Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Nie żyje lekarz Kazimierz Łączka. Był znanym i cenionym pediatrą
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 16.05.2024 13:08

Nie żyje lekarz Kazimierz Łączka. Był znanym i cenionym pediatrą

Kazimierz Łączka nie żyje
Fot. Kazimierz Łączka: Facebook / Patryk Łączka. Tło: Canva / Getty Images Signature

Zmarł ceniony lekarz, Kazimierz Łączka. Był znanym pediatrą, który pomógł wielu małym pacjentom. “Towarzyszył mi i mojej córce przez 26 lat” - wspominają lekarza w mediach społecznościowych jego pacjenci.

Komentujący w mediach społecznościowych zgodnie podkreślają, że Kazimierz Łączka był lekarzem z powołania. “Nie ma i nie będzie takiego drugiego” - piszą internauci w mediach społecznościowych.

Nie żyje ceniony pediatra, Kazimierz Łączka

Nie żyje lekarz pediatra Kazimierz Łączka, który uratował zdrowie i życie wielu dzieci. Lekarz wiele lat przepracował na oddziale dziecięcym Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach oraz Wodzisławiu Śląskim. Zmarł 13 maja, a o śmierci cenionego lekarza poinformowali jego bliscy.

"Przed chwilą zmarł nasz kochany mąż, ojciec, dziadek, ale i cudowny lekarz..." – napisał na Facebooku Patryk Łączka.

Te osoby muszą zwrócić "trzynastkę". Ważny komunikat ZUS Nie żyje pacjent, któremu przeszczepiono nerkę świni. Co się stało?

Pediatra otrzymał odznakę za zasługi dla ochrony zdrowia

Kilka lat temu, a dokładnie w 2018 r. pediatra, wówczas pracujący jako starszy asystent lekarz, otrzymał odznakę “za zasługi dla ochrony zdrowia”. 

Wyróżnienie zostało przyznane za “długoletnią wzorową pracę zawodową oraz podejmowanie działań w zakresie profilaktyki, ale też promocji zdrowia, podnoszenia kwalifikacji, wdrażania oraz usprawniania metod pracy i poprawy warunków zdrowotnych i higienicznych”.

Pacjenci w mediach społecznościowych zgodnie stwierdzili, że Kazimierz Łączka był lekarzem, który nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Lekarz zapamiętany został jako niezwykle oddany swojej pracy. “Lekarz z powołania” - piszą jego pacjenci w sieci.

Pożegnanie Kazimierza Łączki w najbliższą sobotę

W mediach społecznościowych pacjenci Kazimierza Łączki wspominają, jak ratował życie i zdrowie ich dzieci. “Towarzyszył mi i mojej córce przez 26 lat” - piszą internauci. Wiele osób podkreśla też, jak bardzo otwarty był lekarz, przyjmując małych pacjentów zawsze, czasem o bardzo późnych porach.

Pożegnanie lekarza, Kazimierza Łączki zaplanowane jest na najbliższą sobotę, 18 maja. Kazimierz Łączka zmarł w wieku 66 lat.

 

Czytaj też:

Nie żyje pacjent, któremu przeszczepiono nerkę świni. Co się stało?

Nie żyje znany muzyk. "Walczył z chorobą jak kaszubski twardziel"

Nie żyje pacjentka, która dzwoniła ze szpitala na 112. “To sytuacja niedopuszczalna”

Polecane