Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Zdrowie > Doppelherz aktiv Na oczy – rodzaje, zastosowanie i działanie
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:24

Doppelherz aktiv Na oczy – rodzaje, zastosowanie i działanie

Doppelherz aktiv na oczy – rodzaje, zastosowanie i działanie.
Pixabay

Suplement diety Doppelherz aktiv na oczy stosuje się w celu zachowania zdrowia oczu. Jego podstawowym składnikiem jest luteina, której zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami oraz tworzenie na gałce ocznej warstwy ochronnej, między innymi przeciwko promieniowaniu UV. W niniejszym artykule dowiesz się przede wszystkim, jakie istnieją rodzaje preparatu Doppelherz aktiv na oczy oraz czy należysz do grupy osób, którym jest on szczególnie rekomendowany. Poznasz także wszelkie przeciwwskazania do jego stosowania oraz dowiesz się, jak wygląda dawkowanie tego suplementu diety. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv na oczy – działanie i rodzaje preparatu

Istnieją trzy rodzaje preparatu Doppelherz aktiv na oczy. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innym doborem substancji pobocznych, których zadaniem jest wspieranie narządu wzroku w prawidłowym działaniu. Jednakże podstawą każdego z preparatów (Doppelherz aktiv Na oczy, Doppelherz aktiv Na oczy FORTE oraz Doppelherz aktiv Na oczy TOTAL) jest luteina zawarta w wyciągu z kwiatów aksamitki. Ta natomiast ma za zadanie przede wszystkim wspomagać ostrość wzroku oraz procesy widzenia, a także chronić oczy przed wolnymi rodnikami.

Preparat Doppelherz aktiv Na oczy zalecany jest szczególnie osobom, które:

  • odczuwają zmęczenie oczu,

  • spędzają wiele godzin dziennie przed ekranem komputera, telewizora czy innych urządzeń emitujących niebieskie światło,

  • prowadzą pojazdy mechaniczne po zmroku i przy sztucznym świetle,

  • przebywają w pomieszczeniach dla osób palących,

  • wystawiają oczy na ostre światło słoneczne,

  • osiągnęły już wiek powyżej 60 lat.

Wśród czynników niekorzystnych dla zdrowia i kondycji oczu znajdują się również czynniki klimatyczne i środowiskowe, takie jak: suche powietrze, klimatyzacja, złe oświetlenie, zbyt mała ilość snu, wystawienie na długotrwały stres, palenie papierosów, spożywanie alkoholu oraz przede wszystkim niezdrowa dieta, która nie pozwala na dostarczanie organizmowi potrzebnych składników.

Doppelherz aktiv na oczy – stosowanie

Stosowanie wszystkich trzech rodzajów preparatu Doppelherz aktiv Na oczy jest banalnie proste. Należy przestrzegać dziennej dawki w postaci 1 kapsułki przyjmowanej po posiłku oraz nie łączyć preparatu z innymi suplementami mineralnymi. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych skutków hiperwitaminozy, która może być dla organizmu równie niebezpieczna co niedobory witamin i minerałów.

Przyjmowanie Doppelherz aktiv na oczy należy skonsultować z lekarzem w przypadku ciąży, karmienia piersią czy też występowania różnego rodzaju schorzeń lub nieprawidłowości w wynikach morfologii, pozornie niezwiązanych z zawartością preparatu. Doppelherz aktiv Na oczy może być natomiast stosowany ze względu na bezpieczny skład przez osoby chore na cukrzycę lub cierpiące na nietolerancję glutenu czy laktozy.

Doppelherz aktiv na oczy – czy to wystarczy?

Decydując się na stosowanie jakichkolwiek suplementów diety, musisz mieć świadomość, że są to preparaty maskujące objawy chorobowe, które organizm wysyła nam jako sygnały, że z ciałem dzieje się coś złego. Czasami problemem faktycznie są niedobory witamin, z którymi Doppelherz aktiv Na oczy doskonale sobie poradzi. Często jednak symptomy świadczą o poważnych schorzeniach.

Problemy ze wzrokiem mogą świadczyć nie tylko o starzejącym się organizmie. Pieczenie i zmęczone oczy mogą być objawem zapalenia spojówek. Zanikanie ostrości to nie tylko naturalna degradacja siatkówki czy innych elementów narządu wzroku, ale także jeden z objawów cukrzycy. Warto zatem regularnie wykonywać badania i jeżeli stwierdzisz, że preparat Doppelherz aktiv Na oczy nie przynosi spodziewanych efektów, koniecznie wybierz się na wizytę lekarską. Większość zaburzeń wzroku można leczyć z powodzeniem – zwłaszcza, jeżeli podejmie się na czas decyzję.

Życzymy zdrowia!

Tagi: