Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Lakcid – opis, skład, przeciwskazania
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska 19.03.2022 01:24

Lakcid – opis, skład, przeciwskazania

Opis preparatu Lakcid

Lakcid jest probiotykiem dostępnym w aptekach bez recepty. W swoim składzie zawiera pałeczki kwasu mlekowego, a mianowicie: bakterie Lactobacillus rhamnosus. Są one odporne na działanie kwasów żółciowych i żołądkowych, dzięki czemu mogą funkcjonować w przewodzie pokarmowym. Lakcid może być również stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Skład preparatu Lakcid

Lakcid zawiera co najmniej 2 miliardy CFU Lactobacillus rhamnosus, w tym: 

  • 40% szczep Lactobacillus rhamnosus Pen,

  • 40% szczep Lactobacillus rhamnosus E / N,

  • 20% szczep Lactobacillus rhamnosus Oxy.

Działanie preparatu Lakcid

Przyjmowanie zalecanej ilości probiotyku Lakcid ma bardzo korzystny wpływ na schorzenia przewodu pokarmowego, gdyż pomaga przywrócić równowagę i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory jelitowej. 

Lakcid ogranicza rozmnażanie się mikroorganizmów, które są szkodliwe dla organizmu człowieka. Lakcid pomaga chronić również nabłonek jelit przed szkodliwymi mikroorganizmami, które powodują biegunkę. Dlatego należy pamiętać, że przyjmowanie tego probiotyku w przebiegu biegunki może nie tylko złagodzić przebieg choroby, ale także zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia.

Wskazania do stosowania preparatu Lakcid

Wskazaniem do stosowania probiotyku Lakcid jest przywrócenie właściwej flory bakteryjnej jelit w organizmie. Dlatego lek jest szczególnie polecany:

  • w trakcie i po leczeniu antybiotykami,

  • osobom z poantybiotykowym zapaleniem jelit, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego,

  • podczas biegunki podróżnika.

Tagi:
Polecane