Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona

Krzysztof Krawczyk na scenie
25.04.2024 11:37 Chorobę Krawczyka było widać już 20 lat temu. Lekarze zignorowali objawy

Po Krzysztofie Krawczyku na polskim rynku muzycznym została wielka pustka. Do jego śmierci przyczynił się koronawirus i arytmia. Okazało się jednak, że piosenkarzowi dolegała jeszcze jedna choroba.Ewa Krawczyk, żona muzyka, ujawniła we wzruszającej biografii, że artysta zmagał się z chorobą Parkinsona, której objawy – mimo obaw i pytań rodziny – ignorowali lekarze. Zaczęło się od tego, że muzykowi drżała głowa. Skończyło się na tym, że nie mógł chodzić. Mimo to koncertował, choć siedząc na stołku.

Parkinson, choroba Parkinsona
12.04.2024 10:25 Nietypowe objawy choroby Parkinsona. Zobaczysz je na palcach stóp

Choroba Parkinsona jest schorzeniem neurodegeneracyjnym, niszczącym komórki nerwowe mózgu. Większości ludzi może kojarzyć się z m.in. drżeniem dłoni, które pojawia się dość późno. Warto wiedzieć, że są inne, wczesne symptomy choroby. Oznaki rozwoju choroby Parkinsona można dostrzec na stopach. Amerykańscy lekarze potwierdzili, że wczesnymi objawami mogą być zwinięte, zaciśnięte palce u nóg, ale też bolesne skurcze w obrębie stóp.

Drżenie dłoni, drżenie samoistne
05.03.2024 13:23 Drżenie rąk to nie tylko objaw choroby alkoholowej. Co jeszcze może oznaczać?

Drżenie dłoni, warg czy twarzy bywa uporczywe, choć występuje bez żadnej konkretnej przyczyny. Nazywane Chorobą Minora schorzenie jest najczęściej występującym zaburzeniem dotyczącym układu pozapiramidowego, czyli części układu nerwowego odpowiedzialnego za czynność ruchową. Aby wykluczyć wiele niebezpiecznych chorób, potrzebna jest bardzo dokładna diagnostyka. Drżenie samoistne jest często spotykaną dolegliwością. Czym dokładnie jest i jak sobie z nim poradzić?

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
13.02.2024 16:37 Włodzimierz Szaranowicz choruje. Wielu Polaków ma ten sam problem

Włodzimierz Szaranowicz znany jest prawdopodobnie wszystkim fanom sportu w całym kraju. Gdy w 2019 r. ogłosił, że przechodzi na emeryturę, zasmucił wielu z nich. Jednak w tym czasie legendarny dziennikarz zaczął chorować. Co dolega Włodzimierzowi Szaranowiczowi?