Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Marskość Wątroby

Marskość Wątroby

marskość wątroby

Choroby wątroby widać na skórze
06.06.2024 13:10 Objawy chorej wątroby widać na skórze. Jeśli masz takie zmiany skórne idź do lekarza

Problemy z wątrobą bardzo często manifestują się właśnie na skórze. Jeśli wydaje ci się, że od wątroby do skóry droga jest daleka - jesteś w błędzie. Pierwsze objawy chorej wątroby widać właśnie po pogorszeniu się kondycji skóry. A im większe jej przesuszenie czy pojawiające się ciągle wypryski - tym gorsza kondycja narządu. Jednak nie każda zmiana skórna musi być automatycznie łączona z chorą wątrobą. Które zmiany powinny niepokoić?

Kobieta trzyma się za brzuch, boli ją wątroba
26.04.2024 09:48 Po tym poznasz, że alkohol uszkodził Twoją wątrobę. Wcale nie trzeba się upijać

Jedno piwo dziennie wieczorem do serialu, a może w weekend ćwiartka wódki? Nie ma bezpiecznej ilości alkoholu. Każda pita w miarę regularnie może uszkodzić wątrobę. Jak to rozpoznać?Alkohol to trucizna, która może powodować marskość wątroby, zapalenie wątroby, jej stłuszczenie i zgon. Początkowo alkoholowe choroby wątroby mogą nie dawać żadnych objawów. Są jednak pewne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast zaprzestać picia.

Głowa meduzy, wątroba, marskość wątroby
06.04.2024 13:12 Twój brzuch tak wygląda? "Głowa meduzy" to sygnał alarmowy

Głowa meduzy jest objawem świadczącym o poważnej chorobie. To charakterystyczny wygląd górnych powłok brzusznych, który wskazywać może na marskość wątroby. Jeśli tylko zauważmy te nietypowe zmiany na brzuchu, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Objawu nie wolno lekceważyć i trzeba szybko rozpocząć diagnostykę, a następnie leczenie. Jak dokładnie rozpoznać, że mamy do czynienia z tzw. głową meduzy?