Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Tętniak Mózgu

Tętniak Mózgu

Test kciuka, tętniak
16.04.2024 14:21 Boisz się, że grozi ci tętniak? Ten test wykonasz w kilka sekund

Pęknięcie tętniaka mózgu w 30 procentach przypadków kończy się natychmiastową śmiercią. Z drugiej strony tętniaki przez lata mogą nie dawać żadnych objawów i nigdy nie pęknąć. Po czym poznać, że ma się tętniaka? Pomocny może być test kciuka.Test kciuka to metoda polegająca na sprawdzeniu, czy jest się narażonym na tętniaka lub czy się go ma. I chociaż  pozytywny wynik nie daje pewnej odpowiedzi na te pytania, może być cenną wskazówką i kolejnym powodem, by o siebie zadbać. 

Tomasz Karolak
17.12.2023 21:14 Dramat w rodzinie aktora Tomasza Karolaka. "Helenka leży w śpiączce, pękł jej tętniak"

"Proszę Was, wyślijcie to, pomyślcie: “Helenka, kochamy Cię!”  - apeluje na nagraniu na Instagramie Tomasz Karolak. Aktor podzielił się z fanami tragiczną wiadomością. Córka jego brata leży w szpitalu w śpiączce, po tym, jak pękł jej tętniak w mózgu. “Kochani, zawsze staram się pomóc, teraz proszę Was o pomoc. Moja rodzina została dotknięta bardzo ciężkim doświadczeniem. Córka mojego brata - Helenka Karolak leży w śpiączce. Pękł jej w mózgu tętniak. O niczym nikt nie wiedział. Dziecko po prostu walczy” - mówi Tomasz Karolak na nagraniu na swoim profilu na Instagramie. Tętniak mózgu zwykle nie daje objawów. I można żyć przez lata z “tykającą bombą” w głowie. Pęknięcie tętniaka to stan zagrożenia życia. Na apel aktora Tomasza Karolaka jego fani i ludzie dobrej woli zareagowali natychmiast. Także mieszkańcy Rybnika, w którym aktor dzień wcześniej grał koncert na jarmarku bożonarodzeniowym.

None
02.11.2023 18:14 Aldona Orman przeszła ciężką operację. O tej chorobie wielu dowiaduje się przypadkowo

Aldona Orman, znana m.in. z roli w serialu „Klan”, trafiła do szpitala. Stan, w którym się znalazła, stanowił zagrożenie dla jej życia. Rezonans wykazał, że w głowie miała cztery tętniaki. Kilka dni temu aktorka przeszła trudną operację. Jak są wczesne objawy tętniaka mózgu? O opinię poprosiliśmy eksperta.