Strefa pod oczami potrafi przysporzyć nie lada problemu. Ta okolica jest niezwykle delikatna, dlatego nietrudno o przebarwienia, worki i utratę jędrności. Każda kobieta marzy, by mieć napiętą i odżywioną skórę pod oczami, ale czy efekt jak po nałożeniu filtra rzeczywiście jest możliwy do uzyskania? Przygotowaliśmy 5 propozycji produktów, które nie tylko wygładzają zmarszczki, ale również unoszą opadającą powieką i przywracają spojrzeniu młodszy, bardziej promienny wygląd. Sprawdź nasz ranking i ciesz się efektem jak z Photoshopa!
Sińce pod oczami mogą świadczyć o nieprzespanej nocy, ale mogą także być objawem bardzo poważnej choroby, zwłaszcza u dziecka. Jeśli zauważysz zacienienia pod oczami lub wokół oczu swojej pociechy, skonsultuj to z lekarzem.Najczęstszą przyczyną „oczu szopa” jest złamanie podstawy czaszki w wyniku urazu. Co istotne, ten objaw może pojawić się nie bezpośrednio po urazie, ale z pewnym opóźnieniem, co utrudnia powiązanie i diagnozę.
Mężczyzna wziął popularne leki przeciwbólowe z ibuprofenem. Niestety w jego wypadku zakończyło się to tragicznie - w wyniku silnej reakcji alergicznej zapadł w śpiączkę, a kiedy po miesiącu wybudził się - okazało się, że stracił wzrok. Lekarze przez prawie 20 lat byli bezradni i rozkładali ręce. Teraz mają dla niego propozycję leczenia.
Wstajesz rano, patrzysz w lustro i ten widok Cię nie zachwyca: cienie pod oczami, worki, opuchlizna. Czasem, po ciężkiej nocy, kiedy mało spaliśmy, może tak się zdarzyć. Jednak kiedy ten problem pojawia się każdego ranka, warto skonsultować się z lekarzem.Poranna opuchlizna to nie tylko kwestia urody. To objaw pewnych procesów, które toczą się w naszym organizmie. Niektóre mogą świadczyć o chorobie.
Oczy są zwierciadłem duszy, ale nie tylko. Można z nich wiele wyczytać. Mowa o nowotworach, ale również udarach. Ten test pomoże ci szybko określić, czy znaki, które daje organizm, powinny zaniepokoić. Warto nadmienić, że podczas udaru liczy się każda chwila, która może wpłynąć na, być albo nie być. Często również sprawia, że zmiany nie są zbyt rozległe, a osoba dotknięta udarem szybko wraca do zdrowia. Oto jak to zrobić.
To całkiem powszechna dolegliwość, która może powodować znaczny dyskomfort u pacjenta, jak światłowstręt, łzawienie, albo uczucie, że coś nam wpadło do oka. Może być także przyczyną problemów natury estetycznej. Skrzydlik, bo o nim mowa, to niewielka zmiana chorobowa, ale należy ją leczyć, ponieważ generalnie wszystkie choroby oczu, pozostawione samym sobie, mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.
Adam Małysz trafił do katowickiego szpitala. Jest już po zabiegu i dzięki pomocy nowoczesnego sprzętu powoli wraca do zdrowia. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widzimy go w opasce na oczy. Adam Małysz niezaprzeczalnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w naszym kraju. Dzięki swoim imponującym osiągnięciom w dziedzinie skoków narciarskich zyskał rzeszę fanów. Kilka lat temu odszedł jednak na sportową emeryturę. W 2022 roku objął stanowisko prezesa PZPN.
Aktorka Jadwiga Barańska nie żyje. O śmierci ukochanej poinformował w mediach społecznościowych jej mąż Jerzy Antczak. We wczesnych godzinach porannych 25 października opublikował na Facebooku krótkie, ale wzruszające pożegnanie.
Rafał Maserak, polski tancerz i osobowość telewizyjna, zwrócił na siebie szczególną uwagę widzów, nie rozstając się w ostatnim czasie z okularami przeciwsłonecznymi. Jak sam przyznał, naraził się przez swój ubiór na przykre komentarze. Rafał Maserak postanowił więc zabrać głos w tej sprawie. Wyjaśnił, że okulary przeciwsłoneczne, które nosi podczas nagrań, nie są elementem stylizacji, który ma szokować. Musi nosić je ze względu na chorobę,
Czarne plamki przed oczami, robaczki, niteczki czy latające muszki to nic innego jak męty. Jak sama nazwa wskazuje, powstają ze zmętnienia ciała szklistego, a stają się widoczne, kiedy rzucają cień na siatkówkę oka. W wielu przypadkach nie są one groźne, jednak warto skonsultować się z lekarzem, bo mogą być objawem choroby oczu.Problem mętów w oku dotyczy milionów osób na całym świecie. Niestety, nie wszyscy mają świadomość tego, że mogą świadczyć o postępującej chorobie oczu. Kiedy powinno nas to zaniepokoić? Odpowiadamy.
Guzki na powiekach zazwyczaj kojarzymy z jęczmieniem, bagatelizując schorzenie, jednak w wielu przypadkach może odpowiadać za nie niebezpieczny pasożyt – nużeniec. Jakie daje objawy i czym różni się od "zwykłego jęczmienia"? Wyjaśniamy.
Drganie powieki, czyli tzw. skacząca powieka oznacza szybkie i mimowolne, powtarzające się ruchy powieki. Są one spowodowane skurczami mięśnia okrężnego oka. Mięsień ten odpowiedzialny jest za zaciskanie powiek, a drganie najczęściej dotyczy powieki górnej. Drgająca może być również powieka dolna. Jak wyjaśnia dr n. med. Monika Czerska, neurolog, drganie powieki górnej, znane jako miozofasciitis powiek, może być wynikiem kilku czynników. Jakie są najczęstsze przyczyny drgania powieki oraz jak je złagodzić?