Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Żywienie > Szczątki szczura w popularnym chlebie w Japonii. Wycofano tysiące opakowań
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 12.05.2024 15:34

Szczątki szczura w popularnym chlebie w Japonii. Wycofano tysiące opakowań

szczur w chlebie
Fot. Canva / ArtStudio Images, George Dolgikh

Szokujące doniesienia z Japonii. Japońska firma Pasco Shikishima wycofała z rynku ponad 100 tysięcy opakowań popularnego chleba. Przyczyną decyzji było wykrycie w kilku bochenkach szczątków szczura. 
 

Szczątki szczura w chlebie

W środę firma Pasco Shikishima opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o wykryciu w kilku bochenkach produkowanego przez nią chleba zwierzęcych szczątków. Okazało się, że są to fragmenty szczura. 

Firma przeprosiła konsumentów za zaistniałą sytuację i zachęciła do zwrotu zakupionego chleba. Zanieczyszczony chleb został wyprodukowany w fabryce w mieście Akishima w prefekturze Tokio. 

Jak podaje BBC, w Japonii wycofywanie żywności z rynku zdarza się stosunkowo rzadko, gdyż kraj ten słynie z rygorystycznych przepisów i wysokich standardów sanitarnych.

biały chleb
Fot. Canva / Getty Images
Naturalny napój na obniżenie hormonu stresu. Do tej wody dodaj szczyptę soli Jak schudnąć z brzucha? Wyeliminuj trzy produkty i zbadaj jeden hormon

Trwa dochodzenie, jak doszło do zanieczyszczenia chleba

W ramach działań prewencyjnych, Pasco Shikishima podjęła decyzję o wycofaniu łącznie około 104 tys. bochenków partii. Mowa o produktach z terminem ważności upływającym między 7 a 11 maja. 

Firma poinformowała, że prowadzi dochodzenie, jakim sposobem szczątki szczura znalazły się w chlebie. Zapewniła też, że dołoży wszelkich starań, aby wzmocnić kontrolę jakości sprzedawanych produktów.  

Przeczytaj też: Groźna choroba atakuje kolejne dzieci w Polsce. Powikłania są bardzo poważne, specjaliści proszą o jedno

Chleb, który uległ zanieczyszczeniu to popularny produkt w całej Japonii

Firma Pasco funkcjonuje na rynku japońskim od 1920 roku i należy do jednych z najbardziej popularnych dostawców pieczywa w Japonii. Jak podaje BBC, produkty od Pasco są bardzo powszechne w domach i sklepach w całym kraju. Chleb, który uległ zanieczyszczeniu nie jest sprzedawany poza granicami Japonii.

Przeczytaj:

Pożar hali w Warszawie. Chmura toksycznego dymu zalała Warszawę. Apel o pozostanie w domach i noszenie maseczek

Palą się chemikalia. Mieszkańcy Siemianowic Śląskich boją się o swoje zdrowie 

5 rodzajów renty, którą możesz otrzymać z ZUS

Polecane