Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Bezsenność

Bezsenność

bezsenność

Chrapiąca kobieta
28.05.2024 14:37 Jak przestać chrapać? 7 sposobów na skończenie nocnego koszmaru

Jeśli Ty lub Twój partner chrapiecie regularnie, możecie cierpieć z powodu nieprzespanych nocy i zastanawiać się, co zrobić, żeby się wyspać.To marne pocieszenie, ale nie jesteście z tym problemem sami – z danych naukowych wynikach, że chrapie prawie połowa dorosłych w wieku od 30 do 60 lat. Jak uporać się z tą dolegliwością i pokonać chrapanie?Chrapanie to dźwięk, który powstaje, gdy drogi oddechowe są częściowo zablokowane, a powietrze nie może przez nie swobodnie przepływać. Tkanki w górnych drogach oddechowych stykają się ze sobą wówczas, tworząc charakterystyczne wibracje. Jeśli chrapanie pojawia się okazjonalnie, nie jest to powód do niepokoju, ale jeśli jest głośne i pojawia się codziennie, warto coś z tym zrobić.Oto kilka porad, które mogą pomóc Ci w zwyciężeniu chrapania oraz wskazówki, jakie zabiegi wykonać, gdy operacja będzie niezbędna.

Bezsenność to częsty problem Polaków.
08.04.2024 14:50 Cierpisz na bezsenność? Zrób to 2 razy w tygodniu, a problem zniknie

Bezsenność to najczęściej występujący problem, wynikający z różnych czynników. Zaburzenia snu przekładają się na cały organizm, powodując nie tylko zmęczenie, ale przyczyniając się do rozwoju groźnych chorób. Jak poradzić sobie z bezsennością? 

śpiący mężczyzna
17.03.2024 19:25 Zrób to, a zaśniesz jak dziecko. Poznaj sposób na bezsenność

Problemy ze snem mogą dotyczyć nawet 50 proc. Polaków. Światowa Organizacja Zdrowia zalicza bezsenność do chorób cywilizacyjnych takich jak depresja, cukrzyca i choroby serca. Nie jest to jednak sytuacja beznadziejna – z bezsenności można się wyleczyć. Jak więc zasypiać szybciej?Jedną z metod ułatwiających zasypianie jest metoda 4:2:4 lub technika 4-7-8. Na czym dokładnie polegają?

przesilenie wiosenne
26.02.2024 15:45 Przesilenie wiosenne - jakie daje objawy i jak sobie z nim radzić?

Wiosna w rozkwicie! Większość z nas oczekuje jej z niecierpliwością, jednak wiele osób na przełomie lutego i marca doświadcza nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak osłabienie, przemęczenie i obniżenie nastroju. Jest to skutek przesilenia wiosennego, czyli syndromu zmęczenia wiosennego.

banany
06.02.2024 18:55 Banany na dobry sen? Ten owoc posiada zbawienne właściwości

Bezsenność definiujemy, jako czas zasypiania powyżej 45 minut. Zaburzenia snu mogą powodować problemy z koncentracją i co gorsza, zwiększają ryzyko wypadków drogowych. Jeśli borykamy się z bezsennością, warto przyjrzeć się naszym codziennym nawykom i zwrócić uwagę na to, co jemy na kolację. 

senność
27.01.2024 21:39 Jak ciało daje znak, że jesz za dużo cukru? Lepiej wiedzieć to wcześniej

Brakuje Ci energii, czujesz się senny i drażliwy? Być może to sygnały ostrzegawcze, że spożywasz zbyt dużo cukru. Wysoki poziom cukru (glukozy) we krwi to jeden z pierwszych sygnałów ostrzegających przed rozwojem stanu przedcukrzycowego lub cukrzycy. Jak rozpoznać, że ten problem dotyczy akurat nas? 

problemy ze snem
24.01.2024 18:19 Kłopoty ze snem to znak, by wykonać ten pomiar. Podziękujesz sobie za to

Zaburzenia snu niemal zawsze sugerują, że z naszym zdrowiem dzieje się coś niepokojącego. O ile krótkotrwała bezsenność nie musi negatywnie wpływać na zdrowie, tak już ta długotrwała jest szkodliwa i może być objawem chorobowym. Powodem przewlekłej bezsenności bywa m.in. nadciśnienie tętnicze. Wykonaj ten prosty pomiar i sprawdź, czy ciśnienie krwi znajduje się w normie. Nadciśnienie to problem aż 10 milionów Polaków.

spanie w skarpetach
18.12.2023 14:37 Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? Eksperci nie mają wątpliwości

Dzielimy się na dwie grupy: “skarpeciarze”, którzy nie wyobrażają sobie pójścia do łóżka bez odziania się w skarpetki oraz osoby preferujące spanie z gołymi stopami. A co radzą eksperci? Lepiej spać w skarpetkach czy bez? 

sen przy deszczu
17.11.2023 17:04 15 najpopularniejszych dźwięków do walki z bezsennością. Który jest Twój?

Borykasz się z bezsennością? Koniecznie sprawdź, jakie dźwięki pomagają szybko zasnąć. Przedstawiamy wyniki badań amerykańskiej ekspertki od snu, Hannah Shore.Bezsenność to zaburzenie snu. Objawami bezsenności są: trudności z zasypianiem, budzenie się w ciągu nocy i problemy z ponownym zaśnięciem. W ciągu dnia są zmęczeni, mogą być rozdrażnieni lub przygnębieni. Bezsenność może powodować problemy z koncentracją i zwiększać ilość wypadków drogowych. Bezsenność definiujemy, jako czas zasypiania powyżej 45 minut.