Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Hepatil – zastosowanie, działanie i skutki uboczne
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:23

Hepatil – zastosowanie, działanie i skutki uboczne

Hepatil – zastosowanie, działanie i skutki uboczne
https://pixabay.com/pl/illustrations/anatomiczne-anatomia-cia%C5%82a-jelita-2261006/

Suplement diety Hepatil zna prawdopodobnie każdy, kto od czasu do czasu ogląda telewizję. Swego czasu było o nim naprawdę głośno, a motywy przewodnie reklam znali niemalże wszyscy, nawet jeśli preparat ten nie był konkretnej osobie do niczego potrzebny. Hepatil jest jednak jedynie suplementem diety! Oznacza to, że nie może zastąpić zdrowego odżywiania. Nie pomoże również w takim stopniu, jak zrobiłyby to leki specjalistyczne przepisane przez lekarza. Warto zatem przed zastosowaniem Hepatilu zastanowić się, czy nasze dolegliwości to sytuacja przejściowa czy też coś poważniejszego. Zapoznając się z tym artykułem, dowiesz się, w jaki sposób zadbać o zdrowie wątroby i w jakich przypadkach może Ci w tym pomóc Hepatil. Podzielimy się z tobą informacjami na temat działania oraz stosowania tego preparatu, a także podpowiemy, kiedy nie należy go stosować. Zapraszamy do lektury.

Hepatil – charakterystyka i zastosowanie


Suplement diety Hepatil jest łatwo dostępnym preparatem w stosunkowo niskiej cenie - zazwyczaj mniej niż 10 złotych za opakowanie zawierające 40-60 tabletek. Można go zakupić bez recepty w każdej aptece. Jest to zatem suplement bezpieczny, a wystąpienie jakichkolwiek działań niepożądanych jest mało prawdopodobne. Przed rozpoczęciem leczenia warto jednak poznać skład i sposób działania tego preparatu, aby móc uniknąć błędów w stosowaniu, a także wystrzec się ewentualnej reakcji alergicznej na poszczególne substancje w nim zawarte.

W składzie Hepatilu podstawową rolę odgrywają cholina oraz L-asparaginian L-ornityny. Obie te substancje wspierają pracę i regenerację wątroby oraz wpływają na jakość detoksykacji organizmu. Odpowiadają także za prawidłowy metabolizm tłuszczów. Poza powyższymi Hepatil zawiera szereg substancji pomocniczych: celulozę mikrokrystaliczną z krzemionką koloidalną, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, talk oraz dwutlenek krzemu.

Suplement diety Hepatil przeznaczony jest dla osób, które chcą wesprzeć wątrobę w codziennej pracy ze względu na braki w diecie czy też narażenie na czynniki potencjalnie szkodliwe dla wątroby. Nie stanowi on natomiast substytutu zdrowego stylu życia i należy o tym pamiętać, gdy planujemy włączenie go do diety.

Hepatil – stosowanie i działania niepożądane


Stosowanie suplementu diety Hepatil może być dosyć uciążliwe, ponieważ wskazane jest przyjmowanie go 3 razy dziennie po 1 lub 2 tabletki. Preparat należy popić niewielką ilością wody. Choć Hepatil jest stosunkowo bezpiecznym suplementem, należy unikać przyjmowania go podczas ciąży czy karmienia piersią. Jeżeli odczuwamy konieczność włączenia go do codziennej diety w takich przypadkach, warto najpierw skonsultować się z lekarzem lub przynajmniej z farmaceutą. Nie zaleca się stosowania Hepatilu u dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia.

Nie odnotowano sytuacji przedawkowania Hepatilu, jednak nie zaleca się przekraczania dziennej rekomendowanej dawki preparatu. Wśród działań niepożądanych wymienia się przede wszystkim reakcje alergiczne (wówczas należy niezwłocznie odstawić suplement) oraz nieprawidłowe reakcje ze strony układu pokarmowego, które powinny minąć po kilku dniach od zaprzestania stosowania Hepatilu.

Hepatil – czy to wystarczy?


Suplementy diety bardzo często są traktowane jako leki na wszelkie dolegliwości. To bardzo niezdrowe podejście, które może poważnie opóźnić diagnozę w kierunku ciężkich schorzeń. W jaki sposób? Wystarczy, że zignorujemy symptomy ze strony organizmu i zaczniemy przyjmować suplementy takie jak Hepatil, aby złagodzić sygnały ze strony wątroby. Wówczas, minimalizując objawy, odkładamy na później wizytę u lekarza. Zatem zanim zdecydujesz się na suplement diety, zastanów się, z jakiego powodu to robisz! Kieruje tobą chęć wsparcia organizmu czy szukasz magicznej pigułki?

Aby utrzymać swoje ciało, a w tym wypadku przede wszystkim wątrobę, w zdrowiu, pamiętaj, że podstawą jest odpowiednia higiena życia – zdrowe odżywianie, unikanie używek oraz niezdrowego środowiska, aktywność fizyczna i regenerujący sen. To tylko podstawy, które sprawią, że już po kilku dniach poczujesz się lepiej! Do codziennej diety możesz dołączyć także napary z różnego rodzaju ziół. Polecamy przede wszystkim szałwię, czystek, pokrzywę, ostropest oraz dziurawiec.

Tagi:
Polecane