Tak wyglądało życie z Tomaszem Komendą. Była partnerka ujawnia, co robił za zamkniętymi drzwiami

Rozdzierającą serca historią Tomasza Komendy żyła cała Polska. Niesłusznie skazany za zabójstwo mężczyzna został warunkowo zwolniony z więzienia w połowie marca 2018 r. i po 18 latach wyszedł na wolność. W tym samym roku w połowie maja został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Niestety, jego dalsze życie również nie było kolorowe.
Tomasz Komenda po 18 latach opuścił więzienie. Tak wyglądało jego życie
Tomasz Komenda po trzech latach od uniewinnienia otrzymał zadośćuczynienie w wysokości 12 mln 811 tys. złotych. W międzyczasie zaręczył się z Anną Walter, a w 2020 r. para doczekała się syna – Filipa. Rodzinne szczęście nie trwało jednak długo. Kobieta poinformowała, że do rozstania doszło w lipcu 2022 roku.
- Nie chciałabym za bardzo tego komentować. Jeszcze do niedawna walczyłam o naszą rodzinę, ale teraz najważniejsi są dla mnie moi synowie i moje zdrowie – powiedziała w lutym w rozmowie z Pudelkiem.
Wciąż jednak toczy się sprawa dotycząca spadku. Krzysztof Klemański, w rozmowie w "Gazetą Wyborczą", zdradził, że gdy tylko pojawiła się informacja o tym, że Tomasz może starać się o odszkodowanie, ich najstarszy brat Gerard [zwany też przez niektórych "Maćkiem"] nie odstępował go na krok. To z nim Tomasz Komenda miał utrzymywać kontakt, a pozostała rodzina miała być „tymi złymi”.
W październiku 2021 r. Tomasz Komenda kupił dwa mieszkania, a w 2022 r. dokupił jeszcze jedno. W listopadzie 2022 r. Komenda zawarł z najstarszym bratem umowę dożywocia, któremu podarował mieszkania w zamian za opiekę. Przekazana w ten sposób nieruchomość nie podlega zachowkowi, czyli roszczeniom ustawowych spadkobierców. Sprawę o spadek skierowano do sądu, gdyż Tomasz Komenda pozostawił testament.
19 lutego 2025 roku odbyła się rozprawa, na której pojawiła się Anna Walter jako reprezentantka małoletniego syna Filipa. Toczy się jednak ona za zamkniętymi drzwiami. Jak poinformowało „Fakt” biuro prasowe Sądu Rejonowego we Wrocławiu, „nie ma wyznaczonego konkretnego terminu [kolejnej rozprawy – red.], ponieważ rozprawę odroczono na termin z urzędu”.
Objawy są mylące, a działać trzeba szybko. To muszą wiedzieć rodzice To najlepszy sposób na kleszcze. GIS podpowiada, czego używaćWyznanie Anny Walter. W związku zaczęło się psuć
Krótko przed śmiercią Tomka Komendy na nowotwór Anna Walter opowiedziała o związku.
Wszystko zmieniło się, kiedy Tomek dostał te miliony. Całymi dniami nie było go w domu. Kiedy przychodził, kończyło się kłótnią. Zaczęły się krzyki, wyzwiska. Sąsiedzi zaczęli wzywać policję. Moje dzieci zobaczyły zupełnie innego Tomka, niż ten, którego poznały i do którego jedno z nich mówiło „tato” – powiedziała Anna Walter w rozmowie z “Polityką”.
Przemoc psychiczna w związku. Piekło, którego doświadcza wiele kobiet
Niestety, wciąż wiele kobiet jest ofiarami przemocy psychicznej. Choć dążą do szczęścia w związku, los bardzo często nie jest łaskawy. Długotrwałe znęcanie się nad partnerem, któremu towarzyszą groźby, manipulacja, poniżanie i izolacja to znaki, które świadczą o tym, że w związku nie dzieje się dobrze i należy jak najszybciej to skończyć.
Skutki przemocy psychicznej są naprawdę opłakane. Do skutków psychicznych zaliczamy m.in.:
- pochłonięcie w poczucie winy
- utrata poczucia własnej wartości,
- lęki, depresja, stany lękowe
- zespół stresu pourazowego,
- problemy z identyfikacją emocji,
- beznadzieja, wstyd,
- trudności w budowaniu relacji z innymi,
- unikanie bliskich relacji
- strach przed podejmowaniem decyzji.
Skutki fizyczne to z kolei:
- bóle głowy, brzucha, nudności,
- kołatanie serca, zawroty głowy,
- zaburzenia trawienia,
- problemy z sercem,
- depresja,
- bezsenność.
Przemoc w związku – gdzie szukać pomocy?
Osoby, które doświadczają przemocy psychicznej lub fizycznej w związku, mogą szukać pomocy w następujących miejscach:
- ogólnopolska infolinia "Niebieska Linia" pod numerem 800-120-002,
- Centrum Wsparcia, które oferuje wsparcie telefoniczne, czat lub e-mail,
- ośrodek pomocy społecznej właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania,
- lekarz pierwszego kontaktu,
- schroniska dla osób w sytuacji kryzysowej,
- psychoterapeuta,
- organizacje pozarządowe.





































