Pacjenci.pl > Arytmia

Arytmia

arytmia

arytmia
15.09.2023 10:35 Czy arytmia jest groźna? Lekarz bez zawahania udzielił odpowiedzi, możesz się zdziwić

Duża część społeczeństwa zmaga się z wieloma kardiologicznymi schorzeniami, które potrafią utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jednym z najczęściej występujących jest arytmia, czyli zaburzenia rytmu serca. Są to pewne nieprawidłowości w rytmie serca, które mogą być spowodowane nieodpowiednią pracą węzła zatokowego, który może pracować za szybko lub za wolno. Jednak czy niepozorna arytmia może być groźna dla zdrowia, a nawet życia pacjenta oraz do jakich konsekwencji może prowadzić? Odpowiedź poniżej. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z kardiologiem dr n. med. Ewą Uścińską.

arytmia
11.09.2023 13:10 Twoje serce bije nierówno? Lekarz kardiolog wskazuje najczęstsze przyczyny arytmii

Zaburzenia rytmu serca, czyli arytmia są to pewne nieprawidłowości w rytmie serca, które mogą być spowodowane nieodpowiednią pracą węzła zatokowego. Wiele osób zmaga się z różnymi schorzenia serca, a jednym z najczęściej występujących jest wspomniana arytmia. Skąd się biorą zaburzenia rytmu serca? Odpowiedź poniżej. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z kardiologiem dr n. med. Ewą Uścińską.

wywiad atytmia
07.09.2023 10:23 Zaburzenia rytmu serca (arytmia) - objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy

Zaburzenia rytmu serca (arytmia) pojawiają się w sytuacji wystąpienia nieprawidłowości w przesyłaniu impulsów elektrycznych z przedsionków do komór. Serce może bić za szybko, za wolno bądź też w nieregularny sposób. Jakie wyróżniamy rodzaje zaburzeń rytmu serca? Jakie są objawy arytmii? Co powoduje zaburzenia rytmu serca? Jak diagnozować i leczyć arytmię? Na te i inne pytania odpowiada kardiolog dr n. med. Ewa Uścińska.