Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Ozempic - Lek Na Odchudzanie

Ozempic - Lek Na Odchudzanie

apteka
13.02.2024 16:31 Najsłynniejszy lek na odchudzanie i cukrzycę ma konkurencję. Jest już w Polsce

W Polsce są już dostępne leki najnowszej generacji, które stosuje się w leczeniu cukrzycy i otyłości. Mogą one nie tylko cofnąć cukrzycę, ale także uchronić wielu pacjentów przed operacjami bariatrycznymi. O ich skuteczności rozmawiał z PAP prof. Leszek Czupryniak. 

odchudzanie
10.11.2023 13:34 Gdy dopadł Cię efekt jojo. Jeszcze nie jest za późno. Dietetyk mówi, co robić

Efekt jo-jo jest to wahanie masy ciała, które występuje po zakończeniu diety. Pomimo zredukowania zbędnych kilogramów osobie takiej nie udaje się utrzymać rezultatu i znów tyje. Jednak wystąpienie efektu jo-jo nie oznacza, że walka o wymarzoną sylwetkę została przegrana. Wystarczy zmienić taktykę. Artykuł powstał powstał na podstawie rozmowy z Katarzyną Sobolewską, dietetyczką i psychodietetyczką.

None
10.11.2023 12:38 Pierwsze pozwy pacjentów, którym zaszkodził Ozempic, słynny lek na odchudzanie i cukrzycę

Kobieta z Luizjany podała do sądu firmę Novo Nordisk, producenta niezwykle popularnego w ostatnich miesiącach leku Ozempic. Stwierdziła, że podczas kuracji z zastosowaniem preparatu rozwinęła się u niej gastropareza. Co więcej, dodała także, że jej lekarze nie zostali poinformowani o możliwych skutkach ubocznych leku. Firma Novo Nordisk odpowiedziała na te zarzuty.

twarz
05.11.2023 12:19 Ozempic face po odchudzaniu. Co to jest i jak go uniknąć? Pytamy lekarza

To miał być lek na cukrzycę, a okazało się, że świetnie radzi sobie też z odchudzeniem. Jednak gdy redukcja wagi jest za szybka, skóra nie nadąża za tym spadkiem. Efekt widać na przykład na twarzy. Jak uniknąć „ozempic face”? – pytamy doktor Kamilę Białek-Galas, dermatolog i lekarkę medycyny estetycznej. Ozempic, dzięki temu, że błyskawicznie odchudza, jest masowo wykupywany przez osoby, które cukrzycy nie mają, za to borykają się z nadwagą i otyłością. Naukowcy ostrzegają, że lek może mieć groźne dla układu pokarmowego działania niepożądane, ale osoby, które bardzo chcą schudnąć, często nie patrzą na ryzyko. Oprócz problemów z żołądkiem, można mieć także problem widoczny na twarzy – smutną twarz z obwisłą skórą. Co na to lekarz?

ozempic
26.10.2023 11:42 Kilka osób w szpitalu! Fałszywy Ozempic – są już pierwsze ofiary!

Drgawki, które sprawiły, że musieli zostać hospitalizowani – taki był efekt przyjęcia podrobionego leku na odchudzanie. Ozempic w hurtowych ilościach trafił do aptek w całej Europie. Tłumaczymy, jak rozpoznać fałszywkę.Kilka osób trfiło do szpitala po zażyciu fałszywego leku na odchudzanie. Myślały, że to oryginalny Ozempic. W dodatku wstrzykiwacz z lekiem dostały od nieświadomego niczego lekarza  - pierwsze ofiary podrobionego Ozempiku w Europie. Od kilku dni Główny Inspektorat Farmacueutyczny alarmuje Polaków, żeby uważali na ten lek, bo rynek Unii Europejskiej zalały (bo chodzi o hurtowe ilości) sfałszowane leki na odchudzanie - chodzi o Ozempic. Pacjenci z drgawkami i silnym spadkiem glukozy we krwi trafili do szpitali w Austrii. Tamtejszy resort zdrowia natychmiast podał to do wiadomości publicznej, a news podchwyciły europejskie media, m.in. BBC, bo podrobiony lek dla chorych z cukrzycą jest stosowany przez wiele osób także, jako lek odchudzający. A ze względu na swoją popularność, jest także masowo podrabiany. 

apteka alert
22.10.2023 09:00 Jak rozpoznać sfałszowany Ozempic? Kluczowe te 3 rzeczy:

GIF pilnie wycofuje Ozempic ze sprzedaży - podróbki, które trafiły do aptek. Ostrzega, że “zagraża zdrowiu i życiu”. Sprawdź, czy Twój lek nie jest fałszywką. Podróbki Ozempicu, leku dla osób z cukrzycą, który jako lek na odchudzanie stosują coraz częściej osoby zdrowe, w hurtowej ilości trafiły do aptek w Europie. Jak odróżnić Ozempic prawdziwy od sfałszowanego, którego przyjęcie może być groźne dla zdrowia, a nawet życia?Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, że w aptekach krajów Unii Europejskiej pojawił się podrobiony Ozempic i tłumaczy, jak odróżnić, czy ten, który kupiliśmy jest prawdziwy czy fałszywy. Kluczowe są trze rzeczy - przeczytaj i zobacz zdjęcia prawdziwego i sfałszowanego Ozempicu i znajdź szczegóły, którymi się różnią (czy nie przypomina Ci to zabawy z dzieciństwa - "znajdź 10 szczegółów, którymi różnią się dwa pozornie identyczne obrazki?)

Adele odchudzanie
18.10.2023 09:05 Lek na odchudzanie, stosowany przez Adele, skuteczniejszy niż popularny Ozempic!

Tym lekiem odchudzali się Elon Musk i Adele. Miał, tak, jak ozempic być lekiem dla chorych na cukrzycę. Objawem „ubocznym”, także w przypadku tego leku okazała się utrata wagi pacjentów. Odchudzający się nim tracą nawet 24 procent masy ciała! – pokazują najnowsze badania naukowców ogłoszone na konferencji ObesityWeek 2023.Okazało się, że pacjenci przyjmujący raz w tygodniu zastrzyk tyrzepatidu stracili nawet do 24 procent masy ciała w ciągu 84 tygodni. Wyniki z konferencji podał portal GeekWeek.Interia.pl

tabletki
12.10.2023 21:05 Fałszywy ozempic w aptekach! Hurtowe ilości

Cała partie leku Ozempic, słynnego leku dla chorych na cukrzycę, którym masowo odchudzają się Polacy, została wycofana z polskich aptek. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zapada po tym, jak "wpłynęły informacje o sfałszowaniu produktu leczniczego". Jeśli masz ozempic w domowej apteczce, sprawdź, które partie leku zostały wycofane. 

uwaga!
12.10.2023 17:55 Hurtowe ilości podrobionego ozempicu w aptekach! GIF ostrzega

Kolejna afera ze słynnym lekiem na cukrzycę i odchudzanie Ozempic został podrobiony w hurtowej ilości i trafił do aptek. Miał być lekiem dla osób z cukrzycą typu 2. Okazało się, że zmniejsza też apetyt i odchudza. Wtedy zaczął być masowo wykupywany przez osoby, które cukrzycy nie mają. Naukowcy ostrzegali, że niedawne badania pokazały, że może mieć groźne dla układu pokarmowego działania niepożądane. Ozempic to lek z grupy analogów GLP-1, czyli hormonu, który reguluje poziom glukozy we krwi i zmniejsza apetyt. Preparat podaje się raz dziennie przy pomocy specjalnego urządzenia wyglądem przypominającego długopis. Ozempic stosuje się głównie w leczeniu cukrzycy typu 2. Nie jest typowym preparatem na odchudzanie, jednak ze względu na swoje właściwości zmniejszające apetyt, jest również wykorzystywany w leczeniu nadwagi i otyłości. Ozempic może powodować skutki uboczne, takie jak nudności, biegunka czy zapalenie trzustki, dlatego należy go stosować tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Niemiecki Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) nawołuje apteki i firmy dystrybuujące leki o zachowanie ostrożności, po tym jak wykryto hurtowe ilości podrobionego leku przeciwcukrzycowego Ozempic firmy Novo Nordisk. 

lekarz i pacjent
07.10.2023 13:17 Najbardziej pożądany lek na odchudzanie dostępny już w Polsce. Naukowcy przed nim ostrzegają!

Nowe badanie wskazuje, że stosowanie popularnych iniekcyjnych leków odchudzających może powodować poważne zaburzenia trawienne. O jakie preparaty chodzi i jakie ryzyko wiąże się z ich stosowaniem?  

lekarz
03.10.2023 07:48 Ozempic ma konkurencję. Oba leki zawierają semaglutyd. Pomagają nie tylko w odchudzaniu?

W Polsce można go kupić od dwóch miesięcy. Odchudza, ale budzi kontrowersje. Jest bardzo drogi. Jedno jest pewne - substancja czynna zawarta w leku Ozempic i w Wegovy jest taka sama. To semaglutyd. Mówi się, że jest skuteczna w cukrzycy i odchudzaniu, ale i jako prewencja zawałów i udarów. Jednak wymienia się też wiele skutków niepożądanych, w tym nawet myśli samobójcze.Wegovy, (substancja czynna do semaglutyd) stosowany do redukcji masy ciała dotąd dostępny był wyłącznie w Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Wegovy był jednym z najbardziej wyczekiwanych leków odchudzających w Polsce. Czy to oznacza, że wkrótce nastąpi jego masowy wykup? Europejska Agencja Leków (EMA) wskazała  na zagrożenia, które może spowodować stosowanie preparatu.