Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Dieta Dash

Dieta Dash

dieta DASH

10 błędów przy odchudzaniu
11.04.2024 16:56 Dlaczego nie możesz schudnąć? 10 najczęstszych błędów

Jeśli próbujesz schudnąć, a waga nieubłaganie stoi w miejscu lub szybko wraca do pierwotnej liczby, to znaczy, że coś robisz źle. Przyczyn tego, że nie możesz schudnąć może być wiele - od złych nawyków żywieniowych po poważne choroby, które czasem trudno zdiagnozować. Sprawdź, co należy zmienić, żeby waga ruszyła w dół. 

dieta na wysokie ciśnienie
28.02.2024 16:46 Dieta na wysokie ciśnienie. Tych 6 produktów pozwoli utrzymać je w ryzach

Bez właściwej diety utrzymanie ciśnienia tętniczego w normie jest niemożliwe. Dzięki niej możemy nie tylko uregulować wysokie ciśnienie krwi, ale też zapobiec rozwojowi wielu chorób. Jaką więc dietę warto stosować, gdy ciśnienie jest podwyższone? Które produkty w szczególności powinny się w niej znaleźć? 

kobieta dieta
19.01.2024 15:43 Dieta idealna dla kobiet. Może uchronić przed ciężką chorobą

Jest liderem wśród diet. Wie chyba każda nasza Czytelniczka i Czytelnik. Teraz naukowcy zbadali jej wpływ akurat na mózgi kobiet w średnim wieku. A korzyści z jej stosowania jest więcej. Dzięki diecie DASH mamy większą szansę na uniknięcie jednego z najdotkliwszych objawów starzenia. O czym mowa? Odpowiedź poniżej.

Dieta śródziemnomorska
08.01.2024 16:17 Najzdrowsza dieta wytypowana. Czy to może jeszcze dziwić?

Opublikowano ranking najzdrowszych diet na 2024 rok. Na pierwszym miejscu znalazła się ta, która obfituje w surowe warzywa, ryby, owoce morza i rośliny strączkowe. Trudno przecenić jej walory zdrowotne: zmniejsza ryzyko cukrzycy, demencji i depresji, obniża cholesterol i wzmacnia serce. Czy już wiesz, o którą dietę chodzi?

demencja
27.12.2023 15:39 Te 3 rzeczy prowadzą do demencji. Nowe wyniki badań

Demencja nie jest chorobą, która przydarza się ludziom “w pewnym wieku”. Choć u niektórych ryzyko jest większe ze względu na geny, istnieją czynniki mogące doprowadzić do przedwczesnej demencji. Naukowcy właśnie odkryli trzy kluczowe i mówią, co robić. Polacy powinni wziąć sobie te rady do serca. 

dieta
04.09.2023 13:22 Dieta DASH - najzdrowsza dieta na świecie! Zalecana jest szczególnie osobom z nadciśnieniem

„Obecnie możemy wyróżnić dwa główne rodzaje diet, które wygrywają rankingi najzdrowszych diet świata i przy okazji są dietami jednymi z najlepiej przebadanych w kontekście chorób układu krążenia. Jest to dieta śródziemnomorska i dieta DASH, czyli modyfikacja diety śródziemnomorskiej kierowana do osób z nadciśnieniem tętniczym.” - powiedziała dietetyczka kliniczna mgr Magdalena Kartasińska – Kwaśnik.