Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Anoreksja

Anoreksja

Mikołaj Roznerski, anoreksja, zdrowie
24.04.2024 13:12 Mikołaj Roznerski mierzył się z anoreksją: "W najgorszym czasie ważyłem 39 kilo"

Mikołaj Roznerski to aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, uznawany za jednego z najprzystojniejszych polskich gwiazdorów. Telewizyjnej publiczności znany jest najbardziej z kreacji w takich produkcjach jak m.in. “M jak miłość” czy “Na dobre i na złe”.Aktor w wywiadach nie stroni od poruszania osobistych kwestii. W najnowszej rozmowie wyznał, że w przeszłości zmagał się z zaburzeniami odżywiania. W najgorszym okresie choroby ważył zaledwie 39 kilogramów.

anoreksja
08.09.2023 16:12 Tak zachowuje się osoba przed zachorowaniem na anoreksję. Te zachowanie to pierwsze czerwone flagi

Anoreksja, czy jadłowstręt psychiczny, jest chorobą, polegającą na unikaniu posiłków – osoba tak robi to w obawie, że przytyje. Skutkiem tego są dolegliwości metaboliczne i wychudzenie. Jednak pierwsze objawy anoreksji są niepozorne. Początkowo niejeden chory jest wręcz podziwiany za to, jak „świadomie” podchodzi do kwestii odżywiania. Ale to tylko fasada. Sprawdź, jak rozpoznać pierwsze oznaki anoreksji. 

anoreksja
01.03.2023 11:26 Pierwsze, alarmujące objawy anoreksji. Mogą wyglądać niewinnie i nie budzić żadnych podejrzeń

Anoreksja to zaburzenie odżywiania polegające na celowym unikaniu posiłków w lęku przed przybraniem masy ciała. Osoba z anoreksją świadomie i rygorystycznie ogranicza ilość spożywanego jedzenia, silnie koncentrując się na swojej masie ciała. Często choroba zaczyna się niewinnie, nie zwiastując zbliżających się poważnych problemów. 

anoreksja
03.01.2023 16:00 Anoreksja - objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy

Jakie są objawy anoreksji? Jak się zaczyna anoreksja? Co to jest anoreksja bulimiczna? Jak leczyć anoreksję? Czy anoreksja wymaga hospitalizacji? Czy mężczyźni chorują na anoreksję? Jak rozpoznać anoreksję u dzieci i młodzieży? Na te i inne pytania odpowiada dietetyk kliniczny Magdalena Jezierska.