentka nie jest w ciąży oraz nie karmi aktualnie piersią.

Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS jest typowym preparatem witaminowym, zatem skutki uboczne, które mogą wystąpić podczas kuracji z jego pomocą to przede wszystkim reakcje alergiczne organizmu na któryś ze składników leku, jak i hiperwitaminoza, do której nie łatwo doprowadzić, jednak mimo wszystko warto uważać. Aby na bieżąco kontrolować sytuację, warto regularnie wykonywać badania krwi, zwłaszcza obejmujące witaminy zawarte w preparatach, które przyjmujemy.

Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS – czy to wystarczy?

Podczas stosowania kuracji przy pomocy jakiegokolwiek suplementu należy pamiętać, że nie może on zastąpić codziennie stosowanej zdrowej i zrównoważonej diety oraz wysiłku fizycznego. Dokładnie tak samo jest w przypadku preparatu Doppelherz system KOLLAGEN 11.000 PLUS – stanowi on jedynie środek wspomagający, a nie rozwiązujący problem.

W zależności od źródła problemu ze stawami czy też z kośćmi, rozwiązania mogą bardzo się od siebie różnić. Dla jednych remedium będzie zrzucenie zbędnych kilogramów, a dla innych terapia hormonalna niwelująca symptomy okresu przekwitania. Podstawą jest natomiast, aby przed zastosowaniem suplementu skonsultować się z lekarzem odnośnie profesjonalnego leczenia – czy jest ono potrzebne i jak powinno przebiegać. Należy pamiętać również, że warto zadbać o codzienne przyzwyczajenia, aby częścią naszego dnia stało się dbanie o siebie poprzez zdrowe jedzenie oraz odpowiednią ilość ruchu i efektywnego odpoczynku.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >