Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Doppelherz aktiv Na uspokojenie – rodzaje preparatu i działanie
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:24

Doppelherz aktiv Na uspokojenie – rodzaje preparatu i działanie

Doppelherz aktiv Na uspokojenie – rodzaje preparatu i działanie
Pixabay

Preparat Doppelherz aktiv Na uspokojenie występuje na rynku w dwóch odmianach. Jeden z nich wykazuje nieco silniejsze działanie. Warto wiedzieć, który z nich będzie najlepszym wyborem w konkretnej sytuacji. Nijednokrotnie poziom stresu, którego doświadczamy, nas przerasta i nie ma sensu zmagać się z jego skutkami, jeśli nie ma takiej potrzeby. W takich sytuacjach z pomocą mogą przyjść nam suplementy diety, takie jak Doppelherz aktiv Na uspokojenie. Czy jednak jest to zawsze dobre rozwiązanie? Na to i inne Twoje pytania odpowiemy w niniejszym artykule. Oprócz podstawowych informacji na temat składu oraz zaleceń dawkowania, dowiesz się również, kiedy nie należy przyjmować tego preparatu oraz w jakich kwestiach trzeba zachować ostrożność podczas kuracji. Zapraszamy do uważnej lektury!

Doppelherz aktiv Na uspokojenie – charakterystyka i działanie


Istnieją dwa rodzaje suplementów od tego samego producenta działających relaksująco, a są to Doppelherz aktiv Na uspokojenie oraz Doppelherz aktiv Na uspokojenie FORTE. W tym drugim dodatkowo zawarte są dwie substancje, które nasilają działanie rozprężające i poprawiające humor. Są to L-tryptofan, który pomaga w wytwarzaniu serotoniny oraz magnez, odpowiedzialny za redukowanie skutków zmęczenia i korzystnie wpływający na wydolność umysłową.

Wśród pozostałych składników, wspólnych dla obu preparatów, znajdują się:

  • melisa, którą tradycyjnie i powszechnie stosuje się w stanach zwiększonego napięcia nerwowego w celu wyciszenia i uspokojenia, a także dosyć często przed snem w postaci naparu ziołowego ułatwiającego zasypianie,

  • wyciąg z chmielu, który łagodzi nadmierne pobudzenie nerwowe i sprzyja dobremu nastrojowi,

  • różeniec górski, który zwiększa odporność systemu nerwowego na stres, jednocześnie poprawiając wydolność umysłową, oraz minimalizuje efekty zmęczenia,

  • witaminy B6 i B12, które wykazują dobry wpływ na funkcje poznawcze i emocjonalne oraz, tak samo jak różeniec górski, ograniczają widoczne i odczuwalne skutki zmęczenia.

Preparaty Doppelherz aktiv Na uspokojenie wykazują zatem działanie uspokajające i jednocześnie nie powodują otępienia ani senności w ciągu dnia. Polecane są szczególnie dla osób zmagających się z przewlekłym stresem, prowadzących intensywny styl życia, pracujących zbyt dużo lub mających problemy z koncentracją.

Doppelherz aktiv Na uspokojenie – stosowanie


Preparaty Doppelherz aktiv Na uspokojenie mogą być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i młodzież, a standardową dawką suplementu jest 1 tabletka na dobę, którą najlepiej przyjmować rano lub po południu. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy stosować preparat regularnie przynajmniej przez dwa tygodnie. Nie zaleca się przekraczania rekomendowanej dziennej dawki leku, chyba że lekarz postanowi inaczej, ze względu na duże ryzyko doprowadzenia do hiperwitaminozy, która może być dla organizmu tak samo niekorzystna jak niedobory witamin i minerałów.

Stosowanie farmaceutyku Doppelherz aktiv Na uspokojenie nie jest zalecane osobom mającym uczulenie na którykolwiek ze składników tego preparatu. Nie jest on także przeznaczony dla wegetarian ze względu na zawartość żelatyny. Przyjmować Doppelherz aktiv Na uspokojenie mogą natomiast bez problemu osoby chore na cukrzycę lub cierpiące na nietolerancję glutenu czy laktozy.

Doppelherz aktiv Na uspokojenie – czy to wystarczy?


Suplement diety Doppelherz aktiv Na uspokojenie jest preparatem witaminowym i mineralizującym. Przy zachowaniu zaleceń dotyczących dawkowania nie powinien zatem być dla naszych organizmów w żaden sposób szkodliwy – pod warunkiem jednak, że minimalizowanie przy jego pomocy sygnałów, które wysyła nam organizm, nie sprawi, że zignorujemy problem i przy dłuższym ich występowaniu zrezygnujemy z wizyty u lekarza. Dlaczego?

Długotrwałe podenerwowanie czy nieadekwatne reakcje na sytuacje stresowe mogą świadczyć o wielu poważnych schorzeniach, zwłaszcza o charakterze psychosomatycznym, ale również chorobach tarczycy lub układu hormonalnego (zwłaszcza u kobiet). Warto w związku z tym wziąć pod uwagę wizytę u lekarza oraz wykonanie szczegółowych badań, jeżeli nasza sytuacja nie należy do przejściowych.

Życzymy zdrowia i rozsądnych wyborów!

Tagi:
Polecane