Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Acnosan
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:28

Acnosan

Acnosan
pixabay.com

Acnosan – skład i działanie

W skład płynu wchodzi alkohol denaturowany, woda, tioksolon i kwas cytrynowy. Opakowanie zawiera 80 g płynu w szklanej buteleczce. Po aplikacji, substancje preparatu wnikają w głąb porów, oczyszczając je. Zrogowaciała warstwa naskórka zostaje oczyszczona. Dzięki temu zmniejsza się wydzielanie łoju i nie dochodzi do powstawania kolejnych zaskórników, gruczoły łojowe ulegają odblokowaniu i są w stanie funkcjonować prawidłowo.  

Acnosan - stosowanie

Acnosan jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Płyn umożliwia łagodzenie wykwitów skórnych spowodowanych trądzikiem młodzieńczym, sprawdza się także w zwalczaniu zapalenia mieszków włosowych i łupieżu łojotokowego w postaci tłustej i suchej. Substancję należy nanieść na wacik a następnie rozprowadzić po powierzchni skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji, omijając okolice oczu. Zaleca się stosowanie produktu 2-3 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.

Acnosan – przeciwwskazania

Szczególnej obserwacji wymagają osoby o skórze wrażliwej, gdyż w trakcie długotrwałego stosowania acnosanu może dojść do widocznych, miejscowych podrażnień. Oprócz tego nie istnieją żadne przeciwwskazania do stosowania tego produktu.

Acnosan – środki ostrożności i działania niepożądane

Acnosan powinien być używany wyłącznie przed upływem terminu ważności umieszczonym na opakowaniu. Produkt należy przechowywać w miejscu niewidocznym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Preparat opiera się na naturalnych składnikach, dlatego nie ma ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Działania niepożądane mogą pojawić się jedynie w przypadku stosowania produktu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem (np. połykając płyn) – takie sytuacje muszą zostać zgłoszone lekarzowi.

Tagi:
Polecane