Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Nie żyje twórca przeboju "Zegarmistrz światła". Tadeusz Woźniak jeszcze niedawno snuł zawodowe plany
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 08.07.2024 16:51

Nie żyje twórca przeboju "Zegarmistrz światła". Tadeusz Woźniak jeszcze niedawno snuł zawodowe plany

Tadeusz Woźniak
Fot. Polska Fundacja Muzyczna

Nie żyje wokalista i kompozytor Tadeusz Woźniak. Fanom muzyki najbardziej był znany z hitu “Zegarmistrz światła”. O śmierci artysty poinformowała na oficjalnej stronie Biblioteka Narodowa. 

Na ten moment przyczyna śmierci artysty nie jest znana. Jeszcze niedawno miał plany odnośnie swoje twórczości. Tadeusz Woźniak zmarł w wieku 77 lat.

Nie żyje Tadeusz Woźniak. Artysta miał 77 lat

Smutna wiadomość ze świata muzyki. W wieku 77 lat zmarł Tadeusz Woźniak, autor wielkiego hitu “Zegarmistrz światła”. Na razie do wiadomości publicznej nie została podana informacja odnośnie śmierci artysty.  Wiadomo, że jeszcze niedawno snuł razem ze swoim kolegą-również muzykiem plan odnośnie muzycznej twórczości.

Informacja o śmierci Tadeusza Woźniaka pojawiła się też w mediach społecznościowych Polskiej Fundacji Muzycznej. 

"Dzisiaj nadeszła do nas wielce smutna wiadomość - odszedł nasz 'Zegarmistrz Światła' – Tadeusz Woźniak. Jakim był muzykiem i wykonawcą - nie musimy przypominać wielbicielom jego twórczości. Jak dobrym był człowiekiem – wie każdy, kto miał okazję go znać. (...) On sam wsparcia nigdy nie potrzebował, ale na Jego wsparcie zawsze mogliśmy w Fundacji liczyć" - czytamy na profilu.

Miała 27 lat, nieziemską urodę i raka. Opowiedziała swoją historię, by przestrzec innych Jak bolą wrzody żołądka? Wyjaśnia gastroenterolog

Jeszcze niedawno chciał sfinalizować muzyczny projekt

Wiadomość o śmierci artysty spadła na jego bliskich oraz fanów bardzo niespodziewanie. Marek Raduli, kompozytor związany z Budką Suflera, Bajmem oraz TSA zdradził, o czym ostatni raz rozmawiał z Woźniakiem.

"Jestem poruszony odejściem Tadeusza Woźniaka. Zaledwie parę dni temu siedzieliśmy przy kawie, snując plan sfinalizowania wydawniczo ostatniego projektu pt. "Słowa" wykonanego na gali otwarcia wystawy Biblioteki Narodowej , w którym to projekcie miałem zaszczyt uczestniczyć obok wielu wybitnych artystów" - napisał w mediach społecznościowych były gitarzysta Budki Suflera.

Po tym niezwykłym występie Raduli dostał wyjątkowy prezent. Teraz, po śmierci artysty stał się on jeszcze bardziej szczególny.

“Otrzymany po koncercie pamiątkowy zegarek z wygrawerowanym wpisem od jednego z najwspanialszych zegarmistrzów, jakim był Tadeusz Woźniak, dziś nabiera dodatkowo szczególnego znaczenia. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich”- podkreślił.

Tadeusz Woźniak skomponował muzykę do kilkuset piosenek

Tadeusz Woźniak skomponował muzykę do kilkuset piosenek, blisko stu inscenizacji teatralnych, ogromnej ilości przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich, filmów dokumentalnych i animowanych. 

Poza własnymi kompozycjami wykonywał też piosenki Agnieszki Osieckiej, Katarzyny Gaertner. Występował też z takimi grupami jak Dzikusy, Niebiesko-Czarni oraz Alibabki. Koncertował również z Czesławem Niemenem.

Fani najbardziej kojarzą go z wielkiego hitu “Zegarmistrz Światła”. Po raz pierwszy Woźniak zaśpiewał piosenkę w 1972 r. na X Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zaliczaną dzisiaj do klasyki polskiej muzyki rozrywkowej. Tadeusz Woźniak miał 77 lat.

Czytaj też:

Nie żyje 30-letni aktor. Uratował życie czterech osób

Grzegorz Bloch nie żyje. Są już wyniki sekcji zwłok stylisty gwiazd

Nie żyje 27-letni mistrz świata. Media: popełnił samobójstwo