Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Badania Diagnostyczne

Badania Diagnostyczne

badania diagnostyczne

siniak na nodze
06.04.2024 16:16 Masz siniaki bez powodu? Przyczyną może być jedna z tych chorób

Każdy z nas miał kiedyś siniaka, ale nie każdy bez wyraźnej przyczyny. Niektóre osoby wystarczy złapać za rękę, żeby pojawił się na niej podskórny wylew. Niestety nie świadczy to o dobrym stanie zdrowia, a o kiepskiej kondycji naczyń krwionośnych lub niedoborach składników odżywczych. Czasami też oznacza poważną chorobę.Lista schorzeń skutkujących skłonnością do powstawania siniaków jest długa. Oto te najczęściej spotykane i podpowiedź, jakie badania wykonać.

Dr House
31.03.2024 16:06 Dr House często rozpoznawał tę chorobę. Jak się objawia?

"Sarkoidoza" – to słowo kojarzy każdy, kto obejrzał jeden odcinek hitowego serialu "dr House". Powiększone węzły chłonne? Sarkoidoza. Dziwne zmiany w płucach? Sakroidoza. Ból nóg? Sarkoidoza. I to doskonale pokazuje, jak wiele narządów zajmuje ta choroba. Na czym polega? Czy jest nadzieja dla chorych?

 darmowa mammografia piersi
06.03.2024 19:05 Tym kobietom przysługuje darmowa mammografia. Sprawdź, czy to ty

Mammografia to badania wykrywające raka piersi, gdy nie ma jeszcze żadnych objawów. Niewiele kobiet wie, że można je wykonać bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak taki przywilej nie przysługuje wszystkim. Sprawdź, czy jesteś na liście i dowiedz się, dlaczego warto.Bezpłatną mammografię raz na 2 lara mogą wykonać kobiety w wieku 45-74 lat, a te z grupy ryzyka oraz z dawniej zdiagnozowanym nowotworem piersi, nawet co rok. Do badania nie jest potrzebne skierowanie. Jak je załatwić? 

lekarz i pacjent
07.01.2024 15:51 Na te badania skieruje Cię teraz lekarz rodzinny. Nie musisz już czekać na wizytę u specjalisty

Ważne zmiany, o których warto wiedzieć! Lekarze rodzinni uzyskali nowe uprawnienia. Mogą teraz bezpośrednio skierować pacjenta na specjalistyczne badania, które wcześniej wymagały skierowania od specjalisty. O jakie badania chodzi?