Darmowa opieka zdrowotna wdaje się czymś oczywistym, ale nie to prawo niezbywalne. Wystarczy przerwa w pracy między jednym zatrudnieniem, a drugim, albo zamknięcie działalności, aby już po 30 dniach stracić możliwość leczenia w ramach NFZ.
23 grudnia 2024 roku, czyli już dzień przed wigilią, rozpocznie się w Polsce proces stopniowego wprowadzania zasad nowego rozporządzenia dotyczącego instalacji czujników dymu i tlenku węgla w domach i mieszkaniach. Chociaż mamy jeszcze czas na dostosowanie się do przepisów, warto działać już teraz. Nie chodzi tylko o szybką reakcję w razie pożaru, ale i bezpieczeństwo mieszkańców w przypadku zatrucia czadem. Jego obecność bowiem jest dla nas niewyczuwalna.
Brak ubezpieczenia zdrowotnego może wiązać się z poważnymi problemami, gdy nagle będzie potrzebna pomoc medyczna. Narodowy Fundusz Zdrowia wydał ważny komunikat, w którym podkreślił i przypomniał o formalnościach, jakie trzeba dopełnić, by skorzystać z darmowej opieki zdrowotnej. W jaki sposób uniknąć poważnych błędów? Jeśli nie dopełnimy tych punktów, nie skorzystamy z leczenia opłacanego przez fundusz.
Do naszej redakcji napisała czytelniczka Aneta, która pojechała na wakacje do Hiszpanii bez karty EKUZ i dodatkowego ubezpieczenia. Niestety upadła na schodach i musiała odwiedzić szpital. Rachunek, który tam dostała, musiała opłacić od ręki. Oto jej historia.
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Prawie 5 mln osób korzystało w 2023 r. ze zdrowotnych ubezpieczeń prywatnych. Tak wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jak się okazuje, wydano na nie 1,7 miliarda złotych.“Rosnąca liczba ubezpieczonych pokazuje, że prywatne ubezpieczenia się sprawdzają. Mimo że ich cena w ostatnim roku odzwierciedla dużą inflację w sektorze medycznym, to sprzedaż polis utrzymuje się na wysokim poziomie” - tak skomentowała doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń Dorota M. Fal.