Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Ochrona Zdrowia

Ochrona Zdrowia

Zestresowana kobieta próbuje się uspokoić
29.06.2024 07:16 To najbardziej stresujący zawód świata. Bardziej niż żołnierz czy chirurg

Jedne zawody są bardziej stresujące, inne mniej. Doskonale obrazują to dane z ostatniego spisu powszechnego  w Wielkiej Brytanii, które przeanalizowali dziennikarze portalu finansowego gocompare.com. Jakie zawody stresują najbardziej, a które najmniej?Żeby odpowiedzieć na to pytanie, zapytali przedstawicieli różnych zawodów o towarzyszący im poziom stresu – mieli wyznaczyć go w skali od 1 do 10, następnie wyliczono z tego średnią arytmetyczną.Wynik uwzględniał konieczność nadgodzin, średnie wynagrodzenie i odsetek pracowników, którzy zgłosili zaburzenia lękowe lub depresję spowodowaną pracą. Wnioski są bardzo zaskakujące.

Ambulans na drodze
18.06.2024 10:11 Będą opłaty za przyjazd karetki? Kontrowersyjny pomysł służby zdrowia

Mnóstwo pacjentów skarży się na to, że czas oczekiwania na przyjazd karetki jest zbyt długi i “można w tym czasie umrzeć”. Problem ten ma rozwiązać wprowadzenie opłat za przyjazd karetki, co – zdaniem ekspertów – zniechęci do bezpodstawnych wezwań i udrożni system. 

Lekarz z zarzutami
31.05.2024 13:36 Wzywali lekarza, a przyjeżdżał znachor bez uprawnień? Teraz usłyszy zarzuty

Zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa przedstawiła prokuratura lekarzowi, który zdaniem śledczych zlecał wizyty domowe u pacjentów podstawionej osobie. Do chorych jeździł ktoś zupełnie bez uprawnień. Za takie oszustwo lekarzowi grozi do 8 lat więzienia.

Nakrętki od butelek
29.05.2024 11:02 Czy można odrywać nakrętki od butelek na akcje charytatywne dla chorych? Ministerstwo tłumaczy

Nowe nakrętki, przytwierdzone do butelek, budzą wiele zastrzeżeń - wielu konsumentów twierdzi, że są niewygodne. Czy można je jednak odrywać? A co z akcjami charytatywnymi na rzecz chorych, gdzie zbierane były korki w ramach wsparcia? Czy na takie akcje można nadal oddawać nowe korki? Ministerstwo tłumaczy. 

Europejski Kongres Gospodarczy
03.05.2024 16:00 Ochrona zdrowia ważnym obszarem debat Europejskiego Kongresu Gospodarczego – wydarzenie startuje już 7 maja

Ochrona zdrowia zagości jako jeden z nurtów tematycznych na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym (European Economic Congress – EEC), który odbędzie się w terminie 7-9 maja br. w Katowicach. Grono uznanych specjalistów świata medycyny, farmacji i przemysłu medycznego spotka się podczas paneli poświęconych ochronie zdrowia, aby rozmawiać o najważniejszych tematach dotyczących branży.

XVI Europejski Kongres Gospodarczy
24.04.2024 10:59 Ochrona zdrowia ważnym elementem dyskusji podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W dniach 7-9 maja 2024 roku odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC). Przedstawiciele rządów, ministrowie, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy spotkają się w Katowicach, gdzie będą poruszać tematy związane z ochroną zdrowia oraz przemysłem farmaceutycznym. Na Kongresie pojawić się mają Ursula von der Leyen oraz Donald Tusk.

Załamana lekarka siedząca pod ścianą
04.03.2024 15:24 Ile zarabiają lekarze? Ten raport obnaża brutalną prawdę

Platforma "Lekarze – oferty pracy" opublikowała raport ukazujący, na jakie zarobki w ubiegłym roku mogli liczyć lekarze. W tym celu porównano stawki godzinowe proponowane lekarzom. Łącznie pod uwagę wzięto prawie 5 tys. ogłoszeń. Jakie są wyniki raportu i ile zarabiają polscy lekarze?"Lekarze – oferty pracy" to istniejący od 2016 roku serwis internetowy z ogłoszeniami pracy dla lekarzy. Strona powstała po protestach rezydentów domagających się zwiększenia jakości polskiej służby zdrowia i wzrostu płac. Społeczność LOP liczy obecnie ponad 34. tys. osób – są to zarówno ogłoszeniodawcy, jak i lekarze.

None
11.11.2023 11:17 Zmiany w rejestracji do przychodni. Nie musisz już nosić w portfelu dowodu osobistego

Zmieniły się zasady rejestracji zarówno w przychodniach, szpitalach, jak i urzędach. Pacjenci otrzymali zupełnie nowe możliwości. Koniecznie sprawdź, na czym polegają.