Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Marta Paszkin z "Rolnika" po wizycie u lekarza. Wyjawiła pewien problem
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 16.02.2024 17:21

Marta Paszkin z "Rolnika" po wizycie u lekarza. Wyjawiła pewien problem

fot. Marta Paszkin: Instagram @marta_paszkin, tło: canva
fot. Marta Paszkin: Instagram @marta_paszkin, tło: canva

Marta Paszkin i Paweł Bodzianny to jedna z ulubionych par programu “Rolnik szuka żony”. Uczestniczka słynnego reality show cieszy się dużą sympatią i chętnie dzieli się swoją codziennością na Instagramie. Ostatnio, po wizycie u lekarza, poinformowała fanów o pewnym problemie. 

Nie wszystko układa się zgodnie z planem

Marta Paszkin i Paweł Bodzianny poznali się dzięki udziałowi w siódmej edycji programu „Rolnik szuka żony”. Atrakcyjna uczestniczka od razu wpadła w oko rolnikowi i szybko podbiła jego serce. Parze udało się stworzyć szczęśliwą rodzinę, a swoją codzienność chętnie pokazują na Instagramie.

W 2022 roku świeżo upieczeni małżonkowie doczekali się syna Adasia, a za jakiś czas Marta zaszła w kolejną ciążę. Niestety, nie wszystko układa się zgodnie z planem. Marta Paszkin zamieściła na Instagramie relację, w której poinformowała fanów o pewnym problemie. 

Podnagłówek (2).png

Nie żyje znana kostiumografka. Przyczyną był nowotwór Włodzimierz Szaranowicz choruje. Wielu Polaków ma ten sam problem

“Właśnie dostałam zaproszenie na porodówkę, ale nie skorzystałam z tego zaproszenia"

Akcja porodowa nie rozpoczęła się w wyznaczonym terminie. Celebrytka stawiła się w placówce, jednak odmówiła sztucznego wywołania porodu i postanowiła jeszcze poczekać.

“Właśnie dostałam zaproszenie na porodówkę, ale nie skorzystałam z tego zaproszenia. No przyjechałam, stawiłam się na umówiony termin no i, jako że nie ma akcji, to czy wywoływać poród. No nie. No i czekam dalej ” - wyznała Marta Paszkin na swoim instagramowym profilu.

Kobieta zamieściła na filmiku krótki tekst: „To moja najdłuższa ciąża a tym samym dowód na to, że kolejne ciąże nie oznaczają, że poród będzie wcześniej”. 

Wywołanie porodu - kiedy jest konieczne?

Wywoływanie porodu jest procedurą położniczą, która polega na sztucznym pobudzeniu mechanizmów potrzebnych do urodzenia dziecka. Najczęściej, w tym celu stosuje się metody farmakologiczne. 

Wywoływanie porodu ma na celu zmniejszenie ryzyka powikłań okołoporodowych u mamy oraz dziecka. Decyzja musi zostać zatwierdzona przez personel medyczny po indywidualnej ocenie danego przypadku oraz wykonaniu szeregu badań diagnostycznych. 

Kobieta powinna wyrazić pisemną zgodę na wywołanie porodu. Należy poinformować ją o wskazaniach, przebiegu, dostępnych metodach oraz możliwych powikłaniach.

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wywoływanie porodu może zostać przeprowadzone tylko wtedy, kiedy istnieją ku temu wskazania medyczne. Są to między innymi: 

 • ciąża trwająca powyżej 42 tygodni,
 • przedwczesne pęknięcie błon płodowych,
 • stan przedrzucawkowy,
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu płodu,
 • niewydolność łożyska,
 • podejrzenie wady masy płodu.

Warto mieć świadomość, że nie u każdej kobiety możliwe jest wywołanie porodu. Do przeciwwskazań należą między innymi:  

 • nieprawidłowości ze strony łożyska, 
 • infekcja opryszczką narządów rodnych,
 • nowotwór szyjki macicy,
 • poprzeczne lub miednicowe ułożenie płodu, 
 • stan po pęknięciu macicy,
 • przebyte niektóre zabiegi chirurgiczne w obrębie macicy.

źródło: Medicover