Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Zdrowie > Kaldyum – skład, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska 19.03.2022 01:24

Kaldyum – skład, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie

Kaldyum – skład, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie
pixabay.com

Kaldyum – opis

Kaldyum to produkt leczniczy w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. W opakowaniu znajduje się 50 lub 100 sztuk. W jego składzie zawarty jest chlorek potasu, który stosuje się w leczeniu niedoboru potasu.

Skład preparatu Kaldyum 

Każda kapsułka preparatu Kaldyum zawiera w składzie 600 mg chlorku potasu, co stanowi 8 mmoli jonów potasu (315 mg jonów potasu).

Substancje pomocnicze zawarte w preparacie Kaldyum to: celuloza mikrokrystaliczna, dimetykon, poliakrylan, krzemionka koloidalna bezwodna, indygotyna (E 132), talk.

Osłonka kapsułki składa się z żelatyny, indygotyny (E 132) i z erytrozyny (E 127).

Wskazania do przyjmowania preparatu Kaldyum

Głównym wskazaniem do przyjmowania wyrobu Kaldyum jest uzupełnienie niedoboru potasu w organizmie. Niedobór potasu może powodować zaburzenie równowagi wodno–elektrolitowej, a celem kuracji preparatem Kaldyum jest wyrównanie go. 

Jak działa preparat Kaldyum?

Zawarty w preparacie Kaldyum potas pomaga w regulacji wielu procesów fizjologicznych. Kaldyum reguluje napięcie mięśniowe, przywraca równowagę w przewodnictwie nerwowym, reguluje ciśnienie krwi oraz zaburzony rytm serca, wynikający z braku wystarczającej ilości potasu w organizmie.

Tagi: