Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Juvik – skład, działanie, wskazania, sposób użycia
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska 19.03.2022 01:24

Juvik – skład, działanie, wskazania, sposób użycia

Juvik – skład, działanie, wskazania, sposób użycia
pixabay.com

Juvik to suplement diety w postaci kropli doustnych, którego substancją czynną jest fitomenadion. Przeznaczony jest dla niemowląt i noworodków (od 2. tygodnia życia) do stosowania w profilaktycznego oraz w niedoborach witaminy K. W jaki sposób należy używać preparatu Juvik?

Juvik – co to jest?

Juvik to suplement diety dostępny w aptekach bez recepty i ma postać kropli, w opakowaniu znajduje się 10 ml preparatu. Jedno opakowanie wystarcza na około miesiąc użytkowania. 

Działanie suplementu Juvik

Niemowlęta karmione piersią często cierpią na niedobór witaminy K, ponieważ nie występuje ona w odpowiedniej ilości w mleku matki. Witamina K jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ma kluczowy wpływ na procesy prawidłowego krzepnięcia krwi. W organizmie człowieka witaminę K produkują bakterie przewodu pokarmowego, choć u noworodków nie pozwala na to słabo rozwinięta flora bakteryjna przewodu pokarmowego. Juvik stanowi doskonałe źródło witaminy K i uzupełnia jej niedobory w organizmie. 

Skład preparatu Juvik

W skład suplementu diety Juvit wchodzi olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy) oraz fitomenadion (witamina K).

Dziesięć kropli suplementu Juvik zawiera 25 µg witaminy K.

Wskazania do stosowania preparatu Juvik

Suplement Juvik stosowany jest profilaktycznie u noworodków i niemowląt (od 2. tygodnia życia do momentu ukończenia 3. miesiąca życia) karmionych piersią. Zalecany jest do stosowania w stanach niedoboru witaminy K. 

Tagi:
Polecane