Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Jak zaoszczędzić na zakupach w aptece? 2 proste sposoby
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 29.11.2023 15:54

Jak zaoszczędzić na zakupach w aptece? 2 proste sposoby

apteka
canva.com

Wizyty w aptece nierzadko mocno obciążają nasz portfel. Istnieją jednak sprytne sposoby, jak zminimalizować tego typu wydatki. Farmaceutka prowadząca konto na TikToku Samodzielny Pacjent ujawniła, w jaki sposób możemy zaoszczędzić na zakupach w aptece.

Uszkodzone opakowania

Produkty, które mają uszkodzone zewnętrzne opakowania (tekturowe pudełka), są przez apteki przeceniane ze względu na nieestetyczny wygląd. Produkty same w sobie są w stanie nienaruszonym i nie odbiegają od tych z estetycznym pudełkiem. W aptekach internetowych jest nawet możliwość wyszukania tańszego produktu z dopiskiem "uszkodzone opakowanie". 

Masz problem z hemoroidami? Oto 4 złote zasady, jak pozbyć się dolegliwości Lekarze zbyt pochopnie przepisywali ten lek. Rzecznik Praw Pacjenta ostrzega

Zbliżający się upływ terminu ważności

Warto zwrócić uwagę na koszyki z lekami, które stoją przy kasie. Często są to produkty farmaceutyczne ze zbliżającym się końcem terminu ważności. Z tego powodu ich cena jest o wiele niższa, przy czym preparaty wciąż zachowują swoje właściwości. Jeżeli masz pewność, że zdążysz wykorzystać produkt przed wygaśnięciem daty ważności, zdecydowanie możesz go zakupić. 

Projekt bez nazwy - 2023-11-29T154947.103.png

 

Darmowe leki dla seniorów i dzieci

Nie zapominajmy, że od 1 listopada 2023 obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Warto sprawdzić, czy nasz lek nie znajduje się na liście. 

Osoby powyżej 65. roku życia są uprawione do bezpłatnych leków wykorzystywanych w leczeniu m.in. nadciśnienia, cukrzycy czy grzybicy. 

Dzieciom i młodzieży poniżej 18. roku życia przysługują m.in. darmowe antybiotyki stosowane w różnych chorobach.

Pełny wykaz darmowych leków znajduje się TUTAJ

Polecane