Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Zmarła 35-letnia finalistka programu "MasterChef". Przegrała walkę z nowotworem
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 05.04.2024 13:26

Zmarła 35-letnia finalistka programu "MasterChef". Przegrała walkę z nowotworem

Guz mózgu, Denisa Zajicova, MasterChef
Denisa Zajicova fot. Instagram/ foodtherapybydenisa. Tło: Freepic

Nie żyje Denisa Zajicova, finalistka kulinarnego programu “MasterChef”. Uczestniczka czeskiej edycji chorowała na guza mózgu. Mimo że podjęła intensywne leczenie, jej życia nie udało się uratować. Influencerka zmarła w wieku 35 lat, we wtorek 2 kwietnia.

Smutną informacją podzielił się w mediach społecznościowych mąż kobiety. “Te słowa nie przychodzą mi lekko, ale nasza Deniska przegrała walkę z poważną chorobą" - czytamy na Instagramie.

Nie żyje finalistka czeskiej edycji "MasterChef"

Denisa Zajícová brała udział w trzeciej odsłonie popularnego show “MasterChef”. Prowadziła też kulinarnego bloga, z którego jej fani mogli czerpać informacje odnośnie przepisów, ale również żywieniowych ciekawostek. W 2014 r. jej życie zmieniło się o 180 stopni. 

Tuż przed swoim ślubem zemdlała, natomiast późniejsze badania i diagnoza wykazały, że Denise ma guza mózgu. Blogerka podejmowała intensywne leczenie. Jednak, kiedy wydawało się, że najgorsze już minęło, choroba powróciła ze zdwojoną siłą.

Projekt bez nazwy (21).jpg
Fot. Instagram/ foodtherapybydenisa
28-latka podda się eutanazji w maju. Holenderka ma problemy psychiczne Mięśniaki macicy – przyczyny, objawy, leczenie. Kiedy operacja jest niezbędna?

Ukochany Denisy podziękował bliskim za wsparcie

Życia czeskiej influencerki nie udało się uratować. O jej śmierci poinformował mąż Denisy, Roman Zajíc.

“Te słowa nie przychodzą mi lekko, ale nasza Deniska przegrała walkę z poważną chorobą. Walczyła dzielnie do samego końca. Nasz ból jest wielki, ale szczerze wierzymy, że teraz jest już lepiej” - napisał na Instagramie mąż Denise.

Ukochany blogerki podziękował również za wsparcie wszystkim bliskich oraz przyjaciołom.

"Nie znamy nikogo, kto miałby wokół siebie tylu prawdziwych przyjaciół, co ona. Przez cały czas byliśmy niesamowicie poruszeni tą troską. Dawaliście całej naszej rodzinie siłę na każdy kolejny dzień, były to najgorsze chwile w naszym życiu i bardzo trudna walka z podstępną i złowrogą chorobą. Dziękuję wszystkim, którzy starali się, aby ostatnie miesiące i dni były dla Denisy przyjemne i łatwe"  - napisał.

Tomek wygrał z rakiem, to było jak cud. Zobacz podcast Pacjenci.pl:

Zobacz też: Jak napisać testament? To wyraz miłości i rozsądku

Poza prowadzeniem bloga angażowała się charytatywnie

Denisa Zajicova wystąpiła w czeskiej edycji “MasterChef” w 2019 r. docierając do samego finału. Poza prowadzeniem bloga kobieta zaangażowana była też w pomoc osobom, które tak jak ona cierpiały na nowotwory. Choć koszty leczenia przekraczały możliwości Denisy i jej męża, w walce o zdrowie wspierali ich nie tylko bliscy i przyjaciele, ale również zwykli mieszkańcy Czech. 

Choć lekarze robili wszystko, co w ich mocy, stan zdrowia blogerki znacznie pogorszył się z końcem ubiegłego roku. Wtedy też Denisa zapowiedziała w swoich mediach społecznościowych, że zostało jej jedynie kilka miesięcy życia. Blogerka zmarła 2 kwietnia 2024 r. w wieku 35 lat.

Źródło: foodbytherapyDenisa/ Instagram

Czytaj też:

Guz mózgu (nowotwór mózgu) - przyczyny, objawy i leczenie

Polacy wzięli prawie 1,5 miliona zwolnień, które łączy jedno

Udar dopada coraz więcej Polaków. Ważne zmiany w leczeniu

Czy cytologia wykrywa HPV? Lekarz odpowiada
cytologia
Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) należy do najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Dotyka większą część społeczeństwa, a niektóre jego odmiany stanowią poważny czynnik ryzyka rozwoju nowotworów. „Kobiety mają ryzyko raka szyjki macicy, ale również u mężczyzn zakażenia będą wywoływały objawy chorobowe i nowotwory.” - powiedziała dr n. med. Ewelina Biało-Wójcicka, dermatolog - wenerolog. Dlatego, tak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych, a także szczepień przeciw HPV. Jak wykryć wirusa brodawczaka ludzkiego? Artykuł powstał na podstawie rozmowy ze specjalistą dermatologiem - wenerologiem dr n. med. Eweliną Biało-Wójcicką. 
Czytaj dalej
„Miałam na imię Krzysztof i miałam żonę. Jestem kobietą”. Transpłciowość w Polsce
Agnieszka Kardas
Odeszła mnie żona i jej rodzina. Moja rodzina też odeszła. Pierwszą reakcją mojej mamy było: „Zniszczyłaś mi życie!” – Agnieszka Kardas wspomina moment, gdy powiedziała bliskim, że czuje się kobietą. Nim nabrała 100 procent pewności, że nią jest, jako Krzysztof miała za sobą ciężkie depresje i próby odebrania sobie życia.Dziś jest już po operacji korekcji płci, która przebiegła z zagrażającymi życiu i zdrowiu komplikacjami. Ale jest szczęśliwa. „Pierwszy raz w życiu wreszcie czuję się w komplecie” – mówi w rozmowie z Agnieszką Sztyler-Turovsky w podcaście Pacjenci.pl, który możecie posłuchać i zobaczyć na YouTube. 
Czytaj dalej
Polecane