Brytyjska modelka trafiła do szpitala po zażyciu Ozempicu. Przyjmowała lek przez dwa tygodnie, ponieważ nie była zadowolona ze swojej wagi. – Najgorsza decyzja w moim życiu – ostrzega w swoim podcaście.
Znany psycholog i wykładowca akademicki Mateusz Grzesiak zabrał głos w sprawie kontrowersyjnej mody na Ozempic – lek na cukrzycę wykorzystywany przez celebrytów, aby szybko schudnąć. Psycholog ostro skrytykował gwiazdy, które stosowały Ozempic. "Puści w środku ludzie" – czytamy w jego wpisie.Ozempic to lek zawierający semaglutyd, stosowany głównie w leczeniu cukrzycy typu 2 oraz otyłości. Jego działanie polega na kontrolowaniu apetytu i wywoływaniu uczucia sytości, co pomaga pacjentom w redukcji wagi. Jednak coraz więcej celebrytów przyznaje się do stosowania tego preparatu poza wskazaniami medycznymi, traktując go jako narzędzie do szybkiej utraty wagi. Grzesiak postanowił publicznie skrytykować tę praktykę, wskazując na potencjalne zagrożenia zdrowotne i etyczne.
Ministerstwo Zdrowia informuje, że nie będzie refundowało ważnego leku na cukrzycę. Lek bez refundacji będzie kosztował prawie 200 zł. Resort zdrowia zaznacza, że dostępne są alternatywne preparaty, ale – jak ustaliliśmy – brakuje ich w aptekach. Sprawdziliśmy, jak ta zmiana wpłynie na życie pacjentów.
Ozempic stał się niezwykle popularnym środkiem, zwłaszcza wśród influencerek, które chcą schudnąć. 58-letnia Amerykanka Christie Martin już po kilku miesiącach stosowania leku schudła kilkanaście kilogramów. W tym czasie zauważyła jednak dziwny skutek uboczny Ozempicu. O czym konkretnie mowa?
Celebrytka znana z programu "Królowe życia" zaskoczyła na Instagramie swoją szczerością. Laluna Unique przyznała się w jednej ze swoich relacji do stosowania Ozempicu – leku na cukrzycę o działaniu odchudzającym. Jak twierdzi, preparat zniszczył jej życie.
Osoby, które stosują popularne preparaty odchudzające, jak chociażby Ozempic, mogą być narażone na rozwój choroby oczu, która znana jest jako przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego (NAION).Jak się okazuje, ten stan może prowadzić do nagłej, ale też nieodwracalnej utraty wzroku. Tak wynika z najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie medycznym “JAMA” Opthlamogy". Postanowił opisać je amerykański magazyn “Forbes”.
– Miałam o tym nie mówić, ale kiedy byłam w tak poważnym stanie, że groziła mi sepsa, stwierdziłam, że muszą nagrać taki odcinek, żeby Was przestrzec – zaczyna swoje nagranie Kinia Wiczyńska, polska influencerka. 22-latka przyznaje w filmie, że na popularnym leku na odchudzanie schudła 20 kg i... prawie umarła. – Prawdopodobnie już nigdy nie wrócę do normalności. Przy dobrych wiatrach za kilka lub kilkanaście lat – mówi. – Jeśli napiję się alkoholu, umrę. Oto jej historia.
Ozempic i Vegowy to najskuteczniejsze leki odchudzające dostępne na rynku. W sieci pojawiają się jednak relacje osób, które żałują, że zaczęły je stosować. – Wyglądam gorzej niż wcześniej, mam ochotę zapaść się pod ziemię – mówi jedna z nich.
WHO przestrzega przed podrobionymi partiami popularnego leku na cukrzycę - Ozempic. Wykryto je w Wielkiej Brytanii, ale też Irlandii Północnej, Brazylii oraz USA. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia stosowanie podróbek może prowadzić do nieefektywnego leczenia, ale również wystąpienia działań niepożądanych. Na te informacje zareagował Główny Inspektorat Farmaceutyczny, który zdecydował o zakazie wprowadzenia do obrotu w Polsce leków Ozempic.
Przez pierwsze miesiące przyjmowania Ozempicu brytyjski dziennikarz Johann Hari czuł się świetnie: schudł 20 kg, przestały boleć go nogi, wszyscy gratulowali mu sukcesu. Z czasem jednak pojawił się skutek uboczny Ozempicu, o którym nie wiedział.
Osoby przyjmujące niezwykle popularny lek Ozempic skarżą się, że gubią nie tylko zbędne kilogramy, ale również włosy – te mają wypadać garściami.Ozempic jest uważany za najskuteczniejszy lek na odchudzanie. Chociaż wskazaniem do jego stosowania jest cukrzyca typu 2, niestety masowo wykupują go osoby, które chore nie są, ale za wszelką cenę chcą schudnąć – nawet kosztem zdrowia.
Pisaliśmy już o ozempicowej twarzy, ozempicowym biuście, a teraz przyszedł czas na ozempicowy język.Ozempic, popularny lek wykorzystywany w leczeniu cukrzycy i otyłości wpływa na odbiór słodkiego smaku, sprawiając, że jest bardziej intensywny i zmniejsza się na niego ochota– takie wnioski płyną z badań słoweńskich naukowców.
Ozempic miał być lekiem na cukrzycę, a okazało się, że świetnie odchudza. Jednak gdy kilogramy znikają zbyt szybko, skóra nie nadążą za tym spadkiem. Efekt widać na przykład na piersiach.Ozempic to obecnie najpopularniejszy lek na odchudzanie. Wykupują go osoby, które cukrzycy nie mają, ale chcą zrzucić parę kilo. Dr Kamila Białek-Galas z CM Sublimed ostrzega, że lek może mieć wiele działań niepożądanych. Niestety są osoby, które zrobią wszystko, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, nie doceniając ryzyka.
Ten lek jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 od bardzo dawna, bo aż od 50 lat. Jednak naukowcy wciąż odkrywają jego nowe właściwości. Właśnie okazało się, że odchudza. A mechanizm tego działania jest zaskakujący. Metformina znana jest od dawna w leczeniu cukrzycy. Wiadomo było też, że działa antynowotworowo, wspomaga leczenie zespołu policystycznych jajników, a nawet może spowalniać starzenie. Teraz okazało się, że po jej przyjęciu w ciele pacjenta wytwarza się lac-phe - związek, który organizm produkuje w dużej ilościach po wysiłku fizycznym. Informację podało pismo “Nature Metabolism”.
Mounjaro to nowoczesny lek przeciwcukrzycowy wyprodukowany przez firmę Eli Lilly. Preparat przeznaczony jest dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2, a także otyłość i nadwagę. Badania naukowe dowodzą, że w połączeniu z dietą i ćwiczeniami redukuje masę ciała skuteczniej niż Ozempic.Przypomnijmy, że Ozempic to lek na cukrzycę, który niesłusznie uznawany jest za lek na odchudzanie. Niesłusznie, bo powinien być stosowany jedynie w leczeniu otyłości u pacjentów ze współwystępującą cukrzycą. Stosuje go jednak mnóstwo osób i nie wygląda na to, by jego popularność słabła.
W Polsce są już dostępne leki najnowszej generacji, które stosuje się w leczeniu cukrzycy i otyłości. Mogą one nie tylko cofnąć cukrzycę, ale także uchronić wielu pacjentów przed operacjami bariatrycznymi. O ich skuteczności rozmawiał z PAP prof. Leszek Czupryniak.
Kobieta z Luizjany podała do sądu firmę Novo Nordisk, producenta niezwykle popularnego w ostatnich miesiącach leku Ozempic. Stwierdziła, że podczas kuracji z zastosowaniem preparatu rozwinęła się u niej gastropareza. Co więcej, dodała także, że jej lekarze nie zostali poinformowani o możliwych skutkach ubocznych leku. Firma Novo Nordisk odpowiedziała na te zarzuty.
To miał być lek na cukrzycę, a okazało się, że świetnie radzi sobie też z odchudzeniem. Jednak gdy redukcja wagi jest za szybka, skóra nie nadąża za tym spadkiem. Efekt widać na przykład na twarzy. Jak uniknąć „ozempic face”? – pytamy doktor Kamilę Białek-Galas, dermatolog i lekarkę medycyny estetycznej. Ozempic, dzięki temu, że błyskawicznie odchudza, jest masowo wykupywany przez osoby, które cukrzycy nie mają, za to borykają się z nadwagą i otyłością. Naukowcy ostrzegają, że lek może mieć groźne dla układu pokarmowego działania niepożądane, ale osoby, które bardzo chcą schudnąć, często nie patrzą na ryzyko.
Drgawki, które sprawiły, że musieli zostać hospitalizowani – taki był efekt przyjęcia podrobionego leku na odchudzanie. Ozempic w hurtowych ilościach trafił do aptek w całej Europie. Tłumaczymy, jak rozpoznać fałszywkę.Kilka osób trfiło do szpitala po zażyciu fałszywego leku na odchudzanie. Myślały, że to oryginalny Ozempic. W dodatku wstrzykiwacz z lekiem dostały od nieświadomego niczego lekarza - pierwsze ofiary podrobionego Ozempiku w Europie. Od kilku dni Główny Inspektorat Farmacueutyczny alarmuje Polaków, żeby uważali na ten lek, bo rynek Unii Europejskiej zalały (bo chodzi o hurtowe ilości) sfałszowane leki na odchudzanie - chodzi o Ozempic. Pacjenci z drgawkami i silnym spadkiem glukozy we krwi trafili do szpitali w Austrii. Tamtejszy resort zdrowia natychmiast podał to do wiadomości publicznej, a news podchwyciły europejskie media, m.in. BBC, bo podrobiony lek dla chorych z cukrzycą jest stosowany przez wiele osób także, jako lek odchudzający. A ze względu na swoją popularność, jest także masowo podrabiany.
GIF pilnie wycofuje Ozempic ze sprzedaży - podróbki, które trafiły do aptek. Ostrzega, że “zagraża zdrowiu i życiu”. Sprawdź, czy Twój lek nie jest fałszywką. Podróbki Ozempicu, leku dla osób z cukrzycą, który jako lek na odchudzanie stosują coraz częściej osoby zdrowe, w hurtowej ilości trafiły do aptek w Europie. Jak odróżnić Ozempic prawdziwy od sfałszowanego, którego przyjęcie może być groźne dla zdrowia, a nawet życia?Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, że w aptekach krajów Unii Europejskiej pojawił się podrobiony Ozempic i tłumaczy, jak odróżnić, czy ten, który kupiliśmy jest prawdziwy czy fałszywy. Kluczowe są trze rzeczy - przeczytaj i zobacz zdjęcia prawdziwego i sfałszowanego Ozempicu i znajdź szczegóły, którymi się różnią (czy nie przypomina Ci to zabawy z dzieciństwa - "znajdź 10 szczegółów, którymi różnią się dwa pozornie identyczne obrazki?)
Tym lekiem odchudzali się Elon Musk i Adele. Miał, tak, jak ozempic być lekiem dla chorych na cukrzycę. Objawem „ubocznym”, także w przypadku tego leku okazała się utrata wagi pacjentów. Odchudzający się nim tracą nawet 24 procent masy ciała! – pokazują najnowsze badania naukowców ogłoszone na konferencji ObesityWeek 2023.Okazało się, że pacjenci przyjmujący raz w tygodniu zastrzyk tyrzepatidu stracili nawet do 24 procent masy ciała w ciągu 84 tygodni. Wyniki z konferencji podał portal GeekWeek.Interia.pl
Cała partie leku Ozempic, słynnego leku dla chorych na cukrzycę, którym masowo odchudzają się Polacy, została wycofana z polskich aptek. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zapada po tym, jak "wpłynęły informacje o sfałszowaniu produktu leczniczego". Jeśli masz ozempic w domowej apteczce, sprawdź, które partie leku zostały wycofane.
Kolejna afera ze słynnym lekiem na cukrzycę i odchudzanie Ozempic został podrobiony w hurtowej ilości i trafił do aptek. Miał być lekiem dla osób z cukrzycą typu 2. Okazało się, że zmniejsza też apetyt i odchudza. Wtedy zaczął być masowo wykupywany przez osoby, które cukrzycy nie mają. Naukowcy ostrzegali, że niedawne badania pokazały, że może mieć groźne dla układu pokarmowego działania niepożądane. Ozempic to lek z grupy analogów GLP-1, czyli hormonu, który reguluje poziom glukozy we krwi i zmniejsza apetyt. Preparat podaje się raz dziennie przy pomocy specjalnego urządzenia wyglądem przypominającego długopis. Ozempic stosuje się głównie w leczeniu cukrzycy typu 2. Nie jest typowym preparatem na odchudzanie, jednak ze względu na swoje właściwości zmniejszające apetyt, jest również wykorzystywany w leczeniu nadwagi i otyłości. Ozempic może powodować skutki uboczne, takie jak nudności, biegunka czy zapalenie trzustki, dlatego należy go stosować tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Niemiecki Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) nawołuje apteki i firmy dystrybuujące leki o zachowanie ostrożności, po tym jak wykryto hurtowe ilości podrobionego leku przeciwcukrzycowego Ozempic firmy Novo Nordisk.
Nowe badanie wskazuje, że stosowanie popularnych iniekcyjnych leków odchudzających może powodować poważne zaburzenia trawienne. O jakie preparaty chodzi i jakie ryzyko wiąże się z ich stosowaniem?
W Polsce można go kupić od dwóch miesięcy. Odchudza, ale budzi kontrowersje. Jest bardzo drogi. Jedno jest pewne - substancja czynna zawarta w leku Ozempic i w Wegovy jest taka sama. To semaglutyd. Mówi się, że jest skuteczna w cukrzycy i odchudzaniu, ale i jako prewencja zawałów i udarów. Jednak wymienia się też wiele skutków niepożądanych, w tym nawet myśli samobójcze.Wegovy, (substancja czynna do semaglutyd) stosowany do redukcji masy ciała dotąd dostępny był wyłącznie w Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Wegovy był jednym z najbardziej wyczekiwanych leków odchudzających w Polsce. Czy to oznacza, że wkrótce nastąpi jego masowy wykup? Europejska Agencja Leków (EMA) wskazała na zagrożenia, które może spowodować stosowanie preparatu.