Detocell – skład, wskazania, stosowanie
Detocell – czym jest?
Detocell to preparat antycellulitowy, który występuje w formie kapsułek. Zażywa się go doustnie, popijając dużą ilością wody. Zalecana dawka to 1 kapsułka dziennie (dawkowanie dla osoby dorosłej). Wskazaniem do stosowania Detocell jest cellulit oraz inne niedoskonałości skóry. Detocell ma na celu: poprawę metabolizmu komórkowego, stymulację przemiany materii a przez to łatwiejsze spalanie tkanki tłuszczowej, poprawę elastyczności skóry.
Jakie są przyczyny pojawienia się cellulitu?
Główną przyczyną powstania cellulitu są zmiany hormonalne wynikające z zaburzeń równowagi pomiędzy poziomem estrogenów a progesteronu. Prowadzą one do: obrzęków, zatrzymania wody w organizmie a także do zaburzeń mikrokrążenia krwi, które sprzyjają powstaniu tak zwanej „skórki pomarańczowej”. Przyczyną pojawienia się cellulitu są poza tym zaburzenia w układzie limfatycznym. Zastój limfy może prowadzi bowiem do obrzęków i utrudnionego odprowadzania toksyn. Poza tym cellulitowi sprzyja wrodzona wiotkość tkanki łącznej, pewne skłonności genetyczne oraz niewłaściwe nawyki żywieniowe np. spożywanie zbyt dużej liczby węglowodanów, które przyczyniają się do wzrostu ilości tkanki tłuszczowej.
Składniki Detocell i ich działanie
Wąkrotka azjatycka – ten składnik Detocell bogaty jest zarówno w witaminy A, C, E i K, które odżywiają naskórek, jak również w duże ilości saponin triterpenowych, garbników oraz flawonoidów, które wzmacniają naczynia krwionośne. Zawarte w wyciągu z wąkrotky tripeny przyczyniają się do poprawy elastyczności skóry oraz napięcia naczyń krwionośnych, chronią też śródbłonek naczyń oraz zmniejszają ich przepuszczalność. Wąkrotka jest używana w celu redukcji cellulitu, gdyż ma działanie przeciwobrzękowe i przyczynia się do zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych w okolicach ud i pośladków. Ponadto przyczynia się do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu, które zwiększają napięcie skóry i nadają jej elastyczność. Ma też działanie nawilżające, gdyż stymuluje syntezę kwasu hialuronowego.
Morszczyn pęcherzykowaty – jest to rodzaj alg, który zasobny jest w witaminy i składniki mineralne, które odżywiają skórę. Poza tym użycie go w preparacie antycellulitowym jest w pełni uzasadnione, gdyż poprawia ukrwienie skóry, a także podkręca przemianę materii w komórka i reguluje proces rozkładu tkanki tłuszczowej.
Olej z ogórecznika – to źródło wielonienasyconych kwasów omega-6, które pełni istotną rolę w poprawie wyglądu i kondycji skóry. Zawarty w nim kwas GLA jest ważnym składnikiem błon komórkowych i jak wykazują badania, ma bardzo pozytywny wpływ na przebieg wielu schorzeń dermatologicznych. Pozwala utrzymać prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz jej odpowiednią strukturę.
Olej rybi – zawiera cenne kwasy EPA i DHA, które działają przeciwzapalnie i łagodzą podrażnienia skóry. Wpływa dodatnio na kondycję naskórka.
Detocell – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do stosowania Detocell jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników preparatu, a więc na: olej rybi, olej z ogórecznika, olej sojowy, wąkrotę azjatycką, nasiona winogron, olej palmowy, olej kokosowy, morszczyn, glicerol, tlenek żelaza czerwony, tlenek żelaza żółty, krzemian glinowo-potasowy, lecytynę sojową.
Źródło:
https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/lista/96340,jak-leczyc-cellulit
A.Lesiak, M. Ciążyńska, Wpływ kwasu y-linolenowego oraz honokiolu na funkcje skóry, „Forum Dermatologicum” 2017, tom 3, nr 4, s. 152-156. Dostęp online 25.01.2021: http://bityl.pl/nA1Pv.