Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Hit dla cienkich i rzadkich włosów. Bob na lato 2024 i trzy złote zasady pielęgnacji
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 17.05.2024 15:23

Hit dla cienkich i rzadkich włosów. Bob na lato 2024 i trzy złote zasady pielęgnacji

kobieta u fryzjera
Fot. Canva / SimpleFoto

Tę fryzurę pokochały kobiety na całym świecie. Za jej wszechstronność, elegancję i wygodę. Bob od lat jest jedną z najmodniejszych fryzur. Odmładza, dodaje lekkości i świeżości. To idealne rozwiązanie dla pań z cienkimi i rzadkimi włosami, które chcą, aby ich kosmyki nabrały objętości. 

W ostatnim czasie powstało mnóstwo wersji boba: francuski, włoski, long bob, blunt bob, itp. Przedstawiamy największe hity tego sezonu i radzimy, jak prawidłowo pielęgnować włosy. 

 

Co to jest bob?

Mianem bob określa się klasyczną, krótką fryzurę, która zazwyczaj kończy się na linii kości policzkowych. Trend na boba wśród gwiazd zapoczątkowała Victoria Beckham. Fryzura ta szybko stała się hitem i zyskała popularność na cały świecie.

Moda na boba odchodziła i powracała, jednak wiele osób twierdzi, że tak naprawdę bob nigdy nie nie stracił na aktualności i jest to fryzura ponadczasowa. W ostatnich latach to jedno z najmodniejszych cięć.

Bob pasuje niemal każdej kobiecie, bez względu na wiek. Jest popularna zarówno wśród nastolatek, jak i dojrzałych pań. Pokochały ją szczególnie posiadaczki włosów cienkich, rzadkich i pozbawionych objętości, gdyż jest to idealny sposób, aby zagęścić kosmyki.

Victoria Beckham
Victoria Beckham, fot. screenshot YouTube / TheEllenShow
Ten manicure to hit na lato! Klasyczny french do lamusa, na topie brokat! Na dolegliwości układu pokarmowego i suchy kaszel. Właściwości siemienia lnianego

Long bob z grzywką

Kobiecy, dziewczęcy, odejmujący lat, a do tego szykowny i elegancki. Czy można chcieć więcej? :) Taki jest właśnie long bob z uroczą grzywką. 

Francuski bob (french bob)

Zadziorny i jednocześnie romantyczny? Taki jest bob we francuskiej odsłonie. To krótsza wersja klasycznego boba, w której włosy są pofalowane, a twarz okala lekka grzywka.

 

Dad bob

Dad bob jest dłuższą wersją klasycznego boba i nawiązuje do stylu lat 90. Pięknie podkreśla kości policzkowe i jest dobrą opcją dla kobiet, które preferują dłuższe włosy. 

Jak dbać o włosy? Trzy złote zasady

Unikajmy agresywnych szamponów i zbyt ciepłej wody

W codziennej pielęgnacji włosów zaleca się unikanie agresywnych kosmetyków myjących. Warto postawić na delikatne preparaty, które zawierają składniki nawilżające. Zrezygnujemy z używania szamponów 2 w 1 oraz tych z obecnością silikonów, gdyż będą za bardzo obciążać włosy. 

Raz na 7-10 dni zastosujmy szampon głęboko oczyszczający, który pozwoli nam usunąć głębsze zanieczyszczenia blokujące mieszki włosowe. Zwróćmy uwagę, aby nie myć włosów w gorącej wodzie, ponieważ będzie to skutkować odchylaniem się łusek włosowych, przez co włosy staną się bardziej podatne na uszkodzenia. Woda powinna być letnia, a na koniec mycia warto opłukać włosy chłodnym strumieniem, aby domknąć łuski. 

Stosujmy odżywki i maski do włosów

Obowiązkowym elementem pielęgnacji włosów jest stosowanie masek i odżywek. Po każdym umyciu włosów należy nałożyć odżywkę głęboko nawilżającą i odbudowującą. Minimum raz w tygodniu warto zastosować maskę. Jest ona bardziej nasycona substancjami odżywczymi niż odżywka i wnika w głębsze warstwy włosa. Pozostawmy ją pod ręcznikiem na około 30 – 60 minut, a ciepło wzmocni wnikanie i działanie substancji odżywczych, dzięki czemu kosmetyk lepiej zadziała. 

Włączmy do pielęgnacji oleje roślinne

Olejowanie włosów przynosi dużo korzyści, dlatego warto to robić przynajmniej raz w tygodniu. W pielęgnacji przesuszonych pasm sprawdzą się m.in. olej arganowy, olej lniany, olej z pestek winogron, olej jojoba i olej ze słodkich migdałów. Olej najlepiej nakładać na zwilżone włosy, pozostawiając na około 30-60 minut. Regularne olejowanie włosów wzmocni ich strukturę i będzie zapobiegać ich łamaniu oraz rozdwajaniu się końcówek.

Przeczytaj też: 

Chcesz się pozbyć plam na skórze? Oto prawdziwy pogromca przebarwień

To najmodniejszy manicure na maj. Te paznokcie wyglądają wiosennie i świeżo

SOS na nadmiernie przesuszoną i podrażnioną skórę. Działa cuda i kosztuje grosze

 

Aktorka „Klanu”: „Modliłam się, żeby zobaczyć córkę”
Aldona Orman, tętniak mózgu, choroba, operacja, "Klan"
Aldona Orman
Traciłam wzrok, mowę, nie mogłam się ruszać. Karetka wiozła mnie z planu zdjęciowego do szpitala, a ja nie miała pojęcia, że pękł mi tętniak w mózgu. Jeden z czterech – wspomina Aldona Orman, aktorka. Dziś czeka na decyzję lekarzy, czy będzie potrzebna kolejna operacja.Tego dnia czuła się źle, w trakcie gry cały czas leciały jej łzy z prawego oka. Jak tylko skończyła grać swoją scenę, zamiast pójść do samochodu i wrócić do domu, poszła do operatorów, by zerknąć jeszcze na monitory, sprawdzić, jak wyszły zdjęcia z jej udziałem, czy może nie trzeba czegoś powtórzyć. I właśnie to prawdopodobnie uratowało Aldonie Orman życie. Zaczęła tracić przytomność, wzrok i nie mogła mówić, tylko coś niewyraźnie mamrotała. Nie dałaby rady sama wezwać karetki. – „Przyjeżdżajcie szybko, bo to chyba zawał albo coś gorszego!" – kierownik planu Krzysiu Puchała zadzwonił po karetkę. O tym wszystkim ludzie z ekipy opowiedzieli mi już później, gdy byłam po operacji i doszłam do siebie, bo niewiele z tamtych chwil pamiętałam – wspomina Aldona Orman. Zdjęcia były kręcone w wytwórni filmów na ul. Chełmskiej w Warszawie, bardzo blisko jest szpital – na ul. Stępińskiej. Karetka była w pięć minut.
Czytaj dalej
Zajadasz stres? Spróbuj „oszukać” mózg
dietetyk, psychodietetyk, odchudzanie, komulsywne jedzenie, stres
Jedni z nerwów nie mogą nic przełknąć, inni obżerają się kompulsywnie. – Trudno pozbyć się utrwalonego już nawyku, ale w jego miejsce można w mózgu nadpisać inny – mówi Milena Nosek, dietetyk i psychodietetyk. Jak sprawić, by w stresie, zamiast o obżarstwie marzyć o spacerze, czytaniu książki czy telefonie do przyjaciela?Objadasz się słodyczami i fast-foodem, gdy tylko odczuwasz złość, smutek, niepokój i napięcie? A może nawet wtedy, gdy jesteś szczęśliwy czy szczęśliwa i w euforii, bo sukces też musisz uczcić mini ucztą i zjedzeniem czegoś pysznego? A potem złościsz się na siebie za słabą wolę, przy okazji tyjesz i zazdrościsz tym, którzy z nerwów mają ściśnięty żołądek, nie mogą nic przełknąć i choć problemy życiowe ich nie omijają, to przynajmniej nadwaga? Milena Nosek, dietetyk kliniczny i psychodietetyk ma dla Ciebie kilka podpowiedzi.Tu posłuchacie całej rozmowy o tym, jak przestać zajadać stres:
Czytaj dalej