Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera

choroba Alzheimera

demencja
27.12.2023 15:39 Te 3 rzeczy prowadzą do demencji. Nowe wyniki badań

Demencja nie jest chorobą, która przydarza się ludziom “w pewnym wieku”. Choć u niektórych ryzyko jest większe ze względu na geny, istnieją czynniki mogące doprowadzić do przedwczesnej demencji. Naukowcy właśnie odkryli trzy kluczowe i mówią, co robić. Polacy powinni wziąć sobie te rady do serca. 

Choroba Alzheimera
21.12.2023 14:35 Czy właśnie odkryto lek na chorobę Alzheimera? Wiele na to wskazuje

Choroba Alzheimera uznawana jest za nieuleczalną. Dotychczas nie wynaleziono leków, które by ją odwracały. Być może jesteśmy świadkami historycznego odkrycia. Naukowcy przebadali kobietę, która powinna zachorować na Alzheimera, lecz do tego nie doszło. Ich wnioski mogą zmienić to, jak postrzegamy tę chorobę! Czy czeka nas wielka zmiana? 

None
05.11.2023 18:18 Demencja Bruce'a Willisa postępuje. Nie rozpoznaje Demi Moore

Co jakiś czas w mediach pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące stanu zdrowia aktora. Niestety, nie są one pocieszające. Choroba postępuje. Według najnowszych wieści Bruce Willis podobno nie rozpoznaje już Demi Moore, czyli swojej byłej żony i matki trójki ich dzieci.

None
29.10.2023 09:11 Wczesne objawy Alzheimera? Nie chodzi o pamięć

Charakterystycznym objawem choroby Alzheimera są problemy z pamięcią. Jednak jej wczesne symptomy często brane są za objawy zupełnie innych chorób, a nawet za zwykłą niezdarność. Bo nie tylko problemy z pamięcią, ale to, jak się poruszamy może zwiastować chorobę.

None
25.10.2023 21:11 Ta dieta chroni przed Alzheimerem. Co jeść, a czego unikać?

To co jemy ma znaczący wpływ na każdy obszar naszego ciała, więc na mózg również. Okazuje, że odpowiednia dieta jest w stanie spowolnić proces starzenia się mózgu. Jednocześnie staje się narzędziem w profilaktyce choroby Alzheimera. W szczególności warto przyjrzeć się diecie MIND, uznanej za antidotum na choroby neurodegeneracyjne. O opinię poprosiliśmy dietetyczkę. Alzheimer to forma demencji. Czy możemy mu zapobiec zachorowaniu? Na to, jakie dostaliśmy geny, nie mamy wpływu, ale na to, co jemy, już tak. A dietą możemy minimalizować ryzyko utraty pamięci, albo mocnego jej pogarszania się wraz z wiekiem.  

Bogumiła Wander
08.10.2023 18:18 Wczoraj miała urodziny. Mąż Bogumiły Wander o jej chorobie

Bogumiła Wander skończyła wczoraj 80 lat. Niestety, od lat stan jej zdrowia jest ciężki. Mąż prezenterki, kapitan Krzysztof Baranowski ujawnił, jak obecnie czuje się jego ukochana.