Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie Psychiczne > 75-letnia modelka zszokowała zdjęciem w bieliźnie. Stop dyskryminacji dojrzałych kobiet
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 07.04.2024 12:11

75-letnia modelka zszokowała zdjęciem w bieliźnie. Stop dyskryminacji dojrzałych kobiet

Colleen Heidemann
Colleen Heidemann fot. Instagram / colleen_heidemann

Na marzenia nigdy nie jest za późno, a kobieta jest piękna w każdym wieku! Dowodem na to jest amerykańska modelka Colleen Heidemann, która w tym roku skończy 75 lat. Modelka robi furorę w Internecie, zachwycając odważnymi zdjęciami. Nie przejmuje się złośliwymi komentarzami i pragnie, aby menopauza przestała być kojarzona jako “wiek nieistotności”. 

Jakiś czas temu, modelka zszokowała wszystkich zdjęciem w niebieskiej bieliźnie. Przy okazji poruszyła ważną kwestię odnośnie dyskryminacji dojrzałych kobiet. 

"Trzeba przyznać, że ciało starszej kobiety nigdy nie będzie ciałem młodej kobiety"

Colleen Heidemann od lat łamie stereotypy dotyczące wieku. Karierę w modelingu zaczęła robić po sześćdziesiątce i szybko stała się popularna w Internecie. Modelka lubi eksperymentować z modą, zaskakując barwnymi i odważnymi stylizacjami. Mimo że spotykają ją złośliwe komentarze, nie zamierza się nimi przejmować. Jak sama mówi: "Jeśli nie teraz, to kiedy?".

Jakiś czas temu 75-latka zszokowała wszystkich odważnym zdjęciem w bieliźnie, które zamieściła na swoim profilu na Instagramie. Przy okazji poruszyła ważny temat dotyczący dyskryminacji dojrzałych kobiet.

"Zwróciłam uwagę, że bardzo dobrze czujemy się, gdy młode kobiety otwarcie wyrażają swoją seksualność i często dotyczy to bielizny. Zastanawiam się, dlaczego wraz z wiekiem czujemy się niekomfortowo, pozwalając na podobną ekspresję. Trzeba przyznać, że ciało starszej kobiety nigdy nie będzie ciałem młodej kobiety. Czy jednak należy zakładać, że nie ma w sobie wdzięku ani uroku, które mogą wynikać z akceptacji odmiennego aspektu piękna?" - napisała modelka. 

Projekt bez nazwy - 2024-03-15T160351.614.png
fot. Instagram / colleen_heidemann
Efekt jo-jo? Jeszcze nie jest za późno! Dietetyk mówi, co robić Jak pozbyć się sińców pod oczami? Ten domowy sposób to hit

"Piękno jest pięknem, bez względu na wiek"

Wpis modelki spotkał się z dużym entuzjazmem internautów. Pod postem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Oto niektóre z nich: 

 "Wyglądasz pięknie, a dojrzałość tylko to potęguje", 

"Piękno jest pięknem, bez względu na wiek", 

"Kobiety powinny celebrować swoją zmysłowość i siłę", 

"Zapierasz dech w piersiach piękna! Proszę, przypominaj światu, że nie musimy wierzyć w to, co nam wmawiają! Jesteśmy piękni w każdym wieku!".

Jedna z osób, spytała modelkę, jaka jest jest dieta. Colleen Heidemann odpowiedziała, że nie przesadza z ilością jedzenia i je małe porcje. 

"Ja naprawdę jem... najlepiej małe porcje, ponieważ moje ciało czuje się wtedy najlepiej. Faworyt to jajecznica lub białka jajek z podsmażanymi pieczarkami i świeżym szpinakiem i grillowanymi warzyw" - napisała. 

 Colleen Heidemann nie zapomina też o codziennym ruchu. Jak twierdzi, stymulacja fizyczna i umysłowa to bardzo ważne elementy życia. 

"Szczerze wierzę, że stymulacja fizyczna i umysłowa jest konieczna, by mieć lepsze życie, które, miejmy nadzieję, pozwoli na znacznie więcej osobistej wolności, godności, dumy i samodzielności!" - twierdzi modelka.

Zobacz też: Po 60-tce nie trzeba rezygnować z roweru. Pamiętaj o jednym

Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Kopia – Projekt bez nazwy (15).png
fot. Instagram / colleen_heidemann

Czym jest ageizm?

Ageizm (od angielskiego słowa age – wiek) to dyskryminacja ze względu na wiek, czyli lekceważące lub nierówne traktowanie osób starszych w różnych sferach życia. 

Osoby dyskryminowane są nierówno traktowane i zamykane w ramy, które w poniżający sposób określają ich cechy fizyczne i umysłowe. Ageizm może dotyczyć wielu sfer życia. Najbardziej widoczny jest na rynku pracy, ale nie tylko. 

Podczas jednego z wywiadów Colleen Heidemann została zapytana o ageizm w branży modelingu. Modelka podkreśliła, że chciałaby, aby kobiety nie traktowały menopauzy jako koniec życia, a jako początek nowych doświadczeń. 

"Trudną prawdą jest to, że kobiety starzeją się inaczej niż mężczyźni, że wraz z menopauzą nadchodzi wiek nieistotności! Ja wolę, aby był on odczuwany i postrzegany jako wiek oświecenia, w którym uświadamiamy sobie, jak wiele wspaniałych rzeczy musimy się jeszcze nauczyć, poczuć, przemyśleć, doświadczyć i o tak, śmiać się z nich. Więc nie rozpaczajmy!".

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Przeczytaj też:

Te polskie gwiazdy dumnie noszą siwe włosy. Zdradzamy, jak o nie dbać

Helena Norowicz została modelką po 80. Na marzenia nigdy nie jest za późno

Miłość seniorów. Niewiele kobiet jest zadowolonych z życia intymnego. Ekspert podpowiada, jak to zmienić.

Polecane