Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Hepaslimin – działanie, zastosowanie i skutki uboczne
Paulina Piziorska
Paulina Piziorska 19.03.2022 01:23

Hepaslimin – działanie, zastosowanie i skutki uboczne

Hepaslimin – działanie, zastosowanie i skutki uboczne
pixabay.com

Hepaslimin to jeden z najpopularniejszych suplementów diety, wspierających codzienną pracę wątroby. Zaznaczamy jednak, że nie jest to lek specjalistyczny, którego należy używać w leczeniu ostrych stanów zapalnych, ale zwykły suplement diety, którego skład ma za zadanie poprawiać funkcjonowanie tego narządu oraz ułatwiać mu codzienne zadania. W jaki sposób w takim razie działa jako suplement diety? Na to pytanie i wiele innych znajdziesz odpowiedź w tym artykule! Dowiesz się nie tylko wszystkiego na temat działania preparatu, ale także poznasz zalecane dawkowanie i ewentualne skutki uboczne leku. Na koniec dowiesz się również, czy Hepaslimin rzeczywiście spełnia swoją rolę i czy warto go stosować. Zapraszamy do uważnej lektury!

Hepaslimin – charakterystyka i zastosowanie

Wśród najpopularniejszych suplementów diety na polskim rynku farmaceutycznym z pewnością znajduje się między innymi Hepaslimin. Jest to preparat przeznaczony do stosowania przez osoby zmagające się z nieprawidłowym trawieniem oraz zachowaniem zdrowej masy ciała, a także dla tych, którzy chcą wspierać wątrobę w jej codziennej pracy. Jest to możliwe dzięki unikalnemu składowi tabletek Hepaslimin, który uwzględnia zarówno substancje naturalnie występujące w ludzkim organizmie, jak i wyciągi z ziół, które wykazują działanie lecznicze nie tylko na wątrobę, ale także na inne układy organizmu.

Jednym z ważniejszych składników Hepaslimin jest cholina, będąca częścią fosfolipidów, które stanowią budulec błony komórkowej. Wyciąg z ziela karczocha zawiera liczne przeciwutleniacze, wyciąg z korzenia cykorii wspomaga układ moczowy, a co za tym idzie detoksykację organizmu (pomaga w tym także wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego), a wyciąg z ostryżu wspomaga stawy w codziennym funkcjonowaniu, zwiększając ich elastyczność.

Hepaslimin – stosowanie i działania niepożądane

Stosowanie suplementu Hepaslimin mogą wprowadzić do codziennej diety osoby, które odczuwają którekolwiek z wymienionych wyżej dolegliwości oraz te, które nie wykazują uczulenia na którykolwiek ze składników leku. Konsultacja z lekarzem przed zastosowaniem Hepaslimin jest wskazana, gdy pacjent jest jeszcze nastolatkiem lub dzieckiem oraz w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Przyjmowanie preparatu Hepaslimin jest niestety dosyć uciążliwe, ponieważ zalecaną dawką dzienną jest 6 tabletek, których przyjmowanie należy rozłożyć na cały dzień, najlepiej po posiłkach. Najlepszą opcją jest przyjmowanie 2 tabletek, 3 razy dziennie. Sześć tabletek preparatu, czyli dawka dzienna, zawiera kolejno:

  • 600 mg L-asparaginianu L-ornityny,

  • 210 mg choliny,

  • 150 mg wyciągu z ziela karczocha,

  • 150 mg wyciągu z liści ostrokrzewu paragwajskiego,

  • 60 mg wyciągu z korzenia cykorii,

  • 60 mg wyciągu z ostryżu długiego.

Niestety, nie istnieją wiarygodne badania dotyczące działań niepożądanych suplementu Hepaslimin. Mimo to nie zaleca się przekraczania dawki dziennej leku. Wskazana jest natomiast obserwacja organizmu na wypadek wystąpienia alergii w postaci wysypki czy duszności.

Hepaslimin – czy to wystarczy?

Zanim zaczniesz stosować jakikolwiek suplement diety, również Hepaslimin, zastanów się, jaka jest Twoja motywacja. Jeżeli Twoim celem jest wspieranie wątroby tabletkami do tego przeznaczonymi, aby móc bezkarnie pić i jeść na cokolwiek masz ochotę, to popełniasz duży błąd! Żaden suplement diety nie może stanowić zastępnika stosowanej na co dzień zdrowej i zrównoważonej diety. Pozwalanie sobie na nadmierną ilość szaleństw nie jest dobrym pomysłem. Żaden preparat, nawet specjalistyczny lek na receptę, nie ochroni nas przed negatywnymi skutkami spożywania nadmiernych ilości alkoholu oraz ciężkostrawnych potraw. Co zatem powinieneś zrobić?

Przyjmowanie preparatu Hepaslimin może stanowić wsparcie w cięższych momentach np. w podróży, podczas świąt, których znakiem rozpoznawczym jest raczenie się niezdrową lub ciężkostrawną kuchnią, a także w momentach stresowych i innych, które narażają wątrobę na wytężoną pracę. Poza przyjmowaniem preparatu postaw przede wszystkim na zdrową dietę na co dzień oraz regularną aktywność fizyczną. Możesz też wprowadzić do codziennego jadłospisu napary z ziół, takich jak: szałwia, dziurawiec, pokrzywa czy czystek. Pomogą Ci one w detoksykacji organizmu oraz podbudują nieco odporność.

Życzymy powodzenia i zdrowych wyborów!

Tagi: