Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Na ten nowotwór zmarł Tomasz Komenda. Zabrał go w wieku 46 lat
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 21.02.2024 16:51

Na ten nowotwór zmarł Tomasz Komenda. Zabrał go w wieku 46 lat

Tomasz Komenda
Jan BIELECKI/East News

Tomasz Komenda, człowiek, który niesłusznie spędził 18 lat więzienia za gwałt i morderstwo, zmarł. Miał 46 lat i od wielu miesięcy zmagał się nowotworem. Informację o jego śmierci przekazał dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak.

 

Nie żyje Tomasz Komenda

Informację o śmierci Tomasza Komendy przekazał Grzegorz Głuszak, dziennikarz TVN. To właśnie on od początku zajmował się sprawą Komendy, niesłusznie oskarżonego o morderstwo i gwałt. Przyczyną śmierci był nowotwór.

„Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju – mówił latem zeszłego roku w rozmowie z Ewą Wilczyńską, dziennikarką "Gazety Wyborczej".

Tomasz Komenda w marcu 2018 r. został warunkowo zwolniony po 18 latach spędzonych w więzieniu.

Jerzy Stuhr szczerze o chorobie. Aktor choruje na nowotwór Zmarła polska dziennikarka. Miała zaledwie 42 lat. Chorowała na raka jajnika

Na co chorował Tomasz Komenda?

Tomasz Komenda miał raka płuc. Jak wynika z informacji zamieszczonych na portalu Onet, informacja o śmierci jest potwierdzona u rodziny Tomasza Komendy i osób mu bliskich.

„Wydawało się, że historia znajdzie swój szczęśliwy finał. Związał się z dziewczyną, ma dziecko, ale niestety przegrał z chorobą. To bardzo smutna wiadomość dla nas wszystkich — powiedział Głuszak na antenie TVN24.

Projekt bez nazwy - 2024-02-21T163941.261.png

Rak płuc to najgorzej rokujący rak

Raka płuc wywołuje m.in. narażenie na substancje toksyczne m.in. dym tytoniowy, zanieczyszczone powietrze i bierne palenie. Pierwszymi objawami są duszności, kaszel i plucie krwią.

Objawy są często bagatelizowane przez chorych lub przypisywane innym schorzeniom typowym dla palaczy np. obturacyjnej chorobie płuc. 

Symptomami choroby są utrzymujący się kaszel, odkrztuszanie krwistej wydzieliny i nawracające zapalenie płuc. Zaawansowany rak płuc może objawiać się dusznością, chrypką i trudnością z przełykaniem.

źródło: TVN, Onet, Gazeta Wyborcza.

 

Polecane