Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Najnowsze Wiadomości > Wycofano tony kiełbasy. Ryzyko ZATRUCIA
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 19.04.2025 15:03

Wycofano tony kiełbasy. Ryzyko ZATRUCIA

Wycofano kilogramy kiełbasy
Canva/khunkorn

Całe kontenery kiełbasy zostały nagle wycofane z obrotu. Ich spożycie może prowadzić do choroby, a nawet do śmierci! Podano, że może on znajdować się w wielu sieciach. Szybka reakcja mogła jednak uchronić wielu ludzi od poważnych powikłań zdrowotnych. O którą partię chodzi?

Spożycie tej kiełbasy może się źle skończyć

Okres letni ma to do siebie, że rozpoczynają się grille na świeżym powietrzu. Jednym z ulubionych przysmaków jest kiełbasa. Tym razem jednak warto jej unikać, szczególnie tej konkretnej partii, w której wykryto niebezpieczne składniki. 

Według wstępnych informacji mogą być one zagrożeniem na zdrowia i życia. Producent jasno wskazuje, że jeśli znajduje się ona w twojej lodówce, należy ją niezwłocznie wyrzucić. O jakiego producenta chodzi?

Wycofano tony kiełbasy
fot. Canva/pixelshot/ Wycofano tony kiełbasy
Tyle teraz kosztuje talerzyk na komunii. Od tych sum kręci się w głowie TOP 5 kolagenów do picia. Działają na stawy, wygładzają zmarszczki, pomagają na paznokcie

Zagrożenie dla konkretnych rejonów

Kiełbasa, o której mowa ma datę produkcji 5 lutego 2025 r. a numer serii to: "Est. 1647". Producentem zaś jest największy dostawca wyrobów mięsnych w Stanach Zjednoczonych — Johnsonville Brats Cheddar Bratwurst.

Wyszczególniono nawet konkretne sklepy, do których mogła trafić skażona kiełbasa. Mowa o kilku stanach: Georgii, Indiany, Kansas, Kentucky, Michigan, Minnesoty, Ohio, Tennessee, Wirginii i Wisconsin. Jak zaznacza producent, cofnięcie jej z obrotu ma klasę I, co oznacza w praktyce, że "istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że spożycie produktu może spowodować ciężką chorobę lub śmierć". To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie.

Kolejny niebezpieczny produkt spożywczy wycofany ze sklepów

Niestety producenci produktów spożywczych nie mają w ostatnim czasie lekko. To samo tyczy się konsumentów, którzy mogą przypłacić zjedzenie śniadania czy obiadu, zdrowiem lub nawet życiem. 

Niedawno wycofano z obiegu 770  kg masła, które mogły być skażone bakteriami e.coli. To ogromne starty, ale również wielkie ryzyko oraz dodatkowe kontrole, w zakładach produkcyjnych. Spożycie takiego produktu może się skończyć bardzo źle, zatem jeśli miałeś z nim styczność, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Skażona kiełbasa
fot. Canva/Kzenon/ Skażona kiełbasa
Quality Hub – Laboratorium Dobrych Praktyk powraca z kolejną edycją
Instytut Matki i Dziecka. Quality Hub – Laboratorium Dobrych Praktyk powraca z kolejną edycją
Quality Hub – Laboratorium Dobrych Praktyk powraca z kolejną edycją
Po dwóch inspirujących edycjach Quality Hub – Laboratorium Dobrych Praktyk powraca. Kolejne spotkanie odbędzie się już 24 kwietnia 2025 r. o godzinie 12:15 w Instytucie Matki i Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie oraz online.„Quality Hub rośnie w siłę, integrując specjalistów ds. jakości, dyrektorów szpitali, lekarzy, koordynatorów klinicznych i ekspertów z obszarów bezpieczeństwa, dokumentacji, zarządzania oraz digitalizacji ochrony zdrowia. Celem jest jedno: wspólne poszukiwanie rozwiązań na rzecz lepszej jakości opieki nad pacjentem” – zachęcają organizatorki.Czym są Quality Huby i kto może z nich skorzystać? Odpowiadamy.
Czytaj dalej
"Lex szarlatan" - bat na szemranych uzdrowicieli. RPP i prezes NRL chcą z nimi walczyć
uzdrowicielka
Lex szarlatan ma ustanowić sankcje za leczenie niezgodne z nauką
Pseudoterapie bez podstaw naukowych to ogromne zagrożenie współczesnego świata. Niezliczeni szarlatani tylko czyhają na zdesperowanych ludzi, którzy za wszelką cenę chcą sobie pomóc. Nierzadko ich „interwencje” kończą się fatalnie dla zdrowia, a nawet życia pacjentów.Od dłuższego czasu mówi się o ukróceniu tego typu działań. Obecnie jednak jest tak, że problem jest poruszany w sensie odpowiedzialności prawnej, dopiero gdy np. pacjent umrze. Zmiany w tej kwestii chce Rzecznik Praw Pacjenta. Projekt „Lex szarlatan”.
Czytaj dalej