Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Minister Zdrowia

Minister Zdrowia

minister zdrowia

konferencja
16.05.2024 10:03 Zdrowie profilaktyka i sztuczna inteligencja. Tak będzie wyglądać polska prezydencja w Radzie UE

Cyfryzacja, zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz promocja profilaktyki to najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską Polska podczas prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Ważnym elementem stanie się również opracowanie nowej dyrektywy tytoniowej i polityki lekowej w UE. W czasie debaty zatytułowanej „Polityka i profilaktyka zdrowotna w świetle polskiej prezydencji w Radzie UE oraz trendów, technologii, regulacji”, która odbyła się w ramach ESG Sustainability Forum Go to the Future 2024 eksperci pochylili się nad zagadnieniami, które mają być wyznacznikiem drogi  podczas prezydencji Polski w Radzie UE. 

Hospicjum, Narodowy Fundusz Zdrowia
24.03.2024 19:21 Co dalej z hospicjami, także domowymi? Minister zdrowia zapowiada duże zmiany

Chorzy terminalnie muszą mieć godną opiekę. A ta pozostawia wiele do życzenia - zarówno na oddziałach szpitalnych, jak i w tzw. hospicjach domowych. Rodziny pacjentów wydają ostatnie pieniądze, by ulżyć bliskim na ostatnim etapie życia. Czy rząd wreszcie przeznaczy na to więcej pieniędzy?Będzie zniesienie limitów do opieki paliatywnej i hospicyjnej? Co mówi minister zdrowia Izabela Leszczyna. Narodowy Fundusz Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w tej sprawie. 

IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych
04.03.2024 18:23 Jaka jest przyszłość ochrony zdrowia w Polsce? Rusza IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych

Katowice, 21.02.2024 r. – Wybitni eksperci z dziedziny ochrony zdrowia potwierdzili swój udział w dziewiątej edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wydarzenie jest jedną z najbardziej dyskutowanych debat na temat ochrony zdrowia w Polsce. Kongres odbędzie się w terminie 7-8 marca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC) to wyjątkowe forum interdyscyplinarnej dyskusji o najważniejszych zagadnieniach dla systemów opieki zdrowotnej. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 3,7 tys. gości. Wartość merytoryczna debat prowadzonych podczas wydarzenia jest wypadkową wiedzy, którą z uczestnikami dzielą się wybitni eksperci, naukowcy, decydenci, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz biznesu. 

Ewa Krajewska
27.11.2023 19:56 Nowa minister zdrowia: "Nie można zarządzać czymś, czego się nie da zmierzyć"

Ministrem zdrowia w dopiero co zaprzysiężonym rządzie Mateusza Morawiecka została Ewa Krajewska, do tej pory pełniąca funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego.Krajewska – obok serialowej aktorki i posłanki na Sejm Dominiki Chorosińskiej powołanej przez premiera na ministra kultury czy Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, szpadzistki i mistrzyni świata jako nowej minister sportu - jest jedną z wielu kobiet nowego rządu. Ewa Krajewska to magister farmacji, od 2015 roku specjalistka farmacji szpitalnej, studia podyplomowe skończyła na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pełniła funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego, a do jej obowiązków należało nadzorowanie produktów leczniczych dostępnych w kraju i współpraca z Inspektoratami Farmaceutycznymi wszystkich 16 polskich województw.