Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Gis

Gis

GIS

mąka
16.05.2024 12:54 Pilne wycofanie mąki ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące mąki. W produkcie stwierdzono obecność składnika, który nie powinien się tam znaleźć. Dla niektórych konsumentów może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.  

herbata w torebce
14.04.2024 17:48 Popularna czarna herbata wycofana z obrotu. GIS wydał ostrzeżenie

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie dotyczące wadliwej partii popularnej czarnej herbaty. Produkt został wycofany z obrotu, ponieważ stwierdzono w nim przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych.

Sól i pieprz na stole
12.04.2024 12:01 Pestycydy i MOAH w popularnej przyprawie. GIS ostrzega: "Nie jedzcie tego"

To przyprawa, którą uwielbia i stosuje wiele osób. Znakomicie komponuje się z ryżem i tofu, ale pasuje również do polskich potraw. Niestety w jednej z partii produktu wykryto szkodliwe pestycydy i MOAH.Wiele mówi się o bezpieczeństwie żywności, a wydaje się, że jest z nim coraz gorzej. Niedawno w popularnych herbatach ujawniono obecność pestycydów, a teraz to. Czy da się ugotować obiad bez dodatku chemii? Ten przykład to kolejny dowód na to, że nie jest to łatwe, a zagrożenia czyhają na każdym kroku.

Truskawki
06.04.2024 13:04 Truskawki zakażone wirusem w polskich sklepach. Jest reakcja GIS

W truskawkach importowanych z Maroka wykryto wirus WZW typu A. GIS skontaktował się ze sprzedawcami z Polski, którzy importują truskawki informując ich o problemie. Wydał także ostrzeżenie dla konsumentów. 

Ciastka wycofane ze sklepów w Polsce
19.02.2024 21:06 Popularne ciastka wycofane z polskich sklepów. GIS ostrzega, że zjedzenie ich to ryzyko dla zdrowia

Sieć hipermarketów wycofała popularne ciastka. Mogą zawierać metalowe elementy, a zjedzenie grozi uszkodzeniem zębów, języka i dalszej część przewodu pokarmowego. Sprawdź, czy przypadkiem nie masz w domu tych czekoladowych ciastek. Możesz je zwrócić do sklepu. Nawet bez paragonu. Ciastka czekoladowe lubi wielu z nas. Nie jest to niestety żaden super food. A te, o których mowa, są dodatkowo niebezpieczne. Ale prawda jest taka, że lubimy poprawiać sobie jedzeniem humor.Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił, że sieć sklepów Kaufland wycofuje konkretne partie ciastek holenderskiego producenta. Stało się to po skargach konsumentów, którzy trafili w ciastkach na kawałki metalu.

suplement BOSS
17.11.2023 13:43 Niedozwolona substancja w suplementach. Opakowanie wprowadza w błąd. GIS ostrzega!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat dotyczący suplementu diety dla mężczyzn. W próbce badanego produktu stwierdzono obecność substancji, które nie powinny się w nim znaleźć. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia, szczególnie dla osób przyjmujących niektóre leki. 

ostrzeżenie
02.11.2023 13:24 GIS wycofuje z obrotu suplement dla mężczyzn. Zagraża zdrowiu!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia niedozwolonej substancji w partii suplementu diety BOSS Energy Extra. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.