Sklep Action wydał pilny komunikat dotyczący wycofania jednego z produktów, przeznaczonego dla dzieci. Firma w swoim oświadczeniu podkreśla, że decyzja o wycofaniu wynika z troski o bezpieczeństwo użytkowników. Jeśli kupowaliście ostatnio w Action sprawdźcie, czy przypadkiem nie narażacie się na zagrożenie!
Nowy komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wycofano z obrotu popularną mąkę - powód? Wykryto w niej obecność toksyn. Produktu nie należy spożywać, jak informuje GIS.
Sinsay to jeden z najpopularniejszych sklepów w Polsce - jest tani, łatwo dostępny, wysyła szybko ze swojej strony internetowej. Ale niestety - nie wszystko z Sinsay cechuje jakość. A tym razem okazało się nawet, że sklep apeluje o zwrot niektórych produktów. W tym - dla dzieci!
W macie odświeżającej do lodówki wykryto 2,4-Toluenodiaminę, substancję, która przenika do żywności i stanowi zagrożenie zdrowotne. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, zalecając natychmiastowe zaprzestanie używania tego produktu i jego zwrot do sklepu. Dystrybutor zablokował sprzedaż maty oraz rozpoczął kampanię informacyjną, ostrzegając klientów o potencjalnym ryzyku. Pochodzący z Chin produkt nie spełnił norm bezpieczeństwa, co skutkowało jego wycofaniem z rynku. Konsumenci, szczególnie osoby korzystające z programów lojalnościowych, otrzymali powiadomienia e-mailem i SMS-em.
Ponowne podejrzenie gorączki Zachodniego Nilu w Polsce – choroby wirusowej przenoszonej przez komary. Główny Inspektor Sanitarny, Paweł Grzesiowski, potwierdził wystąpienie drugiego przypadku podejrzenia zakażenia, tym razem u osoby, która wróciła z Egiptu. Przypadki gorączki Zachodniego Nilu obserwuje się od wielu lat w Europie. Jak podkreślił Grzesiowski, oba przypadki nie są ze sobą powiązane, a sam wirus pojawia się u osób wracających z tropików.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejny komunikat. Tym razem GIS ostrzegł przez kilkoma partiami mąki żytniej typ 720 chlebowej. W mące stwierdzono podwyższony poziom toksyn. Mogą być one niebezpieczne dla zdrowia konsumentów i absolutnie nie można jej spożywać.
Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał kolejny już komunikat dotyczący wycofania produktów z obrotu w ciągu ostatnich kilku dni. Tym razem decyzja dotyczy produktu, który jest niezwykle popularny wśród kobiet i można kupić go w niemal każdej drogerii.
Główny Inspektorat Sanitarny tym razem opublikował ostrzeżenie, które dotyczy znanych i lubianych przez Polaków produktów, które są dostępne w największych sieciach handlowych w Polsce. Chodzi o chipsy - tak chętnie zajadane przez wiele rodzin. Niestety, przeraża, co tam zostało znalezione. Zobaczcie, czy nie posiadacie tych przekąsek w kuchennych szafkach.
Lidl wydał pilny komunikat do klientów, w którym apeluje o zwrot popularnych przetworów, w których, w toku kontroli, wykryto podwyższony poziom ołowiu. Produkt można zwrócić nawet bez okazywania paragonu.
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) w Lublinie zabroniła wjazdu ponad 12 ton lodów do naszego kraju. To już kolejna decyzja dotycząca zakazu transportu produktów z Ukrainy do Polski.
Cztery kąpieliska w Zachodniopomorskiem zostały zamknięte. Zakaz wchodzenia do wody obowiązuje w Kąpielisku “Stawek” w Gryficach, Szczucze w Golczewie, Wodna Dolina w Koszalinie oraz morskie kąpielisko w Dziwnówku.Sytuacja ma związek z zakwitem sinic. Niestety, nie wszyscy stosują się do tych zakazów. Jakie mogą być skutki kąpieli mimo zakazu Głównego Inspektoratu Sanitarnego?
Lato w pełni. I choć z upałów cieszy się wiele osób, warto pamiętać o zasadach dotyczących nie tylko zdrowia, ale też odpowiedniego przechowywania żywności. Główny Inspektorat Sanitarny postanowił przypomnieć, w jaki sposób bezpiecznie przechowywać jedzenie, gdy za oknem temperatury wynoszą ponad 30 stopni Celsjusza. Komunikat GIS odnosi się przede wszystkim do bardzo wysokich temperatur, które wpływają niestety na bardzo szybkie psucie się produktów spożywczych.
W lecie łatwo mogą nas dopaść zakażenia pokarmowe, które niestety bywają bardzo problematyczne i uciążliwe. Ich źródłem mogą być patogeny, takie jak m.in. bakterie z rodzaju Salmonella czy też pałeczki okrężnicy.Zakażeń pokarmowych doznajemy na wielu wakacyjnych wyjazdach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są one bardzo męczące i osłabiające organizm i potrafią zepsuć każdy wakacyjny wyjazd. Główny Urząd Sanitarny przekazał zalecenia, jak się ustrzec przed rozmaitymi zakażeniami pokarmowymi.
Wraz z rozpoczęciem lata ruszają koncerty i imprezy plenerowe w całej Polsce. Przed nami również największe festiwale muzyczne. Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla zasady bezpieczeństwa, o których warto pamiętać, biorąc udział we wszelkiej maści imprezach masowych. Na co trzeba zwrócić uwagę i o czym pamiętać?
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące mąki. W produkcie stwierdzono obecność składnika, który nie powinien się tam znaleźć. Dla niektórych konsumentów może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.
Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie dotyczące wadliwej partii popularnej czarnej herbaty. Produkt został wycofany z obrotu, ponieważ stwierdzono w nim przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych.
To przyprawa, którą uwielbia i stosuje wiele osób. Znakomicie komponuje się z ryżem i tofu, ale pasuje również do polskich potraw. Niestety w jednej z partii produktu wykryto szkodliwe pestycydy i MOAH.Wiele mówi się o bezpieczeństwie żywności, a wydaje się, że jest z nim coraz gorzej. Niedawno w popularnych herbatach ujawniono obecność pestycydów, a teraz to. Czy da się ugotować obiad bez dodatku chemii? Ten przykład to kolejny dowód na to, że nie jest to łatwe, a zagrożenia czyhają na każdym kroku.
W truskawkach importowanych z Maroka wykryto wirus WZW typu A. GIS skontaktował się ze sprzedawcami z Polski, którzy importują truskawki informując ich o problemie. Wydał także ostrzeżenie dla konsumentów.
Sieć hipermarketów wycofała popularne ciastka. Mogą zawierać metalowe elementy, a zjedzenie grozi uszkodzeniem zębów, języka i dalszej część przewodu pokarmowego. Sprawdź, czy przypadkiem nie masz w domu tych czekoladowych ciastek. Możesz je zwrócić do sklepu. Nawet bez paragonu. Ciastka czekoladowe lubi wielu z nas. Nie jest to niestety żaden super food. A te, o których mowa, są dodatkowo niebezpieczne. Ale prawda jest taka, że lubimy poprawiać sobie jedzeniem humor.Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił, że sieć sklepów Kaufland wycofuje konkretne partie ciastek holenderskiego producenta. Stało się to po skargach konsumentów, którzy trafili w ciastkach na kawałki metalu.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat dotyczący suplementu diety dla mężczyzn. W próbce badanego produktu stwierdzono obecność substancji, które nie powinny się w nim znaleźć. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia, szczególnie dla osób przyjmujących niektóre leki.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia niedozwolonej substancji w partii suplementu diety BOSS Energy Extra. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.