Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > GIS wycofuje z obrotu suplement dla mężczyzn. Zagraża zdrowiu!
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 02.11.2023 13:24

GIS wycofuje z obrotu suplement dla mężczyzn. Zagraża zdrowiu!

ostrzeżenie
canva.com

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia niedozwolonej substancji w partii suplementu diety BOSS Energy Extra. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.
 

W próbce produktu stwierdzono obecność sildenafilu

Boss Energy Extra to środek na erekcję o wydłużonym działaniu, dostępny bez recepty.  

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, w próbce produktu stwierdzono obecność sildenafilu – substancji, która ze względu na swoje działanie medyczne nie powinna znajdować się w żywności, w tym w suplementach diety. Spożycie produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia. 

Projekt bez nazwy - 2023-11-02T132105.396.png

Recepta na które leki traci ważność po 7 dniach? Nie zwlekaj z wizytą w aptece Zapomniałeś loginu i hasła do Profilu Zaufanego? Podpowiadamy, jak je odzyskać w kilka minut

GIS podał szczegóły dotyczące wycofanej partii produktu

  • Produkt – BOSS Energy Extra, Suplement diety
  • Numer partii: 0238
  • Data minimalnej trwałości: 18/10/2026
  • Producent: Bio&Pharma, 207 Regent Street, 3rd Floor, Londyn, W1B 3HH
  • Dystrybutor: Boss of Toys Sp. z o.o., Rumiana 34, 05-850 Ożarów Mazowiecki

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi postępowanie

Jak podaje GIS, dystrybutor zobowiązał się poinformować wszystkich swoich odbiorców o konieczności wycofania produktu z obrotu.

Trwa postępowanie Państwowej Inspekcji Sanitarnej w sprawie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. 

Jesienne wirusy już się zbliżają – co nam zagraża? Jak się przygotować?
lek
Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, trudno wskazać porę roku, w której nie odnotowano by nowych zachorowań spowodowanych przez wirusy. Jednak jesień to wciąż sezon, o którym możemy powiedzieć, że był i jest wyjątkowo niebezpieczny. W tym roku prawdopodobnie czekają nas kolejne infekcje spowodowane nie tylko przez koronawirusa ale i wirusy RSV i grypy. Nie jesteśmy jednak bezbronni. Jak się przygotować na jesienne infekcje?
Czytaj dalej
Zdrowa jesień - sprawdź, co wisi w powietrzu i jak się przed tym uchronić
oczyszczacz powietrza
Złota jesień to również początek sezonu grzewczego i pierwsze informacje o alarmach smogowych. Pomimo licznych protestów naukowców oraz publikacjach w mediach o negatywnym wpływie tego zjawiska na zdrowie, sytuacja od lat nie ulega poprawie. Jakość powietrza w Polsce jest jedną z najgorszych w Europie. Pojawiamy się w niechlubnych statystykach dotyczących stężenia benzopirenu nierzadko na pierwszym miejscu. Sytuacja jest naprawdę poważna, a zanieczyszczone powietrze ma wyjątkowo negatywny wpływ na alergików, osoby starsze i dzieci. Z drugiej strony rośnie świadomość Polaków na temat zagrożeń, które są z nim związane. Co możemy zrobić, aby poradzić sobie ze smogiem? I czy to w ogóle możliwe? Przygotowaliśmy zestaw porad, które pomogą wyjść z tych kryzysowych miesięcy obronną ręką.
Czytaj dalej
Polecane