Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Izabela Leszczyna

Izabela Leszczyna

Izabela Leszczyna

Izabela Leszczyna, Minister Zdrowia, rozporządzenie
14.05.2024 09:09 Nowe rozporządzenie minister zdrowia. Zmiany dla ośrodków w Krajowej Sieci Onkologicznej

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna wydała rozporządzenie wprowadzające zmiany dla Krajowego Ośrodka Monitorującego i ośrodków wojewódzkich należących do Krajowej Sieci Onkologicznej w obszarze współczynników korygujących i ryczałtu.Rozporządzenie zacznie obowiązywać od wtorku, 14 maja. Jakie zmiany zostaną podjęte w nowym rozporządzeniu?

Izabela Leszczyna, Ministerstwo Zdrowia
26.04.2024 10:05 Nowe zasady rozliczania składek zdrowotnych. Wiadomo, kiedy wejdą w życie

O zmianach w składkach zdrowotnych mówiło się już od jakiegoś czasu. Teraz prace rządu nad nowelizacją przepisów, które zmienią zasady naliczenia składki zdrowotnej są już na finiszu. Do procedowania powinny wejść w drugim kwartale bieżącego roku, natomiast w styczniu 2025 r. wejdą w życie.Nowelizacja ustawy ma nie tylko obniżyć wysokie koszty składek, ale odciążyć też budżety i dobrze wpłynąć na rentowność rodzimych biznesów. Będzie też zmiana sposobu rozliczania składek z miesięcznych na roczne.

Kolejki do lekarza, Izabela Leszczyna
17.04.2024 17:06 Koniec kolejek do lekarzy. Duże zmiany dla pacjentów, lecz nie dla wszystkich

Kolejki do lekarzy potrafią spędzać sen z powiek wielu polskim pacjentom. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna w lutym tego roku zapowiadała, że zmieni się sposób rejestracji do lekarza. Wiadomo na ten moment, że zapisy mają szybsze i prostsze, a wszystko to dzięki możliwości korzystania z e-rejestracji. Kiedy pacjenci mogą korzystać z nowego sposobu zapisów? Czy dotyczy on wizyt u wszystkich specjalistów?

Zdrowie, leki, nowe ceny leków
02.04.2024 16:44 Nowe ceny leków od kwietnia. Sprawdź, które preparaty będą tańsze

Od kwietnia pacjenci będą mogli zaoszczędzić na lekach wyprodukowanych w Polsce. Tak zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Obecna zmiana jest częścią nowelizacji ustawy o refundacji leków. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa lekowego, jak i również produkcji farmaceutycznej. Środki medyczne wytworzone w naszym kraju stanowią 35 proc. wartości rynku leków refundowanych, natomiast pod względem ilości sprzedaży - 48 proc.O ile procent spadną ceny leków wyprodukowanych w naszym kraju? O jakich preparatach dokładnie mowa? Wyjaśniamy.