Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Niedobór Witamin

Niedobór Witamin

zmęczenie
10.02.2024 18:38 Niedobór tej witaminy mylimy z osłabieniem. Wyczerpuje się szybko

Bez niej procesy metaboliczne w ludzkim organizmie nie mogłyby przebiegać prawidłowo. Jej długotrwały niedobór może być niebezpieczny dla zdrowia i powodować nawet tak poważne choroby jak depresja.  Witamina B1, bo o niej mowa, może być dostarczana wraz z pożywieniem lub w formie suplementów. Nikt z nas nie powinien pozwalać sobie na jej niedobór. Sprawdź objawy jej niedoboru i dowiedz, jak je uzupełnić.  

kolano kobieta
05.11.2023 09:53 Niedobór tej witaminy niszczy kości i zaburza krzepliwość krwi. Jest potrzebna dorosłym i dzieciom

Stanu kości i naczyń krwionośnych nie widać z zewnątrz. Jednak banalny slogan „jesteś tym, co jesz”, zawiera dużo prawdy. Nasze odżywianie jest bardzo mocno powiązane z naszą kondycją i stanem zdrowia, a także wyglądem skóry i włosów. Niedobór witaminy K odbija się na kościach i krzepliwości krwi.Bez witaminy K organizm człowieka nie może dobrze funkcjonować. Tak, jak bez wielu innych, ważnych witamin i minerałów, których odpowiedni poziom i proporcje między nimi zapewnia homeostazę. 

ból głowy
17.09.2023 11:13 Cierpisz na częste bóle głowy? Możesz mieć niedobór tej witaminy

Bóle głowy są częstym problemem zdrowotnym, który występuje zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Te nieprzyjemne dolegliwości mogą być wywołane przez wiele czynników, a jednym z nich są niedobory pokarmowe. Mało kto wie, że częste bóle głowy należą do jednego z objawów niedoboru witaminy B5.