Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Żywienie > Popularne ciastka wycofane z polskich sklepów. GIS ostrzega, że zjedzenie ich to ryzyko dla zdrowia
Redakcja Pacjenci.pl
Redakcja Pacjenci.pl 19.02.2024 21:06

Popularne ciastka wycofane z polskich sklepów. GIS ostrzega, że zjedzenie ich to ryzyko dla zdrowia

Ciastka wycofane ze sklepów w Polsce
Canva.com

Sieć hipermarketów wycofała popularne ciastka. Mogą zawierać metalowe elementy, a zjedzenie grozi uszkodzeniem zębów, języka i dalszej część przewodu pokarmowego. Sprawdź, czy przypadkiem nie masz w domu tych czekoladowych ciastek. Możesz je zwrócić do sklepu. Nawet bez paragonu. 

Ciastka czekoladowe lubi wielu z nas. Nie jest to niestety żaden super food. A te, o których mowa, są dodatkowo niebezpieczne. Ale prawda jest taka, że lubimy poprawiać sobie jedzeniem humor.

Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił, że sieć sklepów Kaufland wycofuje konkretne partie ciastek holenderskiego producenta. Stało się to po skargach konsumentów, którzy trafili w ciastkach na kawałki metalu.

Które ciastka wycofano?

Ustalono, że ciała obce mogą znajdować się w tych wyprodukowanych w okresie od 7 grudnia 2023 do 15 grudnia 2023.

Szczegóły dotyczące produktów, które trafiły do Polski i są wycofywane: 

INTON'S Chocolate 40% Cookies 225 g, numer partii: 2334803, data ważności: 12 września 2024 r., dystrybutor w Polsce: NETTO Sp. z o.o. Motaniec 30 73-108 Kobylanka, producent: Banketbakkerij Merba B.V.,Wilhelminakanaal Noord 2, 4902 VR Oosterhout, Niderlandy

K-Classic Ciastka z podwójną czekoladą 200 g, numer partii: 2334103, data minimalnej trwałości: 6 grudnia 2024 r., dystrybutor w Polsce : Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp.j, producent: Banketbakkerij Merba B.V.,Wilhelminakanaal Noord 2, 4902 VR Oosterhout, The Netherlands.

ciastka1.png

Firma Kaufland będąca dystrybutorem, po otrzymaniu informacji od producenta Banketbakkerij Merba B.V natychmiast wycofała ze sprzedaży K-Classic Ciastka z podwójną czekoladą 200 g z datą minimalnej trwałości 6 grudnia 2024 oraz numerem partii 2334103. 

Ciastka możesz zwrócić nawet bez paragonu

Produkty te nie są już dostępne w sklepach Kaufland, a firma zapewnia, że wycofany produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Kaufland. Także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup.

Nie ryzykuj i nie jedz ciastek wycofanych ze sprzedaży

Dystrybutor firma NETTO Sp. z o.o., podjął działania dotyczące wycofania artykułu ze sprzedaży z sieci sklepów NETTO oraz poinformował odbiorców o zaistniałym zagrożeniu.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z podmiotem i monitorują proces wycofania produktu z obrotu. I zalecają: „Nie należy spożywać produktów z partii wskazanych w komunikacie”. 

Pokonał raka. Lekarze nie dawali mu wielkich szans
Tomasz Prosińki, #TokTuMi, Instytut Zdrowia Mentalnego
Tomasz, z zawodu menadżer i finansista, ma 47 lat i chorował na nowotwór mózgu. Lekarze nie dawali mu większych szans. Dziś jest zdrowy, a fakt, że stanął oko w oko ze śmiercią, odmienił jego życie. Pomaga osobom wypalonym zawodowo i młodzieży w ramach akcji #TokTuMi, której patronem został portal Pacjenci.pl.W tym podcaście Tomasz o tym opowiada, jak możecie skorzystać z pomocy, albo wesprzeć akcję:Tomasz miał 44 lata, gdy dowiedział się, że jego mózg jest inny. Owszem, tak jak u zdrowego człowieka może i składał się z około stu miliardów neuronów, galaretowatej tkanki zbudowanej z wody, białka, tłuszczu i soli mineralnych. Twardych, miękkich i pajęczych opon mózgowo rdzeniowych czy setek innych skomplikowanych struktur, które - choć wszystkie razem ważą niewiele więcej niż bochenek chleba - to stanowią o mózgu jako najbardziej złożonej maszynerii wciśniętej w ludzką czaszkę.- Ale w moim rósł guz. Powoli i latami. Na zdjęciu z rezonansu przypomina piłkę tenisową. Albo jak kto woli: męską pięść. Niemal sześć na sześć centymetrów, całkiem sporo, bo na jedną czwartą całej czaszki, tuż za lewym oczodołem - opowiada historię choroby mężczyzna.
Czytaj dalej
„Taka młoda, a taka gruba!” – słyszała. Schudła 60 kg i pomaga innym redukować wagę
Katarzyna Kucewicz, psycholożka, odchudzanie
- W Polsce jest potężna fatobia. Sama jej doświadczyłam – wspomina Katarzyna Kucewicz, psycholożka i psychoterapeutka. Dziś towarzyszy innym w redukcji wagi. Mówi o zastrzykach, które pomagają chudnąć, ale nie każdemu. Podpowiada, jak przestać jeść ze stresu, przetrwać chwile, gdy waga stoi w miejscu.  - Trzeba przejść żałobę za dawnym życiem. „Nie czekam, kiedy przyjedzie czas, kiedy będę mogła zjeść na śniadanie tort, a na obiad pizzę”. – mówi. – Wiedziałam, że muszę schudnąć dokładnie 63 kg żeby dojść do swojego celu – wspomina. To było jej noworoczne postanowienie. Tym razem się udało.Całej rozmowy posłuchacie poniżej, a na koncie Pacjenci na YouTube także innych podcastów:
Czytaj dalej