Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Małgorzata Rozenek trafiła do szpitala. "Nie jestem w stanie nawet chodzić"
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 09.02.2024 09:51

Małgorzata Rozenek trafiła do szpitala. "Nie jestem w stanie nawet chodzić"

 Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)
Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Małgorzata Rozenek chętnie dzieli się z fanami swoją codziennością na Instagramie. Ostatnio, celebrytka wybrała się na narty, co niestety skończyło się wizytą w szpitalu. Co się wydarzyło?

Małgorzata Rozenek uległa wypadkowi na nartach

W czwartek wieczorem, Małgorzata Rozenek opublikowała na swoim instagramowym profilu kilka nagrań ukazujących jej przygody na nartach. Choć celebrytka świetnie się bawiła, wkrótce doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Wskutek upadku na kolano, doznała bolesnej kontuzji. Wraz z mężem Radosławem Majdanem musiała udać się do szpitala.

„Nie tak sobie wyobrażaliśmy koniec tego wieczoru, ale dzisiaj na nartach upadłam o jeden raz za dużo. Ja nie mam po prostu talentu do sportów zimowych. Jedziemy teraz do szpitala, żeby zobaczyć nogę, bo tak się przewróciłam, tak mnie strzeliło coś w lewej nodze. Z każdą godziną (...) po prostu mi ból potwornie narasta. Teraz już nie jestem w stanie nawet chodzić” - ubolewała Małgorzata Majdan.

Prof. Alicja Chybicka wymienia dwie kluczowe rzeczy, od których poza genami zależy zdrowie Na gali Grammy pojawiła się nieuleczalnie chora Celine Dione. „Dziękuję wam wszystkim”

Celebrytkę czeka rehabilitacja

Po chwili, można było zobaczyć nagranie celebrytki w szpitalnym łóżku z nogą w gipsie, a także relacje po powrocie z placówki, na których widać kobietę praktycznie unieruchomioną.

„I tak mi mija dzień. Po prostu chodzę i próbuję się jakoś odnaleźć w tej nowej rzeczywistości, ale na razie nie idzie mi za dobrze. (...) Staram się utrzymywać optymizm w tym wszystkim, na razie to wygląda tak: siedzę z kompletnie unieruchomioną głową na takim przymusowym urlopie i staram się jakoś ogarnąć, jak to będzie z programem (...), w ogóle z normalnym życiem. Ja nie mogę chodzić po schodach, a w domu mamy schody (...). W życiu nie miałam ani złamanej nogi, ani poważnych kontuzji” - ubolewała celebrytka.

W kolejnych częściach relacji, Małgorzata Rozenek uskarżała się na silne bóle, które wybudzają ją w nocy. Można było także zobaczyć, jak o kulach udaje się do specjalisty. Celebrytka poinformowała fanów, że rozpoczyna rehabilitację.

fot. Instagram @.png

Wypadek na stoku - co robić?

Jeśli zdarzy nam się wypadek na stoku, w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć miejsce, aby uchronić poszkodowanego oraz osoby niosące pomoc przed kolejnym wypadkiem. Powyżej miejsca zdarzenia możemy wbić w śnieg skrzyżowane narty czy kije, co będzie sygnałem dla nadjeżdżających narciarzy, żeby omijać ten punkt. 

Jeśli obrażenia nie są na tyle poważne, aby poszkodowany nie był w stanie samodzielnie się poruszać, należy pomóc mu przedostać się na skraj stoku, a tam unieruchomić go i poczekać na profesjonalną pomoc medyczną. Warto wiedzieć, że na stokach i w stacjach narciarskich stacjonuje ratownik, który udziela pomocy. 

Pamiętajmy, że udzielenie pierwszej pomocy to obowiązek każdego z nas, niezależnie od tego, czy braliśmy udział w wypadku, czy nie. Jeśli zauważymy, że ktoś uległ wypadkowi, należy niezwłocznie mu pomóc. 

Anna Mucha zszokowała fryzurą. Jak dbać o siwe włosy? 4 najważniejsze wskazówki
Anna Mucha fot. Instagram @taannamucha, tło: canva
Czasy, kiedy siwe włosy u kobiet uznawane były za zaniedbanie, minęły. Dziś, panie dumnie prezentują srebrne pasma, zachwycając stylem i elegancją. Aby jednak włosy dobrze wyglądały, warto wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać. Są one bowiem bardziej wymagające w pielęgnacji. W artykule przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek. Ostatnio, Anna Mucha wystąpiła w oryginalnej stylizacji, jednak cała uwaga widzów skupiła się na jej włosach. Aktorka zaprezentowała się w idealnie dopracowanej fryzurze, ukazując liczne srebrne kosmyki. Fani byli zachwyceni! Patrząc na gwiazdy, takie jak Anna Mucha, możemy zauważyć, że kult młodości odchodzi do lamusa, a dojrzałość staje się postrzegana jako niezwykle atrakcyjna. 
Czytaj dalej
Katarzyna Zielińska apeluje do Polaków. W tej chorobie liczy się czas
Katarzyna Zielińska fot. Pawel Wodzynski/ east news, tło: canva
Chciałabym, żeby ludzie nie bali się badać i nie bali się odbierać wyników badań. Byłam świadkiem sytuacji, gdy osoby, które stały przy recepcji szpitalnej prosiły, żeby nie musiały ich odbierać, tylko by wysłano im je do domu. A tu czas ma bardzo duże znaczenie” - apeluje aktorka Katarzyna Zielińska. Została ambasadorką kampanii „Rak. To Się Leczy”.Nowotwory stanowią drugą, po chorobach układu krążenia przyczynę zgonów w Polsce. Odpowiadają za 25 procent zgonów w naszym kraju. Najbardziej niepokojący jest fakt, żę liczba pacjentów leczonych onkologicznie wzrasta, zwłaszcza tych w młodym wieku. Katarzyna Zielińska apeluje do Polaków, aby nie bali się badań profilaktycznych. Uważajcie na alkohol, on też zwiększa ryzyko choroby nowotworowej. Jak go rzucić? Psychiatra podpowiada
Czytaj dalej
Polecane