Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Pielęgniarki nie odpuszczą „kelnerek na bankiecie lekarzy”
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 08.10.2023 20:52

Pielęgniarki nie odpuszczą „kelnerek na bankiecie lekarzy”

None
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych

Propozycja, jaką złożył pielęgniarkom, rejestratorkom i pracownicom laboratorium prezes centrum medycznego w Radomiu, czyli kelnerowania na bankiecie i „szukania męża wśród młodych lekarzy” nie rozejdzie się po kościach. Mariola Łodzińska, prezeska Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych walczy o godność kobiet. Sprawę będzie musiała się zająć Komisja Etyki. 

Jak informuje Medexpress.pl pielęgniarki postanowiły walczyć z mobbingiem, seksizmem i upokorzeniem, jakiego doznały w wyniku propozycji „dodatkowej pracy”. 

Brak szacunku dla pielęgniarek, jako profesjonalistek i jako kobiet

Szef centrum medycznego, Stanisław Mazur, przeprosił pracownice rzeszowskiej placówki. W portalu Pacjeni.pl pisaliśmy o tym kilka dni temu, cytowaliśmy jego słowa: “Odnosząc się do mojej korespondencji z pracownikami, upublicznionej w szeregu różnych mediów, w pierwszej kolejności chciałbym przeprosić panie, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu. Komentarz o szukaniu męża był niestosowny i niewłaściwy. Nie był potrzebny i nie powinno się to wydarzyć. Przepraszam całe środowisko pielęgniarek i wszystkie kobiety. Jednocześnie zapewniam, że mam do was ogromny szacunek. Nigdy nie umniejszałem waszej pracy. Wiem jak wielką rolę odgrywacie w całej strukturze naszej firmy i systemie opieki zdrowotnej". 

Jednak same przeprosimy nie wystarczyły pielęgniarkom i pracownicom laboratorium. I nie można im się dziwić. 

Dyrektor rzeszowskiej placówki przeprasza za niestosowne zachowanie. Skarga pielęgniarek do Komisji Etyki Lekarskiej NIL Johnny Depp uzależniony od leków. Psychiatra wyjaśnia, jak działają

Mariola Łodzińska, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych walczy w imieniu środowiska

- Wyrażam swój przeciw i najwyższe oburzenie w związku z propozycją podjęcia „dodatkowej” pracy, którą skierował Pan do pielęgniarek. Kierując ofertę do wybranych grup zawodowych i wskazując płeć potencjalnych kandydatów, ale także sugerując pozamerytoryczne warunki podjęcia pracy, okazał Pan brak szacunku dla naszej pracy jako profesjonalistów medycznych i poniżył Pan nas jako kobiety” – napisała w imieniu środowiska Mariola Łodzińska, która kilka miesięcy temu została prezeską Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki tworzą zespoły z innymi medykami

- Tym bardziej dziwią mnie Pana słowa, bo jest Pan lekarzem i jako medyk powinien Pan znać kompetencje pielęgniarek i wiedzieć, że ich praca w systemie jest nieodzowna. Wspólnie z innymi medykami: lekarzami, diagnostami laboratoryjnymi, fizjoterapeutami, farmaceutami tworzymy zespoły terapeutyczne, które pracują na rzecz pacjenta, nierzadko ratując życie i zdrowie. Nie ma równych i równiejszych - dodaje prezeska Mariola Łozińska.

Jesteś pielęgniarką, położoną, albo diagnostką laboratoryjną? Doświadczyłaś mobbingu lub seksizmu ze strony innych pracowników, albo pacjentów? Podziel się swoją historią. Twój list opublikujemy anonimowo. Kontakt: [email protected]

Polecane