Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Polska modelka miała wypadek. Walczy o powrót do zdrowia. Możemy jej pomóc
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 20.10.2023 05:17

Polska modelka miała wypadek. Walczy o powrót do zdrowia. Możemy jej pomóc

Marysia Potoczny
[ENG BELOW]zrzutka.pl/b7paz8/https://www.instagram.com/itismariia/

Marysia Potoczny jest modelką. Ma zaledwie 25 lat. W tym miesiącu miała wypadek. Była w Czechach, na wycieczce w górach. W czasie biwaku wybuchła kuchenka. Raniła jej całą twarz i ciało. Młoda kobieta ma poparzenia III stopnia. Czeka ją przeszczep skóry  - długie i kosztowne leczenie, potem terapia blizn i rekonwalescencja. Bliscy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie Marysi.

Koszmarny wypadek

Marysia Potoczny jest modelką reprezentującą jedną z największych polskich agencji modelingowych. Ma na swoim koncie współprace m.in. z rosyjskim „Vogue” i kontrakty w Stambule i Seulu. 7 października podczas wyprawy górskiej w Czechach miała tragiczny wypadek. Kuchenka turystyczna, z której korzystała Marysia wybuchła w jej twarz. Następstwem tego były liczne poparzenia w szczególności na twarzy i rękach.

Na miejsce szybko dotarła pomoc medyczna. Dziewczynę przetransportowano do praskiego szpitala, specjalizującego się w leczeniu ofiar ognia, w którym przeszła operację i była hospitalizowana na oddziale intensywnej terapii.

Jedne z ulubionych kosmetyków Polek zniknęły ze sklepów! Unia wprowadziła nowe przepisy 26-letnia miss przegrała walkę z rakiem szyjki macicy. Lekarze alarmują!

Modelkę czeka długa i kosztowana rekonwalescencja

Mimo iż Marysia otrzymała profesjonalną pomoc zarówno w Czechach, jak i w Polsce, czeka ją rekonwalescencja. Lekarze ocenili, że ma drugi i trzeci stopień poparzeń w skali czterostopniowej. W niektórych miejscach potrzebny będzie przeszczep skóry.

Pomóż Marysi! Ruszyła zbiorka

W serwisie zrzutka.pl ruszyła zbiórka dla Marysi, zainicjowana przez jej bliskich. Koszt leczenia wynosi 300 tysięcy złotych – obejmuje m.in. transplantację, rehabilitację i opiekę psychologiczną. Środki posłużą również, by opłacić czesne na uczelni i leki.

Organizatorzy zbiórki wyjaśnili, że ich największym marzeniem jest zapewnienie Marysi możliwości powrotu do jej pasji, normalnego życia i pracy w zawodzie. Zbiórkę wsparli również celebryci Julia Wieniawa i Jan-Rapowanie. Zebrano już 212 tys. złotych. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 86 dni. 

Ty również możesz pomóc! Link do zbiórki

Polecane