Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Masaż Kobido - naturalny lifting twarzy. Czy może zastąpić botoks? Rozmowa z ekspertem
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 28.07.2023 10:13

Masaż Kobido - naturalny lifting twarzy. Czy może zastąpić botoks? Rozmowa z ekspertem

wywiad masaż kobido
canva.com

Masaż Kobido cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, pochodzący z Japonii. To całkowicie naturalna i nieinwazyjna alternatywa dla wszystkich osób, które boją się igieł i nie mogą bądź obawiają się inwazyjnych zabiegów odmładzających. Czy efekty masażu Kobido są porównywalne do stosowania botoksu? Rozmowa z kosmetologiem Joanną Wolną, specjalistką kosmetologii holistycznej, właścicielką salonu ,,Oaza Piękna Duszy i Ciała.

Czy masaż kobito rzeczywiście może zastąpić botoks? Czy efekty są porównywalne?

Oczywiście! Osobiście jestem zwolenniczką zabiegów naturalnych i w moim gabinecie stosujemy tylko tego typu metody. Masaż Kobido to naturalny sposób na gładką skórę, bez użycia skalpela. Pracujemy tutaj na czterech układach: nerwowym, krwionośnym, mięśniowym i limfatycznym. W tym połączeniu jesteśmy w stanie pięknie wymodelować twarz, a efekty są rewelacyjne. Masaż Kobido pozwala zrelaksować mięśnie twarzy, poprawić owal twarzy i spłycić zmarszczki. 

Po takim zabiegu pacjent jest zrelaksowany, a twarz pięknie rozświetlona i odmłodzona. Zmarszczki mimiczne są spłycone, a także zmienia nam się kontur twarzy. Mięśnie policzkowe są znakomicie wymodelowane, a drugi podbródek się niweluje. Podnosimy owal twarzy, łącznie z powiekami. Masaż kobito to naprawdę świetna alternatywa dla botoksu. Na twarzy mamy bardzo dużo mięśni, o czym większość z nas nie jest świadomych. To samo, co robimy z ciałem ćwicząc na siłowi, możemy zrobić z twarzą i wyćwiczyć nasze mięśnie. Ponadto, masaż Kobido poprzez pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny, pomaga zmniejszyć rozszerzone pory. 

Warto dodać, że masaż Kobido znakomicie się sprawdza także przy takich problemach, jak bóle głowy, bóle oczu i napięcia szczękowe. Po wykonaniu serii zabiegów bóle i napięcia szczękowe mijają, ponieważ pracujemy też w okolicy żuchwy i zgryzu. Pamiętajmy, że zmarszczki powstają wtedy, kiedy mięśnie pracują nienaturalnie i wszystko nam się zaciska. Układ limfatyczny, nerwowy i krwionośny nie pracują tak, jak powinny i my zaczynamy je pobudzać. W masażu Kobido pracujemy naprawdę głęboko i na większych partiach niż botoks.

Czyli masaż Kobido może być stosowany jako metoda leczenia bruksizmu? 

Jak najbardziej, masaż Kobido pomaga rozluźnić mięśnie żuchwy i zniwelować ból oraz napięcie. Na początku, podczas zabiegu pacjenci z bruksizmem często odczuwają ból, ponieważ mają mocno zaciśnięte okolice szczęki, nad czym pracujemy. Zazwyczaj już po trzecim zabiegu wszystko zostaje odblokowane, dzięki czemu dolegliwości bólowe zostają zniwelowane. 

Projekt bez nazwy (98).png

Otyłość to nie problem jednostki a społeczeństwa. W Polsce szczególnie bolesny „Błagam Was o pomoc. Mama chce żyć!” Pilny apel o pomoc dla Pani Ewy!

Ile trwa masaż kobido?

W naszym gabinecie masaż trwa w granicach 90 minut i składa się z 4 etapów. Każdy zabieg rozpoczynamy od relaksacji, czyli wprowadzamy pacjenta w głęboki stan relaksu, a następnie opracowujemy każdą partię twarzy. Zaczynamy od rozluźnienia pleców, ramion, rąk, czaszki i twarzy. Podczas masażu wprowadzamy ruchy szczypające, ruchy palpacyjno – rolkowe, masaż z elementami shiatsu, a przede wszystkim akupresuraę, czyli uciski. Zanim rozpoczniemy zabieg, przygotowujemy skórę, oczyszczamy ją i odblokowujemy pory. 

Jak często należy wykonywać masaż Kobido? 

W naszym gabinecie wykonujemy masaż Kobido w serii, przeważnie co 2 – 4 tygodnie, co daje najlepszy efekt. Zaleca się wykonie od 5 do 15 zabiegów w serii, w zależności od wieku oraz rodzaju i problemu skóry. Wszystko dostosowujemy indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Po serii zabiegów, zazwyczaj wykonujemy tak zwany zabieg przypominający 1 – 2 razy w miesiącu, nie rzadziej. 

Jak długo utrzymuje się efekt po masażu Kobido? 

Tak naprawdę efekt będzie rewelacyjny przez cały czas i będzie się jeszcze potęgował. Pacjentom dajemy wytyczne dotyczące pielęgnacji w domu, gdyż jest to nieodłączna część zachowania zdrowej i jędrnej skóry. Nie możemy też zapominać o piciu wody i nawilżaniu skóry od środka. 

Ile kosztuje masaż Kobido? Jaka jest cena jednego zabiegu? 

Ceny są różne, w zależności od gabinetu. Średnia cena wynosi około 170 - 250 zł za jeden zabieg, jednak w większych miastach są miejsca, gdzie dochodzi nawet do 500 zł. Oczywiście, przy wykupieniu serii zabiegów, pojedynczy zabieg wyjdzie nam taniej. W porównaniu do ceny botoksu, gdzie po jednorazowej krótkiej wizycie płacimy 1000 zł lub więcej, masaż Kobido jest stosunkowo niedrogi. Pamiętajmy też, że daje nam dodatkowe benefity w postaci odprężenia i zrelaksowania. 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do masażu kobido?

Jak przy każdym zabiegu, również w przypadku masażu Kobido mamy przeciwwskazania. Nie mogą z niego korzystać osoby z cerą naczynkową, ponieważ wykonujemy tutaj mocne uciski, aby pobudzić włókna kolagenowe. Inne przeciwwskazania to między innymi: uszkodzenie skóry, trądzik ze zmianami ropnymi, ciąża, a także stosowanie botoksu i wypełniaczy (m.in. kwasu hialuronowego). 

Czy zdarzają się pacjentki, które wcześniej korzystały z botoksu i zamieniły go na masaż Kobido? 

Tak, wiele z nich woli masaż Kobido niż botoks. Zachwycone efektem uniesienia owalu twarzy, a także rozświetleniem skóry, rezygnują z botoksu na rzecz Kobido. Dzięki masażowi, uzyskujemy poprawę krążenia, co przynosi efekty w postaci poprawy kolorytu i ujędrnienia skóry. Należy podkreślić, że osoby, które mają wykonany zabieg z wykorzystaniem botoksu czy wypełniaczy, nie mogą korzystać z masażu Kobido, ponieważ możemy coś uszkodzić, spowodować wyciek czy przesunięcie wypełniaczy. 

Czy mężczyźni także korzystają z masażu Kobido? 

Co mnie bardzo cieszy, przychodzi do nas coraz więcej mężczyzn. Często pierwszy zabieg otrzymują w prezencie od swoich partnerek i zadowoleni z efektów wracają. Uważam, że nieważne, czy jest się mężczyzną czy kobietą, ciało mamy takie samo i powinniśmy o nie dbać i je pielęgnować. 

Czy taping twarzy jest skuteczny?

Ostatnio dużą popularnością cieszy się tak zwany taping twarzy, czyli oklejanie zmarszczek specjalnymi taśmami, będące często łączone z masażem Kobido. Czy jest stosowany u was w gabinecie? 

Tak, w naszym gabinecie łączymy Kobido i taping, co potęguje efekty modelowania twarzy. Po intensywnych masażach przyklejamy na twarz tak zwane tejpy, czyli specjalne plastry na zmarszczki. Pacjentka powinna pozostawić je na minimum 6 godzin. Jeśli przyjdzie do nas późnym popołudniem, może po prostu pójść w nich spać. Prawidłowo przyklejone tejpy niwelują przede wszystkim zmarszczki mimiczne. Są szczególne polecane na zmarszczki marionetki, zmarszczki palacza oraz lwią zmarszczkę. Warto podkreślić, że jednorazowo możemy przykleić tejpy na maksymalnie dwa rodzaje problemu. Przykładowo możemy jednocześnie zastosować tejpy na zmarszczki palacza i lwią zmarszczkę. 

Czy w przypadku lwiej zmarszczki zaleca się codzienne stosowane tejpów?

Proponowałabym stosowanie tejpów co drugi dzień, jednak nawet ich codzienne użytkowanie nie powinno zaszkodzić. Warto podkreślić, że mocne naciąganie skóry przed przyklejeniem tejpa jest dużym błędem. Pacjentki często przed jego aplikacją intensywnie naciągają zmarszczkę, co przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. 

Z Joanną Kamińską rozmawiała kosmetolog Joanna Wolna, specjalistka kosmetologii holistycznej, właścicielka salonu ,,Oaza Piękna Duszy i Ciała, gdzie bazuje się na naturalnych zabiegach i masażach. Ukończyła liczne kursy masażu oraz jogi. Od 4 lat zajmuje się także sferą duchową, uczestniczy w warsztatach: Joga Kundalini, Tantra, nauka oddechu. Pomaga kobietom, które doświadczyły przemocy psychicznej i fizycznej w odnalezieniu drogi do siebie.

Tagi: Zdrowie
Polecane