Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Miłość

Miłość

miłość

Podcast "Zdrowo przegadane" Pacjenci.pl, Magdalena Chorzewska
28.04.2024 19:44 Jak znaleźć miłość na Tinderze i w realu? Psycholożka podpowiada

– Najczęstszy pacjent w gabinecie to ten, który jest po rozstaniu i cierpi, albo ten, który jest w związku i też cierpi. Znaleźć miłość na portalu randkowym, to jak trafić szóstkę w Totka. A jednak niektórym się udaje – mówi Magdalena Chorzewska, psycholożka, którą wielu Polaków poznało w programie „Ślub od pierwszego wejrzenia”.To wydaje się szokujące, że wiele lat po premierze książki „Bridget Jones”, a potem jej kinowej ekranizacji, kobiety mogą mieć jeszcze problem z tym że nie mają męża.– Mam pacjentki, które są samotne i bardzo chcą z kimś być. I spotykają się np. z mężczyzną bez pracy, który mieszka z mamą, ale bardzo chcą, żeby się oświadczył. Chcą być żoną – mówi Magdalena Chorzewska, psycholożka.Pyta wtedy: „Ale jak to sobie wyobrażasz, będziesz go utrzymywać?” i słyszy: „Po ślubie to się zmieni”. Te młode kobiety mieszkające w Warszawie czują się szczęśliwe jako singielki, dopóki nie pojadą do swoich rodzinnych domów – do małych miasteczek i wsi. Słyszą wtedy od rodziców i dziadków pełne troski pytania o to kiedy ułożą sobie życie.– Tam czują się po prostu „starą panną”, a nie „singielką w wielkim mieście” – mówi Magdalena Chorzewska w rozmowie z Agnieszką Sztyler-Turovsky, redaktor naczelną Pacjenci.pl w podcaście "Zdrowo przegadane” na YouTube.I podpowiada, jak szukać i w miarę szybko znaleźć miłość na portalu randkowym, a także, gdzie bywać w realnym świecie, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie miłości.Podcast “Zdrowo przegadane” portalu Pacjenci.pl na YouTube

Rozwód, terapia, zaburzenia odżywiania
12.02.2024 17:41 Rozwód rodziców przeżyła bardziej niż oni. Wpadła w zaburzenia, które leczyła kilka lat

Miała 15 lat, gdy okazało się, że ojciec kogoś ma. Słowo „kochanka” do dziś przychodzi jej jakoś z trudem. To mama odmieniała je przez wszystkie przypadki. A Ala? Wpadła w zaburzenia, z których wychodziła na dwóch terapiach. - Mój ojciec przez lata był bardzo odpowiedzialny, a może tylko sprawiał takie wrażenie. Był uosobieniem stereotypowej „głowy rodziny”, choć też to określenie jest słabe. Bo na wskroś patriarchalne. Żenujące – w domyśle – facet jest głową, a kobieta szyją. A często jest odwrotnie – to kobieta jest głową, nawet jeśli dla świętego spokoju, dla ego zakompleksionego faceta gra przed nim rolę tej cholernej szyi, która w domyśle kręci głową, jak w tym głupim powiedzeniu – mówi Ala. Przed laty była bohaterką mojego reportażu, a potem książki „Nastolatki na głodzie. Pokochaj swoje ciało, nie daj się anoreksji i bulimii”. W trakcie rozwodu rodziców zachorowała na bulimię. - Dziś myślę, że bardziej niż przeżyłam to niż moi rodzice. Żałuję. Nie było warto. Zapłaciłam za to zaburzeniami odżywiania. Ojciec radośnie wchodził w kolejne związki. Mama też sobie emocjonalnie w końcu poradziła. A do tego znalazła fajnego partnera - mówi Alicja. - Wróciły wspomnienia, gdy zobaczyłam, jak media śledzą rozwód Katarzyny Bosackiej. Poczułam ulgę, że moi rodzice nie są celebrytami. I że sama już się z tym uporałam - dodaje Ala.

płacząca kobieta
25.12.2023 10:15 Kobiecy płacz działa na mężczyzn. Jak? Odkrycie izraelskich naukowców zdumiewa

Raczej niewielu mężczyzna pozostaje zupełnie obojętnych na widok kobiecych łez. Jak wynika z badań izraelskich naukowców, łzy ronione przez kobiety pod wpływem emocji wysyłają chemiczne sygnały, które w konkretny sposób oddziałują na mężczyzn. Co to za działanie? Wielu może się zdziwić.