Manicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych sposobów stylizacji paznokci. Jego główne zalety to trwałość, odporność na zarysowania oraz estetyczny wygląd utrzymujący się nawet przez trzy tygodnie. Niestety, mimo licznych zalet, wiele kobiet zauważa, że po kilku zabiegach hybrydy ich paznokcie stają się cienkie, miękkie i łamliwe. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Jest jedna rzecz, której absolutnie nie można robić.
Zadbane dłonie o ładnych paznokciach są naszą wizytówką. Ale świadczą nie tylko o tym, czy jesteśmy czyści i uporządkowani – na wielu płaszczyznach. Paznokcie wiele mówią o naszym zdrowiu. To, jak wygląda płytka, może wskazywać na pewne niedobory, a nawet choroby toczące się w naszym organizmie.Choć kształt i rozmiar paznokci są różne u każdego człowieka, to są pewne cechy, które łączą te zdrowe. Powinny być różowe, bez żadnych przebarwień, mocne i gładkie. Wielu z nas ma jednak na paznokciach bruzdy i fałdy. Co mogą one oznaczać?
Białe linie czy plamki na paznokciach to nie tylko problem natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Nie wolno ich bagatelizować, bo to jasny sygnał od organizmu o niedoborach, a nawet niektórych chorobach. Co może dziać się w organizmie, gdy paznokcie wyglądają w ten sposób? Odpowiadamy.Zdrowe paznokcie to nie tylko nasza wizytówka, ale też gwarancja, że nasz organizm pracuje prawidłowo. Płytka paznokci powinna być gładka i mocna, a jednocześnie pozbawiona przebarwień. Plamki lub linie w kolorze białym są sygnałem od organizmu, że dzieje się coś złego.